Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 7:48 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Jun 22, 2009 3:47 pm 

Zdravim,
chtel jsem se zeptat na vas nazor jak zacit postovat po pauze (vice mesicu). Nevim jestli zacinat zase od jednicek, nebo se rovnou vrnout na tri dny ci na cely tyden.
Nepostim se poprve, tento rok v lednu jsem za sebou absolvoval sedmicku ktera probehla velmi dobre. Mel jsem v planu v dalsi dobe zkusit 10 nebo 15, ale dva tydny po skonceni tohoto pustu jsem si zlomil ruku a protoze nebylo ani jiste, zda-li nebude potreba operace, radeji jsem vseho nechal. Po vyleceni ruky jsem pust planoval, potom ale ke konci dubna me zacalo bolet prave trislo. Nejsem nikterak nikdy nemocny (20 krat jsem daroval krev, ba naopak, zdravy jako repa :), do te doby jsem vlastne delal pravidelne i sport (behani, plavani, kolo). Takze pust jsem se rozhodl opet prelozit, nasledovalo nekolik vystreni krve, testy na ruzny infekce apod., vsechno negativni, i krevni obraz v norme. Trislo (uzlina v trisle) me jiz temer neboli, vlastne mam pocit zdali si to ted jiz jen sam nevcituji, kazdopadne v nemocnici mi nasli ''hormonální obraz počínající snížené
funkce štítné žlázy - takže dostanete doporučení na endokrinologické vyšetření'' a ted nevim jestli zacit ten pust kdyz uz jsem se konecne tak tesil. Dnes jsem se ale rozhodl jej zkusit, do ted ZADNE problemy, premyslim tedy ze bych pokracoval i zitra a dal si minimalne trojdenku, ale nevim kvuli te zlaze a predtim tomu trislu, jestli neriskuji. Rovnez me napadlo jestli se mi tim tydennim pustem neuvolnilo neco co me potom v te uzline zacalo bolet? >a tedy tim padem zda se nezacit zase postit a zkusit napriklad rovnou ten tyden? Kdo mate zkusenosti s pustem po delsi dobe, prerusenem nejakymi zdravotnimi problemy jak je to v mem pripade. A co ta stitna zlaza, muze ji pust uskodit? Diky za odpovedi...

Profile  

PostPosted: Tue Jul 21, 2009 7:40 pm 

Ahoj, poslední pust 14 dní jsem držel letos v únoru pak už nic. Zdravotní potíže poté byly pouze úrazy z kola 8) Takže nic vážného. Nyní jsem se rovnou pustil do 30-ti denní. Vrátil jsem se z dovolené a hned do toho vlítl. Normálně chodím do práce a jsem úplně v pohodě. Opravdu takto skvělý průběh jsem nečekal. mám za sebou 21, 2x14 a 7 v posledním roce. takže žádný problém.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 10:59 pm 

a mezitim jsi svoje telo nejak hodne ''znecistil'' nebo se zdrave stravoval, nekouril, nepil alkohol atd.?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC