Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 11:00 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: problém s návratovkou
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 1:42 pm 

ahoj, mám problém s návratovkou a proto se obracím se žádostí o pomoc....mám za sebou 7denní hladovění s močí(chtěla jsem delší, ale jsem konstituce vítr), ve snaze si vyléčit neustupující chorobu jícnu (pálení žáhy,knedlík v krku,bolesti po jídle, krvavé sliny, atd....), při hladovění jsem pila moč, doplňovala ji v minimálním množství vodou.Hladovka probíhala dobře,i sedmý den jsem měla ještě i sílu, ale raději jsem ukočila, protože jsem "vítr", nacházím se v zahraničí, na mateřské dovolené a během hladovky byla odkázaná (s dítětem)sama na sebe, tak aby nezvnikly komplilace...Celou dobu hladovky i nyní se držím knihy Malachov - Hladovění. Ukončila jsem po sedmi dnech kůrkou s česnekem dle návodu a poté si dala pouze sklenici mrkvové šťávy, a postupuji dále pomalu dle regulí. Problém mám ale v tom, že již při žvýkání kůrky s česnekem jsem měla neuvěřitelné bolesti jazyka, které sice potom polevily, ale jazyk mne dva dny silně pálil. Byl posetý bílými flíčky na špičce jazyka a bílym povlakem.Dnes(druhý den po hladovce)mám jazyk již OK- nemá bílé skvrny, ani povlak, ALE po každém jídle , či pití cítím bolesti a SILNÉ pálení jazyka, slinění, hlenění a pálení žáhy, silnější než při vysokém stupni choroby jícnu před hladovkou. Jsem zoufalá, myslím, že samotnou hladovku jsem zvládla bravůrně a teď si nevím rady.... :cry: Snažím se kloktat teplou vodu po jídlech(trochu pomáhá), ale nevím si rady, jak zabránit vzrůstajícím a opětovným problémům s pálením žáhy, které mi značně komlipkuje návratovku. :cry: ...prosím poraďte....děkuju moc Eva

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 5:29 pm 
Site Admin

Kůrku s česnekem jako startovací jídlo by po půstu nerozchodil snad nikdo.
To cos dělala, nemá nic společného s návodem na půst který je popsán na tomto serveru. Čiže ani nic společného s opravdovým půstem. Opět a po 150té upozorňuji, že pít urionu v dnešní době plné umělých jídel jejichž trvanlivost zajišťuje značné procento chemických přísad, je bláznovstvím a hazardem se zdravím. Nic víc. Chceš li si pomoci, začni ihned půst na destilce, sežeń si knihu tady http://www.pust.cz/frame.php?load=kniha
a podle ní udělej správný půst a správnopu návratovku.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 9:45 pm 

Moc se omlouvám, ale potřebuji pomoc právě v této chvíli,....mám opravdu silné problémy s pálením v ústech a žáhy, které po každém jídle sílí....Není bohužel hodina, která by byla bez bolesti....proto prosím o radu na teď....co mohu udělat? je něco co mi pomůže v třetí den návratovky?....na problémy tohoto druhu jsem užívala léky typu antacid....co by mi provedly nyní ve třetí den návratovky po mém sedmidenním půstu??? ....moc děkuji za pochopení

Profile  

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 10:06 pm 

karinjo wrote:
Moc se omlouvám, ale potřebuji pomoc právě v této chvíli,....mám opravdu silné problémy s pálením v ústech a žáhy, které po každém jídle sílí....Není bohužel hodina, která by byla bez bolesti....proto prosím o radu na teď....co mohu udělat? je něco co mi pomůže v třetí den návratovky?....na problémy tohoto druhu jsem užívala léky typu antacid....co by mi provedly nyní ve třetí den návratovky po mém sedmidenním půstu??? ....moc děkuji za pochopení

No, ja osobne bych zkusila alespon jeden den pustu. Ale opravdu pustu. Jen destilka. Telo bude mit sanci se zklidnit. Hodne stesti!

Profile  

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 10:35 pm 

a nevadí, že preruším návratovku...podle mých zdrojů jsem měla za to, že mezi půsty musí být nějaká pauza, aby to "neodnesl" žaludek???...mám na mysli, jako že po ukončení mého 7mi denního půstu musí uběhnout nějaká doba, než si dám půst další...např. týden, aby mohl být jednodenní půst, měsíc,aby mohl být třídenní půst a tři měsíce, aby mohl být další delší, třeba sedmidenní půst....Omlouvám se, ale mám tu minimum zdrojů informací...budu se snažit ískat další.....Je tedy nyní možné HNED držet půst další i delší než jeden den?-po dvou dnech návratovky???....A poud budu opět držet 1denní půst, mohu opět provést klystýr?Mnohokrát děkuji za strpení se mnou. :oops:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 12:40 am 
Site Admin

Teď hned začni a tahej co to pude třeba až na 7 pokud bude všechno OK.
Do teď jsi žádný půst nedělala, jen sis huntovala žaludek urinou. O tom jsem 100% přesvědčen. Vykašli se se na urinu klystýry atd.. a zkus KONEČNĚ uvěřit, že NIC+destilka pomůže nejvíce. Sory, ale seš příkladem pro ostatní - ukazuješ jak se to nemá dělat = začít se postit a nic o tom nevědět nebo uvěřit prvnímu neověřenému zdroji, který tvrdí nesmysly. Je to to samé, jako když si koupíš auto a budeš se učit jezdit v běžném provozu podle příručky, kterou napsal Jára Cimrman...

Tímto opět a znoovu upozorňuji všechny začínající půstaře na nebezpečí prvních půstů s urinou, klystýry, výplachy střeva atd... Pokud za každou cenu chcete poznat pocity "pustu" s urinou nebo jinými "pomůckami" počkejte až do doby, než uděláte 21 čku. Po 21 už nikomu nehrozí vysoká koncentrace chemikálií v moči a je možno si tyto věci zkusit když zvědavost jinak nedá...

Profile  

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 8:36 am 

Děkuji. Určitě se pokusím teď vydržet co nejdéle, ...až třeba těch sedm dní. Já jsem do teď čerpala z knihy Malachov - hladovění.....tam píše, že klystýr (vodou)by se měl provádět při 7, 10 denní hladovce jednou za dva dny, aby tělo nebylo příliž zatěžováno. Také k tomu česneku....píše se, že na ukončení hladovky je vhodné vzít kůrku cleba a natřít ji česnekem, to potom pořádně rozžvýkat a pak vyplivnout.To pomůže očistit ústa od toxinů a strusky.....Česnek rozhodně nebudu opět praktikovat, ale ptám se ještě než se ke mně dostane kniha Pust.cz, jak často provádět klystýr vodou?....Ano, jsem určitě ukázka špatného příkladu....doufám ale, že nakonec se šťastným koncem... :oops: ...díky moc

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 12:06 pm 
Presne jak rikas Pavle ja sice pouzivam urinu ale az po trech jednickach a jedne trojce.Tenkrat sem to chtel zkusit akorat mi to zustalo.Sem od te doby totalne na syrove strave.Neco pestuji sam a nebo od otestovanych zemedelcu z meho nejblizsiho okoli.Tedka sem zkousel destilku a funguje snad uplne nejlip.Takze jestli ji sezenu dostatecne mnozstvi tak si ji dam od zitrka k 7 dennimu pustu.Urcite bych ji doporucil Karinji take.Jeste k cesneku ja zacinam vzdy cesnekem ale mam svuj vypestovany jen vodou zalevany.A mam ho lisovany a zapity vodou.Ale cesnek taky uz pravidelne jim kazde rano asi 5 let.Pokud bych nemel "kvalitni"(smog je vsude) zeleninu a ovoce tak bych ani na urinu nesel.

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 1:03 pm 
Site Admin

karinjo: Nic + destilka žádnej klystýr.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 5:51 pm 

karinjo: Klystýr si můžeš dát třeba po skončení půstu. Když jsi zvládla 7 bez obtíží není třeba klystýrovat často. Já si dám klystýr většinou na konci půstu, abych ze sebe dostal to, co tam zůstalo a nestalo se dočistit.
Kůrku s česnekem jsem párkrát taky zkoušel a nic se mi nestalo. Ale upustil jsem od toho, není třeba. Stačí začít pozvolna s návratovkou na zelenině, před zeleninou si třeba můžeš setřít špinavý jazyk od povlaku

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 5:56 pm 

A co se týče Malachova, také jsem s ním začínal. Bohužel teď musím připustit, že v některých věcech neměl pravdu, to ale zjistíš, až budeš půstovat častěji a nebo si přečteš více autorů, spousta jich říká protichůdné argumenty a vybrat si je někdy těžké, ale každopádně Malachovi mohu poděkovat za nasměrování, nebýt jeho, možná, že bych se o tomhle nástroji nikdy nedozvěděl, ale kdo ví? :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 6:14 pm 
Jeste abych doplnil tu urinu tak jak rikal Pavel asi je potreba delsi pust.Ja sem byl po trech 1 a jedne 3,tak sem si rekl ze uz bych mohl byt cisty a muzu to zkusit , tak treti den piti to byla takova detoxikace,kterou sem nikdy nezazil(cistil sem se ruzne nejcasteji cajema na jare a na podzim), ktera trvala asi 3 dny a to me to lezlo prvni den i usima( ale protoze sem vedel o co se jedna tak sem zacal vice pit a cekal az to skonci.Ale nikomu to nedoporucuji nejdriv se poradne vycistit jednickama trojkama.... i v tech knizkach to rikaji i Pavel rika nutne je jit krok za krokem,i kdyz chapu lidi ze kdyz prijde nemoc tak sou schopni udelat cokoli.

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 6:27 pm 
Site Admin

Novým žákům je to potřeba vysvětlit takto:
Každý, kdo s půstem začíná, si musí zjistit o půstu co nejvíce informací z co nejvíce zdrojů a ne hned slepě uvěřit prvnímu zdroji. Když mám nového žáka, musím plně potlačit svoje ego které hlásá, že moje cesta je ta nej a doporučit mu další podobnou literaturu na téma půst. Tím zajistím žákovi hned několik výhod v jeho pozici:
- umožním mu získat základní rozhled a možnost si udělat obrázek o každé cestě
- nechám mu svobodu rozhodnutí a možnost nechat jej najít si co mu nejvíce vyhovuje - jinými slovy, osahat sám sebe, aby se v dalších krocích uměl orientovat sám.
- naučím ho principu a umění výběru - tzn že pokud něco chci a mám nějaký cíl, musím si zjistit zdroje, které mi cíl zajistí či mě k němu dovezou. Jinak řečeno, naučím žáka vytvořit si v klidu nabídkové menu v každé situaci v době, až půjde dál sám svou cestou. Tím zajistím, že moje snaha nepřijde vniveč tím, že žák se zdravým tělem, plný energie, neskončí v rukou nějaké pošetilé církve nebo sekty jejímž slibům uvěřil po první nabídce.

Na konci, až žák dosáhne 40 pod mým vedením, přijde hodina pravdy, kdy si mohu říci ano, má cesta byla pro něj ta správná a i přesto, že jsem ho upozornil na jiné, zůstal nebo se vrátil na "moji" cestu. To ja pak teplo u srdce na obou stranách a radost se s žákem a navzájem potkávat v budoucnosti.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 7:17 pm 
Myslim ze neni co dododat vis co delas mas to hlavni vlastni zkusenosti a vic neni potreba.A bud se nekdo prida a nebo ne.Delas to na jednicku :D

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 9:58 pm 
Site Admin

Pokud Vám z nových žáků někdo tvrdí, že z destilky se nedá žít, nebo že je nebezpečná, tak zabiju dvě mouchy jednou ranou - spíš jedním videjkem.
Tedy video je odpovědí i půstařům, kteří se v mailech ptají na Nera.
Nero je psík, který od narození nepil nic jiného než destilku. Nedávno oslavil už třetí narozeniny a naučil se novému kousku.
Video http://pust.cz/video/nero_kolecka.wmv

Image

Last edited by Pavel on Tue Dec 18, 2007 6:02 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC