Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 7:45 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Co si žádá tělo
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 9:50 pm 

Hi jonathane,
tělo si žádá pouze to, co jsi ho naučil,
větsinou ještě v období závislosti na jiných (rodiče, škola) nebo v období předchozího tápání a hledání, t.j. ve vyšším stupni nevědomosti než jaký máš dnes,
kdy se stává, ze človek podlehne "radám" okolních lidí. Nesetkal jsem se doposud s nekuřákem, kterému by tělo říkalo "zapal si, já to potřebuji".

Tělo řídí podvědomí, je to jako u ledovce ta část, co je pod vodou. To, co vidíš nad vodou, je Tvoje vědomí nebo vůle.
Představme si ho v roli hlídacího psa u vchodu do podvědomí. Může tam pustit to či ono, je jen na Tobě ho naucit aby dával dobrý pozor, co tam pustit a co ne.
Povel musí být naprosto jasný, nestaci treba říct "chci ztloustnout" nebo "chci zhubnout".
Povel musí znít například "chci mít 58 kg". Podvědomí pak ví, ze "šéf (šéfka) chce mít 58 kg" a pracuje na tom tak, ze se nestačíš divit.
Podvědomí je v roli vykonávacího orgánu, dělá svědomitě to, co mu bylo poručeno. Zkus mu dát povel "nepotřebuji peníze" a uvidíš, co se bude dít. Mám osobně vyzkoušeno. :-)
Hlídací pes u vstupní brány musí byt dobře vycvičený.

Jestli je mléko z predhůří Vysočiny, z delty Nilu nebo z Himalájí, pořád je to mléko a jeho konzumace způsobuje tvoření hlenů v těle.

Chalva : složení cukr (pro jestě zdravé) nebo glukóza (pro diabetiky) + pečená slunečnicová nebo sezamová semínka v poměru zhruba 1:1. Ještě se do ní dáva extrakt z jedné rostliny (bulharsky název "čuven"), ktery brání uvolnování a vytékání oleje z hotové chalvy. Vyrobit dobrou chalvu je umění. Nekdy se do ní přidává kakao, někdy zase vanilka.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 18, 2007 7:32 am 
Diky presne vim o cem mluvis rozhodl sem se ze pojedu do ameru a do pul roku sem tam byl.Bylo to rozhodnuti me celeho,jinak to neumim popsat.Me spis jde o to ze me pripada mrhani energie tim zase neco delat,kdyz bych nemusel.Ale to bych rovnou mohl prestat jist sednout si pod strom a meditovat.Me uz zacina byt vsechno celkem jedno.Rikam si medituj a posti se,neni casu nazbyt.A ostatni se dozvis.Tu kasi si samo telo naslo i brokolici a dalsi veci.Ja vetsinou neco zkusim a pak se o tom doctu ze to tak mam delat a nebo ze je to prospesny.

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 18, 2007 12:45 pm 

jonathanbrno wrote:
Rikam si medituj a posti se,neni casu nazbyt.A ostatni se dozvis.

:idea: pěkný

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 18, 2007 6:48 pm 
Site Admin

Quote:
Rikam si medituj a posti se,neni casu nazbyt.A ostatni se dozvis.

Chyba!! Naopak!! posti se a pak medituj - půst Tě naučí Zákonu, který platí na všechno, vždy a ve všem a podle něj pak můžeš meditovat ostošest.. Soustřeď se teď na 40 nic víc. V duchovním životě to je vstupka, je to jako první třída ve škole. Naučíš se číst a pak už máš volný prostor, volnou cestu do jakékoliv knihovny z desítek či stovek v "okolí" Tvého bydliště.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 19, 2007 8:28 am 
:D Dekuji za podporu.Jdu do 40(samozrejme postupne).Pro me neni problem to otocit na posti se a medituj.To je jen otoceni slov.Ja uz v kuse medituji(praktikuji Za-zen) kazdy den rano a vecer 45 min. temer 5 let tak sem to napsal tak jak to je.Pust sem priradil k meditaci.Nebo ze by meditaci k pustu.Je to jedno vcera pri 2km v bazenu mi to doslo =>sleduj cil a delej co ti funguje a vse ostatni se dozvis po ceste.Diky Pavle

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 19, 2007 4:24 pm 
:D :)

Last edited by jonathanbrno on Fri Dec 21, 2007 2:21 pm, edited 1 time in total.

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 19, 2007 6:38 pm 
Site Admin

Quote:
Jeste me dosla jedna vec.Pozadat Te Pavle jestli by jsi me vzal do uceni,kdo by mohl byt lepsim ucitelem nez Ty.Dekuji

Už seš tu jako každej jinej kdo sem vleze. Už tu bylo několikrát napsáno, že tento server nemá nikde reklamu a člověk se sem nedostane jen tak náhodou ani náhodou :wink: Jak dlouho tu zůstaneš, záleží jen na Tobě..
Držím place.. ! A dávej pozor! Na lidi v Tvé pozici čekájí církve a sekty. Seš člověk, který už ví, že Bůh je a hledá vedení kudy kam, aby se k němu rychleji dostal. Tyto věci se řeší soukromě a lidi mi to napíšou mailem. Seš kaskadér a střelec když to napíšeš takto veřejně. Dávej pozor a buď opatrný, stát se sluhou někomu nebo nějakému systému za jakýsi slib je v Tvé pozici snadné... Vymanit se pak z opratí onoho "izmu" nebo "ství" není snadné... Nicméně musím hned předeslat, ža ani mailem nic nedosahneš a nepomůžu Ti ke 40 - to musíš fakt sám. Nejraději mám lidi, kteří se potichu stránkami řídí, vyučej se a dál jsou svou cestou. A vím dobře že jich není málo.. A to je ta nejlepší cesta...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 04, 2008 9:39 am 

Tak bych se zeptal zde, v průběhu půstování mám už několik dní pocit kyselosti celkově v celé puse, měli ste taky takový příznak v půstovacím období ? A kolik je tak "běžné" číslo, na kolik klesne váha u 21čky ? Je úbytek lineární nebo se mění ? Co jsem tu četl tak to vypadá na 10 - 12 kg u 21 denního půstu, ale asi záleží na počáteční váze, Pavel píše , že začal na 90 kg a po 21 dnech u 40cítky měl 74kg což je pořád normální váha, a třeba já jsme začal na 71-72kg mojí normální váhy takže ten úbytek bude asi dosti vizuálně znatelný :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 04, 2008 10:42 am 

v současné době taky půstuju, v puse mám sice jako vždy jak v polepšovně, ale kyselost to není.
A nikdy jsem nic podobného necítil, jen v návratovce jsem cítil několikrát hořkost.
Váha je individuální, záleží na tvém zaneseném stavu, pokud jsi tlustý, máš toho hodně co schazovat a jde to rychleji, když jsi hubený, jde to pomaleji dolů, neřeš kolik ztratíš, na to žádné tabulky nejsou, alespoň je to můj názor

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 04, 2008 1:00 pm 
Site Admin

Sledovat hmotnost je poslední věcí která Tě může v průběhu půstu zajímat.
Úbytek hmotnosti je viditelný vždy, ale u každého člověka probíhá jinak. Je řízen čakrálním systémem. Platí pravidlo čistoty, ne objemu. Pokud má tělo zdravé a čisté svalstvo, půst se do něj nepustí a hmotnost tím pádem zachová. Pokud je člověk samé sádlo, není divu že hmotnost klesne i o 60% způvodní hodnoty. Takového Paroubka by bylo těžko po 40tce poznat:D Z toho plyne: Čím menší rozdíl hmotnosti zjistí člověk po ukončení půstu, tím lepší vysvědčení od Boha získá. Vysvědčení má jen jeden předmět: Starost o tělo v průběhu roku = nepřežírání se, pravidelný denní sport...
Přeji všem kdo jedou podle kalendáře 40tku už v tomto roce!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 09, 2008 9:05 am 
Pavle, chci te moc poprosit, zda bys nenapsal svuj typicky tydenni jidelniček vcetne priblizneho mnozstvi, psal jsi, že jis jednou denne navecer, tak mě zajima, zda jsi spis vege, nebo tak nejak jis vsechno.
Predpokladam, že k piti jen destilku nebo si občas das caj, zeleny nebo jaky? Momentálně jsem na te destilce už 8my den a je to pohoda, zkusim 15, nebo jak to vyjde, ale nejtezsi je utajeni před ostatnimi, abych nemusela nic vysvetlovat. Funguji uplne normalne, jen rozjezd pohybu je takovy vlacnejsi a jsem driv unavena. Mas letos v lednu zas prazdnou lednicku a budes jist az "na jare"? Knihu pust od tebe samo mam, povznesla jsem se nad drobne gramaticke chybky, neb ty nejsou podstatne a informaci nenesou, znam cely puvodni server, mela jsem ho precteny i pred tim, ale moznost nalistovat si kdykoliv i v posteli informace je pohoda. Mej se hezky a diky, ze tu fungujes radou, hodne to pomaha. Joan

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 09, 2008 12:30 pm 
Site Admin

Odpověď je jednoduchá - jím a piju všechno co mi chutná do takové míry, nebo lépe řečeno v takovém objemu, který mi nebrání duševní a duchovní práci - tedy přemýšlení. Pokud vím, že budu řešit něco složitějšího, nenajím se vůbec třeba celý den. Před tímto půstem to bylo dost často, protože jsem projektoval nový vrtulník v 3D programu. Když konstruktér tvoří novou věc, potřebuje nápady. Tedy čeká, co ho napadne. Informace tedy bere ze dvou zdrojů - z mozku staré zkušenosti a z étheru, astrálu od Boha, z vše obepínající sítě - nazývej si to jak chceš - prostě z duchovní hladiny pak nové nápady a vylepšující detaily. Právě a jen zátěž kterou způsobí jídlo, je oním vypínačem, který který kontaktu se zdrojem nápadů zabrání.
Objem jídla pak logicky musí být takový, aby bylo zpracováno do druhého dne a nevadilo v opětném přímém kontaktu. Tam je samozřejmě další podmínka, člověk se musí bezpodmínečně dobře vyspat. Dobře se vyspat znamená - jak říkaly naše babičky - vyspat se do růžova a to zas znamená, spát tak dlouho, dokud se nevzbudím sám. Pokud se to s objemem jídla večer přežene, člověk se ani dobře nevyspí a má druhý den zkažený. Co se objemu jídla týče, vždy záleží na čakrálním systému. Zdravý a perfektně čistý systém stačí zásobit tělo sám a je to původní přirozená strava člověka. Pokud už toho člověk dosáhne, každé další jídlo už je pak negativním zásahem do čakrální rovnováhy a působí přeplnění některých čaker. Ostatní čakry pak nerovnováhu dohánějí. Do jisté míry to není nic špatného. Ta míra je přesná a daná. Schopnost čaker dorovnávat nerovnováhu končí ve chvíli, když člověk z těla udělá popelnici, která se nestíhá vyprazdňovat. Jinak řečeno, není dodržen cyklus jídlo-stolice-hlad. Pouze v tomto cyklu je tělo schopné se udržet na nejvyšší úrovni čistoty a všechny nepotřebné látky bezezbytku vyhodit stolicí. Pokud dojde k zahlcení traktu, ten nestíhá a začne ukládat. V tom momentě nastupují hnilobné procesy a je na problém zaděláno..
Jak už bylo řečeno, zásadní je objem jídla. Před tímto půstem to u mě několik měsíců byl poctivý objem hrsti. Tomu odpovídá velikost malého talíře, nebo poloviny bagety + pití. Jaké to jídlo je, je v podstatě jedno, protože je to stejně zátěž pro čakry. Takže jím a piju co mi chutná bez ohledu na to, co si o jídle kdo myslí. To za a) a za b) když mi to chutná, tělo to má rádo proč mu to nedat a nepochutnat si? za c) nad západním jídlem plným chemie a konzervátů navíc v restauracích ohřátém v mikrovlnce! vůbec nemá cenu přemýšlet. Je to humus od A do Z. V závěru dodávám, že moje strava rozhodně není dle nějakého přitroublého schématu jako je vege, vita, dělená, počítané kalorie a podobné nesmysly které způsobí jen velkou nerovnováhu v těle člověka.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 12, 2008 1:44 pm 

Moc hezky napsáno Pavle.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 14, 2009 6:37 pm 

No stale si nenapisal priklad tyzdenneho jedalnicka. :-)
Takze podla teba, ked niesom ani vegetarian, ani vegan, ani vitarian, ale snazim sa pochopit, co moje telo a aktualny duchovny stav pyta, a snazit sa, aby siel vzdy tou lepsou cestou, som na dobrej ceste?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC