Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Tue Jan 16, 2018 3:30 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 8:55 am 

Hmmmmmm....

V lidech ta informace zraje celkem dlouhou dobu. Vidím nejen podle sebe, ale i podle okolí. Většina z lidí reaguje až tak za rok.. jeden člověk dokonce až skoro po třech letech, ale pak si udělá si rovnou třicítku, aby se to nepletlo. :-)

Jeden můj známý se na odborné a biochemické úrovni věnuje hlubokému studiu souvislostí výživa - rakovina, výživa - uzdravení z rakoviny..
A on, nedávno, AŽ PO ROCE po té, co jsem mu věnovala knížku od Partykové, se teprve nyní začal postit (trojky) a studuje na sobě výživu - půst - potné kúry - najíždění na stravu.

Obecně doporučuji pohyb, relaxaci, bylinné čaje, zeleninové šťávy v malých množstvích, úpravu jídelníčku a až nakonec doporučím, že je možné a vhodné nechat odpočinout trávení - tedy zkusit lačnění jednou v týdnu. Jako dodatek říkám, že se pejskům přece doporučuje jednou v týdnu nejíst, aby se jim dobře trávilo. To se obecně ví. Takže proč by to neměli dělat také lidé? Kdo se chytne, chce další informace hned. Někdo si nechce své zvyky nechat vzít a hned podle toho reaguje - v takovém případě samozřejmě nemá smysl plýtvat energií.

Víte, jak jsem se já poprvé setkala s půstem? Bylo to před devíti lety. Můj zubař mi tehdy doporučil nejíst cukr a dal mi i nějakou literaturu. Kromě toho se jednou zmínil, že držel týden půst a popisoval mi úžasný čichový zážitek u zeleninového stánku. Přesto jsem tehdy naprosto vůbec nechápala, o čem mluví. Několik let jsem se snažila dodržovat diety, zařadit víc zeleniny atd. , ale nenapadlo mě zkusit nejíst. Toto setkání s půstem mi vůbec nic neřeklo a rozhodně mě nemotivovalo se postit.
Dalším setkáním bylo vyprávění mého bylinkáře o Břetislavu Kafkovi, který ve své knize doporučuje jeden typ půstu (je to ale dieta). Dokonce vyprávěl o jednom kamarádovi, který se tímto typem diety vyléčil.

Teprve za několik let mi kamarád z legrace -jako vtípek- poslal link na tento server na článek o klystýru. Prý ať se podívám na pěkné obrázky!

Teprve setkání s tímto servrem mi oživilo vzpomínku na dávnou informaci o půstu a teprve opakování mne motivovalo zkusit hladovět.

TAkže to jsou moje zkušenosti. Kdo reaguje negativně, kdo si chrání svoje závislosti, kdo nechce, tak u takového člověka neplýtvám zmínkami o půstech vůbec. Ale šanci dostane hodně lidí. Tečka.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 11:12 am 
Site Admin

Pavlínko dík a pusa;) Kniha k mání není. Jonth přesně tak, vždy to tak bylo a vždy to tak bude a lze se na to plně spolehnout.. ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 11:53 am 
Site Admin

Quote:
V lidech ta informace zraje celkem dlouhou dobu.

Pěkné Mílo, trochu doplním: V lidech informace nezraje, ale všichni lidé do jednoho ji tam mají a v každém z nich hluboce rezonuje. V Bibli to máš jasně - všichni jste Bohové a půst jsem Vám předvedl na poušti. Ježiš znovu ukázal jasnou cestu zpět k sobě - k Bohu. Ukázal ji přesně tak, jako to udělalo mnoho lidí před dávno ním a jak to ještě udělá mnoho po něm. Za jeho života proti jeho učení nikdo ani nepíp - po jeho smrti byznys zpochybnil a překroutil co se dalo a Ježiše udělal pohádkovou bytost. Církvím postaveným na principu byznysu se Bohové, kteří nejsou závislí na materiálním světě, vůbec do krámu nehodí. Ego, zvyšující se s majetkem a často jen i s úrovní vzdělání, je základní příčinou toho, proč se člověk tvrdošíjně odmítá podřídit dobrým radám šeptajícího vnitřního hlasu který jasně ukazuje cestu ke svobodě, nezávislosti - tedy ke zdravému, šťastnému a spokojenému životu. Půst a dění jej provázející je nejvyšší známá čistota která kdy existovala. Nikdo ještě nepřišel na nic lepšího. Síla obrany či odporu k půstu kterou člověk ukazuje po jednoduchém dotazu, je přímo úměrná zanesení a zatížení jeho fyzického a duševního těla. Tímto opět varuji všechny učitele před nátlakem na kohokoliv, kdo o půst nemá zájem a vysloveně po něm netouží. Vývoj a školení člověka s cílem pochopit a umět v každé situaci aplikovat Jeho zákon trvá mnoho životů. Nikdo na Zemi nemá právo druhého člověka ani nutit ani brzdit v jeho vlastním vývoji. Pokud tak činí, škodí si jen sám sobě.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 10:02 pm 

Pavle, díky. Hledám si svou cestu. Navíc hledám cestu, jak efektivně (pro obě strany) pomoci člověku, který přijde a řeší některou z běžných civilizačních chorob a chce ji řešit jinak, než s lékaři, protože zjistil, že tamtudy cesta nevede.

Těmto lidem nabídnu možnosti - cesty. Byliny, dieta, pohyb, omezení stresu, očista střev, zařazení krátkého lačnění (půlden, den), změna myšlení, nahrazení negativních emocí pozitivnějšími. Případně tipy na literaturu. BER NEBO NEBER. Každý si něco vybere a má možnost se kdykoliv přijít zeptat na podrobnosti. Někdo pochopí, že je třeba vše sloučit, někdo si vybere jen něco. Nepřipadá mi to jako nátlak, ale jako "švédský stůl". Každý si může vybrat a nebo taky může odejít a jít jinam.

Občas se stane, že díky rozhovoru a těmto doporučením se ukáže, že právě příchozí člověk se už trošku někdy postil a velmi dychtivě naslouchá a když na něj přijde řada, ptá se dál. Takže... někdy se také vytvoří debatní kroužek. :-)

No, stále, už od počátku, i když mě ta práce baví a za vším stejně hledám vyšší principy, jsem na vážkách, jestli neseknout s touto prací, protože každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 30, 2008 10:19 pm 
Site Admin

Quote:
jestli neseknout s touto prací, protože každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán.
pokud nebudeš tvořit skupinky různých úrovní klidně a v pohodě pokračuj. K Bohu tedy sám do sebe musí jít každý sám, opakuji, každý sám. A TY musíš být schopna aspoň částečně odhalit, kterou cestou by měl jít daný jedinec zpět. Neexistují dva stejní lidé, kteří se od baha vzdálili přesně stejnou cestou. Každý člověk potřebuje trošku jiným směr - pokud o jeho stanovení požádá, ukaž kus cesty, až ji ujde, ukaž znovu.. 3 lidi z ulice a 3 lidi kteří mají za sevou 21 je, jistě uznáš, uplně jiná skupina. Se třema 21čkářema klidně budu diskutovat najednou, kdežto od skupinky z ulice raději couvnu..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 31, 2008 6:11 am 

Žel, učím se za běhu věcí... pracuji mezi lidmi, kteří vidí aury a pocity lidí, cítí jejich bolesti a psychické stavy na sobě, takže těm se daleko lépe odhaduje, s kým jednají. Občas se mi stane, že se některý problém na vteřinu přesune na mě (například paní 2 roky pálil jazyk a doktoři nevěděli, co s tím), na zlomek vteřiny jsem to cítila taky. Docela hrůza. :-)

Zatím mám dojem, že lidi vůbec neodhadnu. V krátkých rozhovorech se ale ukážou reakce a už je lepší vidět, kudy lze jít.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 31, 2008 8:19 am 
Omluvám se že budu citovat Malachova ale myslím si že je to pravda. Nemáme nikoho lečit. Stejně budeme léčit jen důsledek. To se mi i přihodilo po 7čce jsem kompletně vyčistil známou od hlavy až po pás a po týdenním odeznění nakonec konstatovala že jsem ji nepomohl. Tak jsem se této sily raději vzdal.Nemoci a vůbec všechno je zapsano v naší duši a tu si musí každý vyčistit sám.Pokud někomu pomáháme může se nám stat že na sebe přebíráme jeho karmu a pokud nejsme plně sjednoceni s Bohem tak nás to může uplně odrovnat.

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 31, 2008 12:39 pm 

Nevím, jak jsi čistil známou od hlavy až po pás.?
Já nikoho neléčím... Jen poskytnu informace...
(..stačilo mi mrknout do knih od Lazareva a už jsem věděla, která bije....)

A pořád nevim, proč je špatnej ten hydrocolon...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 31, 2008 1:51 pm 
Site Admin

Quote:

jojo už to bude ten članek Mílo:)

Quote:
Stejně budeme léčit jen důsledek. To se mi i přihodilo po 7čce jsem kompletně vyčistil známou od hlavy až po pás a po týdenním odeznění nakonec konstatovala že jsem ji nepomohl.
Zcela přirozená reakce omýlaná zde stále dokola: Člověk se musí rohodnout sám v duchu a duši, že se vyléčí. Pak je to jen otázka času - tečka. Co Tobě dovoluje říkat, já jsem ji vyčistil? A dané osobě tvrdit, že jsi jí nepomohl?

Dosaď si místo těla slovo auto. Přijdu za Tebou a Ty mi poradíš, jak mám vyčistit karburátor a vyměnit svíčky, protože auto za jízdy škube. Budeš třetímu člověku tvrdit, že jsi mi spravil auto? Myslíš, že když auto bude škubat i po výměně svíček a pročištění karburátoru, že mi budeš vyčítat, opravil jsi mi špatně auto? Sám se k věci postavím stejně a řeknu sorry, poradil jsem Ti špatně, hledej někde jinde jak si auto opravit.

Lidé se mě často ptají, kolik lidí jsem půstem vyléčil a také děkují za vyléčení. Mám to jednoduché, nemusím nic počítat, protože jsem nikdy nikoho nevyléčil, pouze jsem už pár lidičkám více či méně poradil v případě, že sami opravdu chtěli a dle mých rad se vyléčili. Nic víc nic míň.

Chce li Tvoje ego šířit v okolí že léčíš lidi, ti k Tobě musí přijít, a dobrovolně se vzdát odpovědnosti za svoje tělo. Pak máš dvě možnosti: Jako vystudovaný lékař budeš pak moc do těla řezat nebo do něj různými cestami sypat chemikále a nadále sledovat, zda po nějakém čase problém v lepším případě pominul a v horším mutoval do zcela jiného problému. Když se to povede, budeš tvrdit že jsi člověka vyléčil a když ne, tak řekneš že ten člověk přišel pozdě a nebylo mu pomoci, byť jsi na něm dělal pokusy dva roky;) Navíc se Ti pravděpodobně nic nestane, protože pokud si pozůstalý bude stěžovat, případ bude posuzovat zas jen kolega lékař a ten Tě přeci nepotopí, protože by poškodil nejen Tebe, ale hlavně celý velice pochybný systém dnešního zdravotnictví.

Výše uvedené byla varianta přímé cesty do pekla a náslející je obklikou: Naučíš se některou z nižších nebo vyšších alternativních medicín
. To znamemená naučíš se rozpoznávat jaké energie lidem chybí a tyto jim různými cestami budeš do těla dodávat ve snaze vyrovnat rovnováhu v orgánech a tím dosáhneš vyléčení. Cesta do pekla oklikou proto, že budeš na Zemi trnem v oku méně úspěšným lékařům kteří udělají vše proto, abys neškodil v jejich byznysu. V kosmu pak narazíš na karmu, která Tě dříve či později potrestá za to, že švindluješ s kartami samotného Boha. Lidská nemoc není nic jiného, než boží trest za nedodržení základního přírodního zákona rovnováhy. Pokud jej z jiného člověka sejmeš, zákonitě si břemeno nakládáš na svoje záda. Je jen otázkou času, jak dlouho pak vydržíš karmický náklad nést. Takovou sílu která je potřebná k vyrovnání se s marastem tohoto světa hned tak nikdo nemá...

Last edited by Pavel on Sat Nov 01, 2008 4:50 am, edited 2 times in total.

Profile  

Post subject: Poušť
PostPosted: Fri Oct 31, 2008 8:14 pm 

Ještě, když už jsi zmiňoval poušť.. vím, že Ježíšova poušť je ještě o něčem jiném,

tady je něco o skutečné přírodní poušti, docela zajímavý článek
(kubik chtěl vědět, jak vypadá akácie a tak jsme se nagooglovali sem) a
autor se také zmiňuje, že se musí sledovat barva moči :), píše, že kamarád vypil 12 litrů vody a vůbec nemočil. Ale nepíše, kolik toho jedl...

http://www.dumka.info/pet00/00/0804pet.htm

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 31, 2008 11:46 pm 
Site Admin

Ano, poušť a půst k sobě patří z mnoha důvodů, protože poušť prověří znalosti a nechá přežít pouze člověka vyspělého po fyzické duševní a duchovní stránce. Tedy člověka který má nad sebou dokonalou kontrolu a ví co dělá. Jak známo z dávné historie, nevyspělého člověka poušť velmi rychle vyškolí. Samozřejmě za podmínky že se ihned školení podvolí. V USA je alternativou pouště Mrtvé údolí. Zatímco člověk který o půstu nikdy neslyšel, při pokusu dostat se na druhou stranu končí úpalem, půstař je pokoří zcela bez problémů. Funguje to, mám to vyzkoušené na vlastní kůži stejně, jako mnoho dalších půstařů. Klíčem k úspěchu je množství cukru a soli v těle. Kdo má tělo zasolené, může pít jak chce a odpařování vody bude tak rychlé, že ani velké množství vody nezabrání přehřátí organizmu a následnému úpalu.Image
125 F teplota běžně viz http://www.americansouthwest.net/califo ... /bad2.html
nebo
http://www.terragalleria.com/parks/np.d ... ley.8.html

Last edited by Pavel on Sat Nov 01, 2008 3:57 am, edited 3 times in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 01, 2008 3:47 am 
Site Admin

Quote:

Tu máš ;) http://www.pust.cz/html/hydrocolon_1.html

Last edited by Pavel on Sat Nov 01, 2008 1:45 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 01, 2008 8:03 am 

Pavle, super, dík za článek !

Ale nedovedu si představit starší lidi, že si koupí klystýrovou sadu a bez obav si ji zavedou...

Psala jsem ještě o jedné pohodlnější a rychlejší metodě, na kterou přišlo víc lidí v mém okolí "pozoruhodně" ve stejnou dobu a nezávisle na sobě:

Hadice od sprchy
Stačí odmontovat konec sprchy, zůstane tedy jen hadice a tu lze přiložit na konečník, nemusí se zasouvat dovnitř. Je třeba nastavit vlažnou vodu a malý průtok vody.

Ale myslím si, že výplachy - a to všechny - mají vliv na roztažení střev, Důsledkem roztažení je nevčasná informace o tom, že je potřeba střevo vyprázdnit. Několik dní trvá, než se sitauce zlepší. Nejlepší zkušenosti mám s dlouhým hladověním bez klystýrů - po té se střevo dostává do perfektní formy a aktivně a včas reaguje na jakýkoliv obsah, který je třeba vyprázdnit.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 01, 2008 2:38 pm 
Site Admin

Quote:
Ale nedovedu si představit starší lidi, že si koupí klystýrovou sadu a bez obav si ji zavedou...
Nojo, za to může Švejk že má národ v podvědomí klystýr jako trest:)
Code:
Stačí odmontovat konec sprchy, zůstane tedy jen hadice a tu lze přiložit na konečník, nemusí se zasouvat dovnitř. Je třeba nastavit vlažnou vodu a malý průtok vody.

Jako první zkušenost jistě ne - člověk nejprve musí mít zkušenosti s klystýrkou na principu samospádu. Jakékoliv a jakkoliv regulované tlakové zařízení je nebezpečné. Než člověku dojde, že se děje něco, co se dít nemá, může být pozdě. Proto opatrně.. Navíc do klystýrové lázně je dobré přidat alespoň lžíci octa.
Quote:
že výplachy - a to všechny - mají vliv na roztažení střev

V článku je to jasně napsané - je to pouze první pomoc nic víc a na půst to nemá. Kdo se dobře pozoruje v průběhu půstu, zjistí, že v prvních dnech tělo dokáže navodit tzv autoklystýr či auto-osmoza. Tzn nechá stáhnout do střev vodu která rozpustí usazeniny a ty se z člověka pak najednou vysypou. Ať zkoušíš jak zkoušíš, vždy ve finále přijdeš ke stejnému závěru: Tělo si vše v průběhu půstu umí zařídit vše samo nejlíp a hlavně v tom přesném a správném okamžiku. Tedy pokud člověk už na tom opravdu není velmi zle, je potřeba jen počkat nic víc..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 9:22 am 
Já sem měl štěstí že mi to bylo "jen" ukázáno.Samo to na mě z ní začalo přecházet jen jsem se toho zůčastnil jako nestranný pozororovatel.Přezemě to "jen" teklo někam do nějakého kanálu a byl cítit i smrad stoky.Ale jak říkám odevzdal jsem to zpět a tím jsem se i posunul dále.Byla to možná jen zkouška. Nejdřív jak říka Ježíš hledejte kralovství Božího a vše ostatní vám bude přidáno neboli nejdříve se sami najděte a pak případně pomozte druhým toto realizovat.

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC