Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 6:07 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 9:14 am 

Ahoj, nikde jsem to tu nenašel, nebo možná přehlédl, chápu to dobře, že při půstu by se neměli čistit zuby zubní pastou ani používat žádná ústní voda z toho důvodu, aby se tyhle "čisticí" věci nedostaly třeba v malém množství se slinama do žaludku a tak ho vlastně nechtěně nastartovaly ? Něco jako když piju vodu z hrnku, v kterém si vařím čaj a tak se stopové množství čaje dostává i do té vody a do žaludku..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 10:52 am 

když to dobře vyplivneš a vymyješ si pusu vodou, tak nevidím důvod, proč by sis neměl čistit zuby. Já si vyčistím večer, když už vím, že se nenapiju vody abych to tam nespláchl a ráno, když si vyčistím zuby, tak počkám alespoň hodinu, než ta vůně pasty z pusy zmizí a potom piju. Ale každý má určitě různé zkušenosti.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 12:48 pm 

To jo, ale ono nic jen tak samo nezmizí, i ta pasta po vypucování zůstává v puse, a to její "zmizení" je buď že ji sliny rozložily - což u pasty asi trvá dosti dlouho a nebo podmíněním slinícím a polykacím reflexem zmizela dolů krkem... :? :) zajímalo by mě jestli třeba takové stopové množství může ten půst opravdu pokazit nebo spíš opravdu znovu probudit trávení žaludku, třeba i u toho hrnku od čaje...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 5:59 pm 

Osobně si myslím, že i sebemenší množství pasty může žaludek nakopnout. Zatim si zuby pastou při pustu čistím, ale držel jsem nejdýl 7. Dával jsem si sice pozor , abych nepolknul, ale je to dost nejistý. Při delším půstu asi pastu vynechám.Stejně tak se mi při půstu spouští určitý množství hlenu prakticky stále, což se snažím vyplivovat, ale to nejde všude a obávám se, že to taky hejbe žaludkem. Nad tímhle si teda lámu hlavu víc než nad pastou. Je to trochu "fujtajblový" téma , ale zajímalo by mě jaký na to ostatní máte názor.
M

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 6:09 pm 

Zkusil bych to řešit klasickou metodou, kdy nasaju vodu nosem a vysmrkám to do umyvadla, to dost pročistí a přijde mi to i nejlepší způsob čistění nosních dutin i mimo půst, mělo by to pomáhat i k odchodu hlenů (aspon částěčně) a nebo udělat kompletní jogovou očistu dutin Neti pomocí slané vody, jestli to pomůže. :idea:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 8:37 pm 
Neti je skvela vec.Ja osobne pouzivam cerstvou urinu a mam koplet vycisteny dutiny a ted po posledni 3 konecne volne dycham.Slysel jsem ze pod jazykem jsou vstrebavaci bunky.A mam vyzkouseny ze kdyz treba cumlam guaranu tak to zabira rychlej nez kdyz to polknu.Takze i ta pasta se mozna vstrebava do tela kazdopadne cukrovkarum se dava pod jazyk cukr pri zachvatu.Takze neco na tom bude.Ja si cistim zuby bez pasty.

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 14, 2007 9:08 am 

Já bych to zbytečně neřešil. I kdybych to polknul, na regeneraci, kterou tělo provede to nic nemění, takže nepřehánět. Je to jako otázka vody stolní, destilky, a dalších kapalin, prostě ta regenerace funguje, ale s různou intenzitou a jestli je někdo tady takovej asketa, nemusí si čistit zuby třeba 2 - 3 týdny, to už je jeho věc :) Strachovat se, jestli žaludek najede nebo nenajede, to tedy neřeším :) Důležitý je výsledek a ten pokaždé přijde

Profile  

Post subject: SLS v zubní pastě
PostPosted: Fri Dec 14, 2007 11:18 pm 

Nika : ... To, co se vstřebá ústy, jde přimo do krve ...
... myslím, že to jsou větsinou látky úplně jiné povahy ...

Niko, díky za přesnou informaci, vlastně za příihrávku.
Ve složení téměř každé pěnivé zubní pasty je látka nazývaná SLS,.
Sodium Lauryl Sulphat nebo Sodium Lauret Sulphat

To je toxická a rakovinotvorna látka vyvinuta před mnoha lety v Austrálii
jako mimořádne pěnivý cisticí prostředek na cistění zaolejovanych podlah garáží.
Pri praci s SLS se musí pouzívat ochranné pomucky a pri potřisnění kuže je nutné
okamzité umytí velkym množstvím vody nebot SLS velice dobře a rychle proniká do tkání.
V Evrope se donedávna nesmela vyrábet.
Pozitivní na ní je, ze je levná, takze je soucásti teměř vsech pěnivych kosmetik a ruznych cisticích prostředku pro domácnosti.
Díky tomu, ze silně pění se pridává jen v malých mnozstvích, ve kterých uz nemusí být
v některých zemich v údajích o slození vyrobku deklarována.
Tato informace mě před lety dovedla k rozhodnutí, zubni pastu nepoužívat.
Pouze vodu a kartáček, někdy "namočený" v práskové jedle sodě.
Mam dodnes vsechny zuby svoje.
Před půstem si pečlive vycistim stípanym seríznutým dřevěným párátkem mezizubní prostory a pak uz není co řesit.
Stačí jen mekký kartacek a voda.
Kdysi se prodávala nepěnivá zubni pasta, (Pomorin) možná kvuli nezájmu veřejnosti zmizela z obchodní sítě.
Přeji Vám zdravý život bez chemie :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 14, 2007 11:33 pm 

MichalS : ... Stejně tak se mi při půstu spouští určitý množství hlenu prakticky stále, ...

Hleny jsou průvodní jev konzumace mléčných výrobků, obilovin, vajec a čokolády. :shock:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Dec 15, 2007 6:55 am 
Mito diky ted jsi mi otevrela oci.Neustale mam problemy s temy hleny a ted me doslo ze me nepomuze ani to neti kdyz neodstranim pricinu.Diky

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 8:33 am 
Jeste bych se chtel zeptat Mito,jde mi o ty hleny.Aby se clovek nemusel porad cistit.Pises ze obilniny take,ale mluvis o pecivu.Ja si melu vice druhu obili namacim to a tak za hodku to jim se slunecnici a hrozinkama a moc me to chutna uz 4,5 roku.A jim to minimalne jednou denne.Tak me jde o to jestli to je jen u tepelne upravovanych obilnin a nebo u vsech.Diky moc za odpoved :D

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 11:55 am 

hodne odpovedi na sve otazky najdes na www.vitarian.cz

Profile  

Post subject: Skroby
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 2:02 am 

Hi jonathanbrno,
obilí je kyselinotvorné. Kombinace, kterou uvádíš dá tělu pohulit. Jestě že tady máme půst. :-)
Pokud se s obilím nechceš hned rozloučit, zkus to tak, jak to dělali římští vojáci - vyžvýkej ho a zbytek vyplivni.
Vyzkoušené to nemám, nevím, jestli se tak zbavíš hlenu. Jára da Cimrman, průkopník slepých uliček se o tom nezminuje.
Po experimentu dej prosím vedět.
Skroby s lepkem dělají v těle paseku. Pokud je chceš kombinovat, tak jenom se zeleninou. Zádné tuky a ovoce.
Zkusil`s místo obilí světlou pohanku ? Trocha skořice a stevia je sladká varianta, nesladká je trocha majoránky a česnek.
Vody dávej jen tolik, aby to bylo štavnaté ale nic nevylévej. Dalsí výhoda pohanky je, že dobre klouže do krku i bez tuku.
A podívej se na ten od Marie doporučený server.
P.S. V čem to obilí namáčíš ?
Zdraví mítamnichov, kdysi mítabrno. :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 5:53 pm 
Dekuji Mito.Tu kasi macim v syrovem mlece z predhuri vysociny a ve vode sem to zkousel a je fakt ze to bylo trocu jinaci.Ale co mam delat kdyz si to telo zada jako prvni jidlo po pustu.Zkousel sem zel. stavu,naparenou brokolici(ta me chutnala),ovoce.Ale kase vytezi.Jen jednou jsem neposlechl telo a hned me to dalo pocitit.Ale nakonec neco jest musim a pust nedelam pro nejake hmotne cile jako vzdy to za me vyresi intuice.Akorat me pripada zbytecny se cistit abych se zase zaspinil.To spis vyloucit tu cokoladu(po operaci hlavy me tvrdili ze prezirat se sladkym je v podstate normalni az to doslo do tzv. biochemicke deprese http://reflex.cz/Clanek26925.html) a kdyz uz sem u toho po chalve ani na cokloladu nemam chut.Mas nejake informace o chalve?

Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC