Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Tue Jan 16, 2018 3:25 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: Sat Oct 25, 2008 8:09 am 

Vzhledem k tomu, že nyní denně pracuji jako "poradce" lidem, kteří nenašli řešení u lékařů a hledají jiné cesty, jak se uzdravit, často se setkávám se staršími a velmi zanesenými lidmi.

Někteří jsou ochotni pokusit se změnit svůj životní styl a myšlení, jsou ochotni i hladovět.

Ovšem jako první bod, jako start vidím očistu tlustého střeva spolu s dodržováním výživy, pohybu, prostě změnou životního stylu. Obecně neplatí nic, vše řešíme dost individuálně.

Ze zkušeností některých zákazníků však vím, že díky hydrocolonu se zbavili velmi silných nánosů, velkého množství kamenů a plísní z tlustého střeva. Když se takto zanesený člověk začne postit, může ho náhlá intoxikace nejen odradit, ale i přiotrávit a to je zbytečné, si myslím.

Mám vyzkoušené, že částečnou očistu lze provést některými bylinnými čaji, zeleninovými šŤávami, pokud se užívají dlouhodobě. To by mohla být přípravná fáze před půsty pro tyto lidi.
Ale věc vidím tak, že razantní opakovaný výplach může celou věc značně ulehčit...

Pavle, prosím o vyjádření, čím je hydrocolon špatný a jestli je pro tyto lidi nějaké jiné řešení. Sada na klystýr lze zakoupit, ale jsou lidé, kteří mají velký strach si hadici vsunout do konečníku.
Další variantou je možnost provedení klystýru hadicí od sprchy, když se nastaví vlažná voda a nízký tlak vody. Hadice se nemusí zasouvat, nýbrž ji stačí přiložit. TAto aplikace je daleko rychlejší než práce se sadou na klystýr, průplach lze provést vícekrát za sebou s menší časovou ztrátou.

Pavle, prosím o krátký názor, nerada bych lidem, kteří mají zájem se změnit, doporučovala něco, co by jim škodilo...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 26, 2008 5:27 am 
Já bych řekl že se stačí ohlédnout tak 150 let zpátky a je jasno. Vždy se ptám co je přirozené a co asi dělali lidi dřív.Dnes je vše hlavně bussines. :D

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 26, 2008 6:40 am 

NO, rozhodně fyzicky pracovali a hodně chodili pěšky.....

Většina lidí, kteří se k nám přijdou poradit, sedí mnoho hodin na zadku, pak popojdou na zastávku MHD a jedou domů. Prostě nemají žádný pohyb. Když jim říkám, že by měli nachodit svižnou chůzí aspoň 5 km denně, pokud nemají potíže s klouby, tak se hodně diví :-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 26, 2008 9:08 am 
Sama sis odpověděla tak vidíš že to víš

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 26, 2008 5:38 pm 

No jo, Jonatáne, ale tim, že měli jiný styl života, hodně pohybu, hodně se vypotili a vydýchali, dýchali čistší vzduch, pili čistší vodu a nejedli chemizované potraviny a navíc jídlo v takových dávkách, tak asi neměli takový smeťák ve střevech.

Lidé jsou jako chodící odpakové koše. Někdy už plné uklízecích jednotek - parazitů.

Takže nejdřív je třeba asi vymejt koš a zároveň změnit množství a kvalitu toho, co se hází zhora...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 27, 2008 9:08 am 
Jo jistě máš pravdu, ale to musí pochopit oni sami a začít něco se sebou dělat. Teprve pak jim můžeš pomoci né dřív. Kdo jsem, že mám učit a koho? Co jsem já, jste i vy a co jste vy, to jsem já. Mohu jenom ukázat na nebe, abyste viděla hvězdy to už je vaše práce.
(Šrí Nisargadatta Maharadž)

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 27, 2008 3:56 pm 

Lidé nemají informace. Byli vychováni v tom, že když je něco bolí,
mají jít k doktorovi..

Momentálně pracuju v místě, kam lidé přijdou po létech zkušeností
s bílou medicínou a s poznatkem, že jim lékaři stejně nepomohou.
A právě hledají nějaké jiné cesty.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 1:29 am 
Site Admin

Quote:
(Šrí Nisargadatta Maharadž)

Můžeš to převést do uplně obecné roviny. Kde jsou hvězdy, ví každý, kde se dá koupit hvězdářský dalekohled také ví každý. A otázka zní: Kolik lidí
se vůbec rozhodne, že si dalekohled koupí, kolik z nich ho použije jen jednou a kolik z nich brouzdání hvězdama opravdu chytne? Tak je to se vším, kdo nechce, toho nedonutíš...
Slovo dalekohled vyměň za knihu a hvězdy za půst, pak za školni noty a hvezdy za housle atd atd.. Vždy dojdeš ke stejnému výsledku - kdo touží po poznání v tomto směru, cestu si najde. Kdo ne, toho nedonutíš....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 7:08 am 

Ano. Zcela se chytne málokdo. Ale jsou to semínka do myslí lidí, která mohou vyklíčit za mnoho let, až když se opakovaně setkají s podobnou informací, se jim může rozsvítit. Někomu dříve, někomu později, někomu v příštím životě.. ? Jsem si jistá, že veškeré informace, které duch dostane, si uloží jako počítač do své paměti. Kdy je vyloví a použije, už není moje věc.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 9:58 am 
To je paráda jakého jsme se dobrali uvědomění.Teď to jen realizovat a nechat realizovat.

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 2:25 pm 
Site Admin

Quote:
Kdy je vyloví a použije, už není moje věc.

Ale je to TVOJE věc - sleduj přeženu v obraze : Představ si že máš 1000 lidí ve frontě které půst nezajímá a do každého zasadíš semínko. Vezmeme vskutku mikročas - každému z lidí věnuješ pouhou minutu. Na druhé straně máš jednoho člověka který za půstem vskutku hoří jen neví jak - věnuješ mu 1000 minut číže 16 hodin postupného školení a dohledu a podpory v průběhu půstu. Dle mých zkušeností za takovouto dávku podpory mi udělá žáček který CHCE!!! opakuji který CHCE minimálně 21čku. Jak to vidíš teď?
Opakuji který CHCE ;) A jak už bylo mnohokrát řečeno, to že chce napoznáš z toho co povídá, ale co dělá - obrazem, musí to být jako tanec krok sun krok - Ty rada, on čin, Ty rada, on čin... jak rychle se bude tancovat, si udává sám žák... Běda Ti jak na něj přitlačíš, sama spláčeš nad výdělkem..
Koukám že nastal čas na článek - i zkušení učitelé se nustále zamotávají do vztahů slibů a presvědčování blízkých kteří nemají zájem..

Last edited by Pavel on Wed Oct 29, 2008 4:14 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 3:29 pm 
Díky Pavle přesně to jsem měl na mysli :D

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 4:13 pm 
Site Admin

Nicméně pokud jsme u toho mikročasu a půstovních semínek, zkušený učitel pozná vztah člověka k půstu za méně než jednu sekundu. Stačí počkat na vhodnou chvilku, kdy si pacient postěžuje na problém a když mu je dobře vidět do tváře a do očí, pronést ono "Zkus půst slyšel jsi o tom? "
Z první reakce se dá krásně vyčíst, co si člověk v daný okamžik o půstu myslí a jak dlouhá bude jeho cesta k pochopení.. Je třeba být připraven, že existují i lidé, které slovíčko půst rozlítí natolik, že je pak velmi těžké převést rozhovor na počasí;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 4:25 am 

Teda Pavle, opět jsi to perfektně vystihnul. Takhle se dá zjistit nejen postoj člověka k půstu, ale i k jiným věcem, stačí vteřina a už je jasné co si myslí...

Ještě jsem se chtěla zeptat, kdy bude Tvá knížka o které jsi se zmiňoval?
Já jen, jestli jsem to někde nepřehlédla a třeba už je k mání.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 8:53 am 
Všechno je o pochopení principu a ten pak aplikuješ na cokoli.Vše vychází z jedné podstaty.

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC