Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:42 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Jako by se nechumelilo
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 6:53 pm 

Něvěšte hlavu. S opakovanými půsty se výkonnost zlepšuje. Kopečky a schody jsou sice znát, ale když "si zůstanete hrát jako děti na hřišti", můžete vydržet i "celý den" (jakoukoliv činnost). Nejhorší je přesvědčit hlavu, že je jedno, jestli jíte nebo nejíte :D - respektive nevnímat, že se postíte. Jak se říká: "Jako by se nechumelilo".

Profile  

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 7:33 pm 

Míla wrote:
Něvěšte hlavu. S opakovanými půsty se výkonnost zlepšuje. Kopečky a schody jsou sice znát, ale když "si zůstanete hrát jako děti na hřišti", můžete vydržet i "celý den" (jakoukoliv činnost). Nejhorší je přesvědčit hlavu, že je jedno, jestli jíte nebo nejíte :D - respektive nevnímat, že se postíte. Jak se říká: "Jako by se nechumelilo".

Můžu opět jen potvrdit ... :wink:

Profile  

PostPosted: Fri Oct 20, 2006 6:57 am 

Ahojte všichni !

Zdravím ze 26 dne půstu, energie přes den ještě jakž-takž, ale k večeru se sotva dopajdám do ložnice přes sprchu, ta mě částečně vzpruží, ale už nic moc...
40 dní - no nevím, nevím jestli dotáhnu... poradí někdo jak poznám, že se "očistí jazyk" ?
Je den ze dne čistší, nicméně bílý nádech ještě je... má být naprosto růžový, či jak ? Zažil někdo ?
Souběžný pocit ukrutného hladu se rovněž nějak nedostavuje, krize jsem však zaznamenal docela zřetelně.

Díky všem za postřehy a podněty. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 21, 2006 4:28 am 

Quote:
40 dní - no nevím, nevím jestli dotáhnu... poradí někdo jak poznám, že se "očistí jazyk" ?
Je den ze dne čistší, nicméně bílý nádech ještě je... má být naprosto růžový, či jak ? Zažil někdo ?
Souběžný pocit ukrutného hladu se rovněž nějak nedostavuje, krize jsem však zaznamenal docela zřetelně.
Díky všem za postřehy a podněty.

s tym jazykom Ti neviem poradit, ale myslim si, ze by so ho az tak nemal pozorovat. Hlavne pozoruj zakladne priznaky silnej ocisty tela: subjektivne znesitelny pocit a zafarbenie mocu. Urcite si uz blizko ciela. Chod si svojim tempom a vnutry stale neprestavaj verit ze mas nato aby si to uspesne dotiahol...

Profile  

PostPosted: Mon Oct 23, 2006 5:00 am 

Ahojte všichni !

Tk musím s politováním oznámit, že 40 odkládám na příští rok, musel jsem zakončit na 26 dnech pro potíže všeho druhu - celková únava a slabost, schody, dech nestačil, závrať již při sedání z postele ráno s šuměním v hlavě atd...
Už jsem zkrátka cítil, že to nějak není ono, že bych něco přehnal. Mooooc díky všem za podporu a omluva všem, co jsem zklamal . :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 6:58 am 

Chod si svojim tempom a na druhych sa nepozeraj, potiahol si myslim o tyzden viac ako pred tym a ak si das pozor na navratovku, tak ta to posunie o velky kus dopredu :wink:

Tak sa drz, vsetko dobre

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 8:43 am 

Lubo wrote:
Chod si svojim tempom a na druhych sa nepozeraj, potiahol si myslim o tyzden viac ako pred tym a ak si das pozor na navratovku, tak ta to posunie o velky kus dopredu :wink:

Tak sa drz, vsetko dobre

Díky, hlídám si ji, dokonce ani "Pavlovo napařené rajče" jsem si tentokrát nedopřál, jsem na šťávách - střídám karotku s jablky a hrozny a jde to, dnes už jsem lepší... díky. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 6:16 pm 

cepheus: Velka gratulace. Super. Takze uz jsi v pulce :P . Druha pulka ciha v navratovce. Drz se 8) a nekdy poreferuj, jak to jde

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 5:02 pm 

Přidávám se ke gratulacím, skvělé! Držím pěsti v návratovce.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 25, 2006 7:13 am 

alexa wrote:
Přidávám se ke gratulacím, skvělé! Držím pěsti v návratovce.

Moc díky všem, zatím jsem v 5 dni návratu a jde to... nejhorší je se "nepřežrát" - po tolika dnech hladu. Ale zatím to nějak zvládám. :wink:

P.S. Jinak jsem již definitivně zjistil poznatek, že na činnost mých orgánů mají zásadní vliv biorytmy v závislosti na Měsíční fázi. Úplněk - jsem v super stavu, nov - útlum jako hrom... končil jsem v pátek 20.10. - Měsíc šel do novu a já sotva pletl nohama a popadl dech.
Naproti tomu o úplňku v krizi okolo 16-21 dne jsem betonoval zeď od plotu do dvorku - no problem. Zvláštní...

Závěr ? Musím příště více cvičit a překonat toto (pro mě blbé) období novu a jít dál, snad ta 40 již na potřetí vyjde. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 26, 2006 5:28 am 

je to výkon

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 26, 2006 6:16 am 

Taky gratuluju, hlavně že zvládáš návratovku.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 26, 2006 6:35 pm 

Díky, a ještě jednou moc díky všem za podporu - tato mi bude motorem do dalších půstů v příštím roce, zatím již jen opět pravidelné pátky a dál se uvidí ... :wink:

Profile  

Post subject: Re: A co sport ?
PostPosted: Fri Nov 24, 2006 1:25 pm 

Volejbal nic moc. Jednou jsem jej hrala ve 3. dnu a probihalo to kupodivu velice pohodove, akorat po vyskoku se mi nekdy motala hlava z nizkyho tlaku. Ale taky jsem to parkrat zkousela v 2., 5 ci 6. dnu a vubec to neslo, byla jsem jako mrtvolka, bala jsem se, ze zkolabuju. Jak taks to jde pri rekreacnim placani. Ale pri serioznim treninku, mimo diskusi. Proste zrusit na tyden sport. Proto jsem se taky nedostala dal nez za 7. Hraju v divizi a tezko se mi hledaji volny tydny. Ale i tak zkousim dal s hladovou a trenikem, treba pomuzou jednou cakry.

Profile  

Post subject: Dotaz
PostPosted: Sun Nov 26, 2006 12:59 pm 

Zdravím všechny,

právě jsem dočetla Pavlovu knihu a je opravdu výborná.Od zítřka mě čeká má první patnáctka,proto mám veliký a pro mě dost podstatný dotaz.Během deseti let jsem prošla anorexií a a bulímií,s kterou se pořád ještě trápím.Půst je mým bojovníkem a lékem proti nim.Chci se vyléčit a poznat opravdu své tělo a svou duši.Beru však antidepresiva,kterých se chci také touto cestou zbavit.Jiné léky jsem nikdy nebrala,snažila jsem se jim co nejvíc vyhýbat.Proto se ptám,mám je hned od prvního dne vysadit úpně,nebo pomalu snižovat dávku?Nechci si nijak ublížit,proto prosím o radu.Předem děkuji.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC