Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 6:08 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Mon Feb 12, 2007 12:00 pm 

Ahojte,

Rozhodol som sa napisat o mojej prvej 21-tke, aby som sa podelil so svojimi skusenostami.

Siel som pekne podla kalendara od minuleho leta. 7dnovy post bol asi najtazsi, bol som velmi unaveny. Pri 15 dnovom som zistil, ze okolo 10 dna prichadza energia (aspon teda u mna) a clovek zacne uzivat pocit lahkosti bez toho aby bol unaveny, bolo to skvele.

Akurat to dobre vyslo, hned jak mi dorazil destilator som nabehol na 21-tku. V skratke to dopadlo takto:
2.den - najvacsia unava, ktora postupne zacala ustupovat
11.den – stolica
11-17 den – cudne sny, trochu horsi spanok
17–21 den – spanok uz OK, len som zistil, ze mam totalne vysusenu kozu na celom tele. Zacal som pouzivat krem :)

Od 17dna som sa tesil na restart (znovuzrodenie), ale nic som nezaregistroval :( Celkovo som bol v pohode, chodil do roboty, normalne sportujem, ale pocas postu som nesportoval, ak neratam nosenie dcerky na pleciach kazdy den. Rano a vecer horuca vana ma vzdy vzpruzila.

Navratovka:
Vzorovo az po treti den :D Tam som spravil mensiu dietnu chybu. Dal som si kavu. Potom mi samozrejme bolo blbo, asi tak, ze som skoro nespal a dalsi den som jedol az vecer. Fakt nikomu neodporucam. Poucil som sa a pokracoval v normalnej navratovke, dusena zelenina a ovocie.

Vyhodil sa mi opar a asi 3 afty v ustach v 3. den navratovky. Bolo to neprijemne ale zmizli tak za dalsich 5 dni. Myslim ze to mohlo byt z tropickeho ovocia, ako som tu cital minule. Jedol som anas a datle.

Co sa mi vyliecilo:
- Vyrazky na roznych partiach tela. Daktore zmizli uz pocas 15-tky, ale nejake starsie este zostaly na dalsiu 21-tku.
- Zvyseny krvy tlak. Maval som 130/85. Teraz je to okolo 115/80, je jedno kedy ho meriam.
- Paradentoza sa zlepsila uz po 15-ke.
- Prestalo ma pichat v lavom kolene
- Krcove zily, ktore mam na jednej nohe sa po navratovke opticky zmensili, aj ked pri konci postu jak som bol schudnuty (zo 77kg na 66kg) sa praveze zvyraznili.
- Kruhy pod ocami uz od cca 17 dna postu zacali blednut. Uplne nezmizli, ale je to ovela lepsie. Mozno keby som prestal cumiet do monitora ...

Dusevne:
Kriza v 2 - 4.den navratovky – nalada pod psa. Pocas postu sklony prerobit cely byt. Posledny tyzden postu absolutny nezaujem o spravy, TV, internet a pod. Za to kucharske knizky ano :)

Zistil som, ze destilka je to prave orechove. Cez svoju 15-ku som pil dojcensku vodu teraz destilku. Moc mal inu farbu. Pri destilke taku zlatistu, subjektivne som mal pocit, ze ma destilka cisti viac a v bruchu mi aj menej skrkalo.
Este snad posledne zistenie je, ze najblizsiu 21-tku urcite zacnem v piatok, aby potom 1.den navratovky vysiel na vikend.

majte sa,
Feri.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 12, 2007 2:36 pm 

Gratulujem a vďaka! :) Každá informace dobrá. Taky se na to na někdy chystám - na jaře, nicméně po zkušenostech ze 14 to vypadá, že bych pracovat nezvládla.. Taky jste z toho někdo tak vyřízenej, nebo jsem bílá vrána? :oops:

Profile  

PostPosted: Mon Feb 12, 2007 4:45 pm 

Rovněž já se přidávám ke gratulaci k úspěšně dotažené 21-ce. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 13, 2007 7:59 am 

Dakujem! Uz sa tesim na dalsi dlhsi post. Bez tohto serva by som sa nikdy neodvazil na 21-tku, vacsina literatury konci pri 7 dnoch. Pozitivna atmosfera na servi mi pomohla prekonat najvacsiu prekazku - vplyv okolia. Teraz uz ked vidia, ze som to prezil :) sice stale nie su za, ale aspon nie su uz tak proti. Raz mi svokra odkazala, ze to co robim ja, uz je fanatizmus a takto sa zacina bulemia :D Za normalnych okolnosti by som asi zacal argumentovat, ale som sa na to proste vykaslal a nechal ju v tom nech si mysli co chce. Nemal som energiu sa hadat, stejne to nema vyznam.

Drzim palce kazdemu. Nenechajte sa odradit svokrami a pod. vsetko sa da otocit pozitivne, niektorych to moze dokonca vyhecovat k vysiemu vykonu :) :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 13, 2007 10:04 am 

Feri, to moja svokra sa prežehnávala, keď zo začiatku videla nás pôstarov pobledlých. pochudnutých a smutných,
a teraz keď už aj vidieť pozitívne výsledky, aj ona sa mení, dokonca cvičí Tibeťanov, mení stravu, aj keď na deň pôstu tak skoro nedorastie

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 13, 2007 10:12 am 

a gratulujem, nech tu opis tvojej osobnej skúsenosi o vylepšení kožných problémov vyhecuje aj ďalších k takejto prirodzenej liečbe

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 14, 2007 7:34 am 

Kvoli kozi som to samozrejme nerobil, ale nedalo sa nevsimnut si pozitivne zmeny. Na tvari drobne asi 1mm male biele vyrazky zmlizli uplne. Mal som ich hlavne v oblasti pod okom uz niekolko rokov. Na perach v kutikoch ust tiez podobne vyrazky, ale tie nezmizli uplne iba ciastocne alebo sa zmensili. Na chrbte manzelka skonstatovala, ze mi nemoze najst nic na vytlacenie :)

Pocas postu som nepouzival ziadne kremy iba pri konci ked som s hrozou zistil, ze som uplne vysuseny. Ale teraz ked sa zamyslim prave toto pomohlo lebo sa vysusila koza a vsetko co patri ku kozi, ale pocas navratovky sa koza uplne popravila ale tie vyrazky sa nevratili (zatial 1 tyzden po navratovke).

Profile  

Post subject: Prosim o radu
PostPosted: Tue Apr 24, 2007 3:55 am 

Zacla jsem pustovat dle schematu kalendare,ale o 2mesice pozdeji. Mam za sebou 3 jednicky a 1 trojku.Vzhledem k mym zdravotnim potizim jsem tyden po 3 nasadila 7. V jejim prubehu jsem se vsak rozhodla,ze zkusim 21,pokud telo dovoli. Zatim jsem se s ruznymi i velmi neprijemnymi stavy vyporadala dobre.Krome vetsi slabosti oproti normalnimu stavu je mi dobre, dusledne kontroluji stav podle zabarveni uriny. Vzhledem ale k tomu,ze nemam zadne zkusenosti, tak mam chvilemi pochybnosti,zda v tak kratkem case pustovani mam skutecne tu 21 prodelat. Dnes jsem v 11.dni a telo rika,ze neni problem. Mozna je to trivialni dotaz,ale nerada bych neco "zmastila" a proto prosim o nazor zkusenejsi.Dekuji.

Profile  

Post subject: Re: Prosim o radu
PostPosted: Tue Apr 24, 2007 8:36 am 

Maria wrote:
Dnes jsem v 11.dni a telo rika,ze neni problem. Mozna je to trivialni dotaz,ale nerada bych neco "zmastila" a proto prosim o nazor zkusenejsi.Dekuji.

Já bych klidně pokračoval, dělal jsem to podobně. Zmastit to můžeš až po půstu, ale info je tu dost tak není důvod.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 28, 2007 7:49 pm 

Dekuji za odpoved a bohuzel potrebuji dalsi radu. Dnes jsem v 15.dni a prave jsem dostala menzes.Jiz 4.den se silne vylucuji hleny a tak kontroluji kazdou moc-obzvlaste vecer mi moc dobre neni a dneska tedy extra nejhur.Ale ted si nevim rady,protoze barvu nelze poznat,kdyz je zkreslena krvi a ja tudiz nemam zpetnou vazbu.Diky moc za pokud mozno rychlou odpoved.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 14, 2008 7:36 am 

čaute, kde ste sa stratili všetci pôstari?
idem sem opísať svoju druhú 21, mám už aj za návratovkou.
Mám stredný vek, alebo že by už za? nechám to tak.
Mám sedavé zamestanie, preto som si povedala, že budem chodiť do práce pokým to pôjde. Podarilo sa mi to prvé 2 týždne. Mala som silu, dokonca okolo 10. dňa naletela podivná silná energia, porovnávam tu vyššie s príspevkom Feriho ale nemám vysvetlenie.
od začiatku 2. týždňa začal menzes a trval prakticky do konca hladovky.
Na 12., 14. a 16. deň prišla dokonca stolica. Asi muselo byť v tele čistenie, lebo ako začal posledný týždeň všetko sa zmenilo. Energia šla prudko dolu, keď som chcela vydržať, musela som ležať v posteli, prešla som akurát tak na WC a do sprchy aj to so strachom či to zvládnem.
Vydržala som do konca, na to pevnú vôľu mám. Ale stav prakticky bez energie nebol príjemný. Pôvodý plán ťahať to dlhšie sa preto nekonal.
Hladovala som iba s destilkou. Pila som iba keď som cítila smad, a teda dosť málo, možno okolo 3/4 litra denne.
Neviem čo ešte povedať. Poznáte to, ďalšie nové hladovky sa už v hlave plánujú a ako opísať pocit ako človek pri tom získava čosi nové navrch.
Pre zaujímavosť prečo pôstujem: nenútia ma k tomu zdravotné problémy, baví ma robiť s tým experimenty, priťahuje ma to, ale neviem prečo

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 14, 2008 8:01 am 

aby to bolo trochu veselšie opíšem sem aj prvú 21 muža v strednom veku, ktorého sem písať nedostal ani tento pôst.
Zatiahol 3 týždne. Bez akýchkoľvek problémov. Chodil do práce. Jazdil na aute. Pracoval v záhrade a okolo domu. Fungoval tak ako obyčajne.
Môžem potvrdiť, že prácu nemá vôbec jednoduchú. Aj psychicky aj fyzicky pomerne náročnú.
A potom sa rovnajme s chlapmi!
Získal veľa na sile, športuje, môže to teraz porovnať.
Je rád, že to dokázal a teší sa ako raz, neskôr, znovu skúsi o krôčik omladnúť.
Pavlovi patrí vďaka za túto neľahkú prácu, lebo naozaj je ťažké podať dôkaz druhému, keď samotným dôkazom je pôstujúci sám sebe

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 19, 2008 1:43 pm 

Zdravím všechny na tomto servru.
Držel jsem 21-ku od 1.4.2008 bez větších problémů. Dokonce i první půlka návratovky by se dala nazvat téměř vzornou, i když 8. den jsem to kapku přehnal s ovocem. Ale chtěl jsem se zeptat jaký máte zkušenosti se zrakem po 21. Ke konci tohohle půstu jsem pociťoval mírné zlepšení zraku, což šlo ovšem do háje hodně rychle právě během návratovky. TeĎ jsem na tom hůř než před půstem. Dnes jsem byl u doktora na preventivce a měl jsem problémy se čtením 4. řádku. Na podzim jsem ještě četl (byť taky s problémy) 2.řádek. Někdo psal v knize, že v návratovce se mu horšil zrak po jedení ovoce , ale až po 40-tce. Tak nevím jestli se na tom můžou podílet ty ovocný cukry? Faktem je, že na čisté zelenině jsem byl v návratovce první a druhý den. 3. a 4.den půl na půl. Od té doby ovoce převažuje.Teď jsem na tom tak, že zvládnu 1kg jablek a 1kg banánů do 14 hodiny. V 17 hod talíř luštěnin se zeleninou. Mám problém s jídlem typu maso + příloha. To jsem měl asi 2x a následovala únava a nedobré pocity v břiše.
Budu rád za každou radu nebo názor.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 20, 2008 3:44 pm 

no neviem, ale keby som bola tebou, nerobila by som si ťažkú hlavu a nesledovala sa,
pri každom vyšetrení môžeš mať iné výsledky a inak zrovnaný zrak,
decká, ktoré odchytili pri povinných preventívkach a poctivo si nasadili okuliare ich už musia nosiť,
deti, ktoré okuliare odhodili, sú teraz radi, že neposlúchli a už majú zrak dobrý a poznám také osobne,
a robiť závery tak skoro po pôste sa nevypláca, nechaj svojmu telu čas na urovnanie, veď sa doteraz trápilo s čistením,
kg jabĺk + kg banánov do 14 hod?!?!?
si chcel napísať jedno jablko + jeden banán do 14 hod, nie??? :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 21, 2008 3:24 pm 

:oops:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC