Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 12:38 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 26, 2006 5:42 pm 

Z tvojho dotazu mi nieje jasne, ci chces hned zacat s 15, alebo si sa k nim podla kalendara postupne dopracovala?
Lebo ak nie, tak taky skok je podla mojho nazoru sokova terapia. Skorej by som volil cestu uplne od zaciatku: 1 den ziadne lieky a pocas navratovky polovicne davky a pomaly postupoval dalej a dalej. Tak sa mozes dopracovat k trvalej zmene, ale bude to chciet vieru a vytrvalost.
Bohuzial neda sa to z vecera do rana, ale urcite to ide. A este nieco, nezabudni zaradit do svojho zivota pravidelny sport, len tak pre radost, lebo ten so svojimi hormonmi stastia robi s clovekom divy, tak ako aj striedma strava... ono si ta nakoniec uvedomis, az budes mat pocas dna taky vnutorny pokoj a dobru naladu, chut do zivota, poznania a prace. Potom si clovek vlastne povie, ked sa pozrie naspat, ze to vlastne funguje :P

Profile  

Post subject: Dotaz
PostPosted: Sun Nov 26, 2006 9:14 pm 

Ne nejde o žádný skok,postupuji pěkně pomalu a jistě,dá se říct,že ano, podle kalendáře.Nikam se neženu,ale už jsem právě dospěla až sem.Předtím jsem při předešlých půstech léky nevysazovala,akorát jsem snížila dávku na polovic.Jinak sportuji a sportu jsem se nevyhýbala nikdy.Mé léky opravdu jsou na vyrovnání hladiny serotoninu,ale po těch letech mé nemoci už asi sport nestačí

Profile  

Post subject: Re: Dotaz
PostPosted: Mon Nov 27, 2006 10:51 am 

Tizziana wrote:
Zdravím všechny,

právě jsem dočetla Pavlovu knihu a je opravdu výborná.Od zítřka mě čeká má první patnáctka,proto mám veliký a pro mě dost podstatný dotaz.Během deseti let jsem prošla anorexií a a bulímií,s kterou se pořád ještě trápím.Půst je mým bojovníkem a lékem proti nim.Chci se vyléčit a poznat opravdu své tělo a svou duši.Beru však antidepresiva,kterých se chci také touto cestou zbavit.Jiné léky jsem nikdy nebrala,snažila jsem se jim co nejvíc vyhýbat.Proto se ptám,mám je hned od prvního dne vysadit úpně,nebo pomalu snižovat dávku?Nechci si nijak ublížit,proto prosím o radu.Předem děkuji.

Bez obav, půstu musíš hlavně věřit. Půstováním si neublížíš, to jedině opravdu zvoranou návratovkou.
Já bych teda léky při půstu vysadil úplně, zvlášť když se jedná "jen" o antidepresiva.
To snižování dávek platí spíš pro inzulín.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 27, 2006 11:18 am 
Site Admin

V knize ja napsáno jasně: V prvních dnech dávku léků snížit na polovinu pak návratovka, po ní polovinu léků a pak zas půst s 1/4 původní dávky a příští půst již bez léků. Skokové zrušení léku vyvolá problém který můžeš ale také nemusíš překonat sama.

Last edited by Pavel on Mon Nov 27, 2006 2:38 pm, edited 2 times in total.

Profile  

Post subject: Dík
PostPosted: Mon Nov 27, 2006 2:05 pm 

Díky moc,už mám jasno :D

Profile  

Post subject: NIce
PostPosted: Tue Nov 28, 2006 10:38 am 

Moc díky za odpověd,proto jsem se právě ptala,protože vím,že úplné náhlé vysazení by mi mohlo způsobit zpětně stav,na kterém jsem začínala a ještě mnohem horší.Beru nyní už jen půl tablety,což je vlastně minimum,které se na začátku předepisuje,než se zvýší dávka na celou tabletu.Zbývají mí léky ještě na 14 dní a pro další balení už si opravdu jít nechci.Jak bys mi tedy poradila?Postupovat,tak jak psal Pavel nebo máš na to jiný názor?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 28, 2006 11:13 am 

Tizziano, já to brala taky (seropram, cipralex) a s vysazováním jsem podle doporučení doktorky postupovala takto: Nejdříve půlka, pak půlka prášku 5x týdně (14 dní), následně opět ubrat (na zhruba 3x týdně půlka prášku) atd., průběžně se pozorovat. Musím přiznat, že jsem to zas tak bedlivě neprováděla a vpodstatě jsem si tak 2-3x týdně vzala tu půlku, aby se neřeklo, no a sledovala se. Všechno Ok, už mám řadu měsíců vysazeno.

Jak to kombinovat s půstem, to netuším (já se přes 5 dní nedostala a to jsem vysazovala :), ale každopádně - pokud jsi jen na půlce denně, neboj se!

Držím palce
Doubravka

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 28, 2006 4:53 pm 

Moc díky holky.

Doubravko,taky beru cipralex.Už abych ale byla bez toho.Mám pocit,že to nejsem já.Niko,léky naštěstí beru něco přes půl roku,tak to nebude taková hrůza, doufám.Ale musím se pochlubit,že díky půstu už nekouřím a veřím ,že půst mi pomůže i od mého dlouholetého trápení.
Akorát s čím zatím bojuju pořád je ,jak se dostat do těch lahví s destilkou,nevím jaký kupujete vy,ale já to pořád preparuju nožem a párkrát jsem si u toho už málem ublížila :lol: .
Tak se zatím mějte.Ahojda.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC