Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sat Jan 20, 2018 9:20 am

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: Sat Jun 27, 2009 6:22 pm 
Offline

Joined: Tue May 01, 2007 6:32 am
Posts: 5
Ahoj Pavle a všichni půstaři, přispívám sem poprvé, ale pust.cz sleduju asi 2 roky.Měla jsem tenkrát dost zdlouhavé problémy po mononukleoze, alergie, gynek. problémy, tělo celkově vyřízený opakovanými ATB, imunita 0.Začala jsem se řídit přesně podle rad tady, postupně jsem udělala spoustou 1, pak tři 3 a jednu 7.Po sedmičce byla pryč alergie i většina potíží co jsem měla předtím. Dost výrazně jsem taky změnila životosprávu a přístup sama k sobě,byla jsem celkově zdravější než kdykoliv předtím.Poslední půlrok studuju v zahraničí a můj životní styl včetně půstu vzal za své bohužel :roll: .Před měsícem mě postihl dost silný zánět močových cest, který se postupně vyvinul až v zánět ledviny. Bylo mi hodně blbě, horečka, bolesti, pořád na záchodě atd. Kdo zažil, tomu to nemusím vysvětlovat. Osobně jsem neměla odvahu řešit to půstem, protože jsem ho dlouho nedržela a bylo jasný, že 1 nebude stačit. A dost mě vyděsilo i to že se rychle rozvinuly i příznaky zánětu ledviny, mohl to ale být i akutní slepák, cysta, jakákoliv akutní příhoda v břiše. Neměla jsem možnost jít tam k doktorovi, proto jsem si vzala širokospektrá ATB, která jsem měla pro tenhle případ sebou. Ty bohužel nepomohly, po 2 týdnech jsem se urychleně vrátila do ČR, abych zjistila co mi vlastně je. A k tomu se vztahují moje dotazy.

1. Pust.cz mám celkem pročtený, často se tu řeší hlavně chronické problémy, ekzémy, alergie, obezita, rakovina...nemám ale jasno v tom, jak se zachovat při podobné akutní nemoci, kdy je člověk už od začátku dost vyčerpanej horečkou a infekcí. Hned začít půst? Chápu, že půstem má imunita možnost začít bojovat efektivně a tělo není rušeno jídlem a trávením. Přece jen ale půst není žádný rychlolék, chce to čas a trpělivost, a proto jsem konkrétně v mém případě se zánětem moč. cest váhala.Infekce se může rychle rozšířit a způsobit postupně i sepsi v dalších orgánech (jak se to nakonec stalo i u mě). Jak to vidíte vy ostatní a co na to říkáš ty Pavle ?

2. Moje problémy bohužel trvají víc než měsíc, bakterie byly rezistentní na ATB která jsem brala. Dostala jsem teď další, ale už je nechci brát. Udělala jsem zatím dvě jedničky a teď jsem ve čtvrtém dni 5. Trochu změna k lepšímu je, ale žádná hitparáda to není. Mám obavy, aby se infekce znovu nerozšířila do ledvin, to už by byl vážně průšvih. Pokud vytrvám a budu postupně půstovat, jak dlouho může trvat odbourat tuhle odolnou infekci? Děkuju za odpověd, potřebovala bych trochu podpořit, protože ačkoliv jsem při půstech už zažila různý zajímavosti a stavy, s tímhle si moc rady nevím. Díky všem.

PS: Samozřejmě vím, že pokud tělo pravidelně čistím půsty, k něčemu takovému nedojde. Ale nobody´s perfect. A tohle je pro mě velký ponaučení.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat Sep 26, 2009 9:40 pm 
Offline

Joined: Wed Oct 18, 2006 7:08 pm
Posts: 13
Location: Brno
Bohužel nepodpořím (s prodlevou měsíců už to není aktuální) ani neodpovím na otázky, na které bych také rád znal konkrétnější odpověď.

Jediné co mohu sdílet je vlastní zkušenost. Půst neměl žádný dopad na absces, který se mi začal tvořit u kořene zubu po jeho vrtání. Říkal jsem si ha ha, zvládnu to. Okamžitě hodím půst a za chvíli se to vstřebá.

Dnes, po třech dnech jsem šel na pohotovost. Otok se stále zvětšoval a dnes začínal jít do oka. To už jsem neměl nerv pokračovat bez intrervence. Mám tam drén, zítra výměna drénu a popozítří chirurgická extrakce. Ne obyčejná extrakce u všeobecného praktika, ale chirurgická u specialisty, může to být komplikované. Tyto věci nemusí být legrace, komplikace mohou nastat vážné, sepse má přímou cestu do mozku a pak exitus, pokud se neodhadne AB.

Tohle je má zkušenost. Půst není úplně všemocný. Možná by to nakonec půst vyřešil...ale. Cenou za bližší zjištění alternativy mohlo být třeba i ohledání mrtvoly. I tak jsem si během těch tří dnů co jsem půstu dával příležitost ukázat co umí přišel na své. Byly to zlé bakterie u kořene zubu hluboko v čelisti a dostaly příliš mnoho dobrých podmínek pro osobní rozvoj. Ani aktivovaný im. systém na ně nedosáhl.

Ke tvému problému. Z těchto akutních záležitostí (doufejme, že jsi ještě mezi námi) se mezitím už zřejmě staly chronické. Jak o tom i píšeš. A to už je doména půstu. Alespoň v té míře ve které mu věříš (mu věří lidi tady na serveru). Pavel ti asi neodpověděl, protože se nechce opakovat. Je přesvědčen o tom, že půst je všelék.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat Sep 26, 2009 10:13 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Sep 25, 2006 4:55 am
Posts: 1323
Location: Zem
Pavel Ti odpoví jednoduše - Půst všelék je, jenže za jedné základní podmínky: Že s ním máš zkušenost a víš do jaké míry jej můžeš použít. Na prudkou infekci ti nepomůže nic jiného než prudký zásah a ten půst neposkytuje. Tak jako auto, se kterým jedeš z Prahy do Brna a musíš mu dát čas aby tam dojelo, tak i půst má svou vlastní rychlost kterou musíš předem znát než se ho pokusíš aplikovat. Možná víš, že jsem se jednou otrávil výparama z lepidla. Měl jsem před sebou několik hodin života a kdybych nešel do nemocnice kde do mě narvali kortizon, už bych tu nebyl. Půst by mi byl houby platný, protože první náznaky zkušený opakuji zkušený člověk že půst začíná fungovat zachytí někdy mezi 15-24 hodin po začetí půstu. Půst je pomalé ale jisté řešení, nechtějte ale po něm raketový start a raketovou rychlost řešení problému. To by to pak měl každý vskutku jednoduché ;) Půst je záležitost pravidelnosti. Pakliže tam pravidelnost je, nikdy se nemůže vytvořit velké nekontrolovatelné akutní ložisko kdekoliv v těle.. Takže půst je třeba brát hlavně jako životní styl..

Nemít zkušenost s půstem a pak si myslet že mi najednou pomůže ve velkém problému, je to samé, jako nikdy neřídit auto, pak do něj skočit a myslet si, že bez nehody dojedu z Prahy do Brna..... Stejný nesmysl.....


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group