Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Tue Jan 16, 2018 3:32 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Pro Vimi
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 1:01 pm 

Ahoj Vimi,zaujalo mě na začátku,jak říkáš ,že půst je o hubutí a kdo chce zhubnout,tak jedině takhle.Já půsty dělám krátkodobé už velmi dlouho,hladovění mi nedělá problém.Také v tom nevidím nic většího,jen způsob očisty.Chtěla bych ted dát ,ale asi deset kilo dolů,které jsem díky nemoci nabrala.Jak asi dlouhý půst mám držet?Prosím dej mi vědět,četla jsem Partykovou ,ale názory na hubnutí při půstu jsou různé.Napiš mi prosím tvůj názor.Díky.Samozřejmě počítám s řádnou návratovkou,protože kila nechci zpět.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 1:27 pm 

postupuj podla postovacieho kalendara postupne. Skor alebo neskor sa urcite dopracujes k optimalnej vahe a metabolizmu. Popritom vsetkom su takisto naucis aj mnohe ine veci ako napr. posluchat reakcie svojho tela ne jedlo, mnozstvo jedla, radost zo sportu alebo pohybu, duchovne poznanie a to vsetko Ti potom moze priniest radost zo zivota a aj optimalnu vahu po korej tuzis. Myslim si, ze po jednom hoci aj dlhsom poste je sanca na udrzanie optimalnej vahy mala. Nie, zeby na to post bol zly, ale je to o zmene zivota postupnym poznanim :wink:

Profile  

Post subject: Pro Lubu
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 1:57 pm 

Opravdu je nutné postupovat podle kalendáře?Já pravidelně půstuji už přes šest let,a to od nespočet jedniček,trojek,pětek,2krát sedmička ,a proto si myslím,že bych 21 mohla i bez kalendáře,myslím že ten je vhodný pro lidi začínající od úplného začátku.Dřív jsem u půstu váhu nijak nesledovala,ale díky zdravotním problémům,tady najednou je deset kilo,s ktrýma se cítím naprosto děsně a tak tentokrát chci brát půst jako hubnoucí prostředek a až se budu ve svém tělě cítit zase dobře,tak pak už budu otevřená věcem dalším.Mě nejde ted o půst a pak už nic,já se pravidelného půstování poté nevzdám,jde mi ted o vyřešení daného pocitu a problému.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 3:06 pm 
Site Admin

Ano, opravdu je to nutné pokud chceš mít v průběhu cesty ke 40 popř k životu ze vzduchu klidnou cestu. Babičky říkávaly: Myslet znamená hovn... vědět:)) Nejdřív vyzkoušej a pak napiš závěr třeba budeš překvapená poznáním...

Profile  

Post subject: Odpověd
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 3:23 pm 

To je sice asi pravda,ale mým cílem není dosažení ani 40 ani života ze vzduchu,já půst beru už dlouho jako součást svého života,ale není mým cílem dosáhnout těchto met.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 3:27 pm 
Site Admin

tak to si potom musíš založit svoje stránky kde půjdeš za jiným (svým) cílem než lidé tady - jednoduché ne? ... :wink:
Tady se jde ke 40, životu ze vzduchu => návratu ke svobodě fyzické duševní a duchovní....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 4:33 pm 

Nic si z toho nedělej Natálko, já také takové ambice nemám a zatím mě tu Pavel snáší. :)
Až budeš dělat ty stránky, dej vědět :lol:
Jak už Pavel xkrát říkal, kalendář je bezpečný, tudíž použitelný pro všechny. Také se jím neřídím (a nejsem tady sám), takže nic si z toho nedělej a půstuj pro radost. Záleží na tom, jak jsi zanešená.
Není nad to si půst užít a ne se trápit, i když bez občasného zapření se nelze dostat dál.

Petr

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 5:51 pm 
Site Admin

jedna věc je něco zkoušet jinak s vědomím, že to tak nemá být a druhá jaksi chodit přes přechod na červenou a pak plakat, že mě srazilo auto. Pokud někdo nechce kalendář dodržovat, pak si tu také nemůže stěžovat že na to doplatil.. jednoduché..

Profile  

Post subject: Názor
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 6:37 pm 

Já si nepotřebuju zakládat svůj server,jen jsem položila otázku ohledně hubnutí a na tu jsem dosud stejně odpověd nedostala,jeden o koze druhej o voze. A Pavle,já myslela,že tvůk server je určen pro všechny,měl jsi teda rovnou napsat,že zde mají přístup jen ti ,kteří chtějí dosáhnout čtyřicítky a bylo,tak bych tě tu nemusela otravovovat svýma otázkama.Z každé tvé odpovědi cítím negativní přístup.Já myslela,že jsi rád za každou duši,která má zájem,nějaké půsty prošla a má nějaké zkušenosti .A já myslím,že po šesti letech pravidelného půstování určitě nepřecházím na červenou.

Profile  

Post subject: 10kg dolů
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 8:31 pm 

já taky nejel podle kalendáře - ale tížila mne protivná choroba, tož tak... Čili 10kg - pokud jsi je nabrala teprve v poslední době (= duše si na zvětšené tělo ještě nezvykla) sundáš je snadno i jednodennímí půsty, když budeš jeden den před a jeden den po držet striktní dietu jen syrové ovoce, zelenina, čistá voda a šťávy. Pryč budou asi za měsíc a půl. Jinak po 21 zhubneš asi 15 kg a při dobré, nezvorané návratovce přibereš jenom 5, takže výsledek je těch 10... Myslím, že na hubnutí je ale lepší ta první varianta, půst je na něco trochu jiného :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 11:29 pm 

Ahoj Natalia.
moj nazor: postuj podla kalendara.
Mam dojem, ze ziadas aj schvalenie na post mimo kalendara. Myslim ze Lubo odpovedal dost jasne, a vie aj preco. V com mas teda problem?

Vec, ze ja alebo niekto iny tu na fore drzi post mimo kalendar, ma svoje dovody, ktore nemusi ziadny postujuci nikomu osvetlovat, a je jeho dobra vola, ak sa podeli o nejake informacie.
Ak sa niekto domnieva, ze preto kvoli niektorym jedincom postovaci kalendar od Pavla postrada zmysel, alebo padaju pravidla Pavlom pisane ako ZAKLAD, bez ktoreho nemoze ist zaciatocnik dalej, tak sa domnieva zle.

Pavol Vam ukazal cestu, mate moznost ist tadial, Pavol postavil znacky. Nikto za Vas Vase tazke zadky zdvihat nebude :). Neztazujte si veci spekulovanim. Ludia ktori postuju mimo post, sa Vas netykaju, idu tiez vlastnou cestou, a su uplne niekde inde.

Neprehliadajte tu malu velmi vyznamnu poznamocku o nutnosti pohybu, pohybu aj pocas postu :))). Nic nieje zadarmo. Ja som robil priemerne kazdy den 100 drepov a oklo 80 klikov. To by bolo zasa moc jednoduche, drzat len hladovku :)... Stala by sa s toho zasa tabletka na vsetko...

Nezvladnes? Moja mama casom robila 800 zhybov na jeden krat (kam sme sa na nu hrabali my chalani :) ( v 38 rokoch). A musela zacat, aby to pomohlo. ZACAT. Dohnala ju k tomu boles chrbtice. Chces clovece konat, alebo len sediet?

Neda mi nereagovat na Dharmabyho...
Dharmaby ma asi natolko skusenosti, ze postovaci kalendar nieje pod jeho vedenim podstatny, a dokaze potom postujucemu v problemoch, ktore plynu v suvislosti z postom mimo kalendar, pomoct. Neviem, nepoznam ho, ale ja sa domnievam, ze zapalenost urcite nieje dostatocnym ukazatelom o vhodnosti postu a urcite to uz nieje o uzivani si postu. Ak mas Dharmaby lepsi argument, rad si ho vypocujem. Post je vzdavanie sa uzivania. Ked uz idem drzat post, preco nie zo vsetkym, co k tomu patri... Alebo drzim preto, aby som si potom este lepsie uzival? To potom vedie do este vacsich problemov, problem to neodstrani - gulanie kamena do vrchu. A majte toto na pamati aj pri navratovke. Ak chcem odstranit problem, kde ten problem je, a ako sa ho zbavim, a ci sa ho naozaj chcem zbavit.

Dharmaby, ja som ledva zil pocas mojho postu, a ak by som to mal zhodnotit vzhladom na Tvoju poznamku podla toho, co som prezil, povedal by som ze mas asi rad adrenalinovy post, pretoze jedine co som si "dost uzil," okrem toho ze som sa tahal za sebou jak mrtvola, ze som mal dost vazne obavy pocas postu z omdletia rovno pod kolesa tramvaje.
To zrovna za uzivanie si postu nepovazujem...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 13, 2006 8:11 am 

Ale podme spat k navratovke. Takze, ak chce niekto drzat post, nespekulujte. Doporucenia niesu pisane zo srandy. Ja som tiez namiesto spekulovania zobral vsetko tak ako lezalo. A dozil som sa naozaj zmien, ktore som necakal. (nebojte sa, ruky Vam neodpadnu :) )
Az teraz zacalo to "prave."

Mnoho ludi predomnou pisalo, ake to je po poste. Je vsetko ine. Potvrdzujem aj ja. Caka Vas predovsetkym prekvapenie. Co je, co nieje, co nastalo. A ze prax je naozaj najlepsi ucitel, a kto nic neskusil, ma dve moznosti - dat sa do prace, alebo spekulovat a spekulovat, ale prosim nech neplni spekulaciami toto vlakno a tento server.

Zistil som, ze som sa ucil uplne zakladne pravidla, ako male decko. Veci, ktore by mali podal mojho nazoru ucit rodicia. Ucit sa, ako sa vyznat v sebe. Po celu dobu som sa vlastne ucil rozumiet svojmu telu. Jedna vec je citat, to Pavlove "myslenie" :D, druha vec je vediet. Vediet zacina clovek za chodu, v momente ak nieco preto robi. o vsetko ostatne sa Vam postara zivot.

Co som ale necakal, ake je to narocne. Narocne na sebaovladanie. Pre mna bol post a navratovka pomerne tazky hlavne v tom, ze som nezvladal sam seba. Vlastne, niekto musel nadomnou drzat ochrannu ruku, pretoze som siel asi na hranici, takmer som skoncil zle. (tyka sa to aj prave postovania mimo kalendara). Necakal som, ze sa prestanem tak kontrolovat, a napriklad zacnem "zrat, dokial bolo co jest," aj ked som sa stokrat ujistoval, ze nasledne to uz nespravim. Zdanie klame. takze post je hlavne aj o sebaovladani, a navratovka je o hodne tachsia v niektorych pripadoch, ako si kto mysli, a ako som si myslel ja. Stal som pred problemom, ktory som musel riesit sam. O hodne tachsie v tom, ze som si za to zopovedal sam, nikto iny. Cela vaha rozhodnutia spocivala na mne. Ucilo ma to aj zodpovednosti k sebe samemu.

Skoncil som navrat, a este stale sa nieco deje. Zistil som, ze telo dokaze dat signal, co je vhodne a co nie, a zalezi len na mne, ci tento signal udusim, zajem niecim tazkym, alebo budem pocuvat a spadnem znova tam, kde som bol. Moj zaujem stravy sa zmenil. Zelenina nasla pevne miesto. Chut da signal zaludku, a organiznmus nasledne reaguje, ci je to dobre aleblo nie. Takmer okamzite. Takze nemajte obavy, ze ak sa budete relativne ovladat, a budete pocuvat samych seba, ze by ste ziskali spat stratene kila, ak Vam ide len o to. A ovladat sa urcite budete, ak si mienite pokazit navratovku, ohrozit si zivot, a potom sa z nej vylizat.
No a je tu este dusevna stranka postu. Ale tu uz ma kazdy svoju cestu, svoje skusenosti. Pripravte sa na zmenu (tu lepsiu;)). Mimo ine, vycistenim organizmu sa dostavi vesela nalada, pocit uvolnenia od niecoho.

Profile  

Post subject: Pro vimi
PostPosted: Mon Nov 13, 2006 9:43 am 

Promin vimi,ale dost si protiřečíš,přečti si,co jsi napsal na začátku a to dost pozorně, a pak se nediv,proč jsem na tvůj příspěvěk reagovala.Navíc se mnou pořád mluvíš jako se začátečníkem.Vím co s mým tělěm půst dělá,vím co je to disciplína při půstu ,a jak je někdy těžké to zvládnout i jak tělo reaguje při návratovce.A to těch šest let,kdy jsem k půstu přišla sama,že si o něj moje tělo řeklo,aniž bych četla jedinou čárku jsem nikdy žádný kalendář nedodržovala a nemám žádné špatné zkušenosti.Navíc cvičím hodinu šestkrát týdně a určitě teda na zadku nesedím.Já ti jen položila otázku o hubnutí,reagovala jsem tak na tvůj příspěvěk.Tímto se tedy omlouvám,že jsem tě obtěžovala.Budu poslouchat svoje tělo a jeho reakce a to bude asi pro mě nejpřínosnější.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 13, 2006 12:03 pm 

Keby si vedela ovladat svoje telo, tak nemas nadvahu. Post nie je o chudnuti

Profile  

Post subject: pro Janu
PostPosted: Mon Nov 13, 2006 1:55 pm 

Milá Jano,já neřekla ,že umím ovládat svoje těloj,jen že se ho snažím poslouchat.Nadváhu teda určitě nemám,navíc za má kila , jak jsem už psala mohla nemoc a neschopnost dodržovat předchozí denní rytmus a život.Před tím jsem měla 46 kilo a ted mám 56,což určitě není nadváha,já se jen s těmi kili necítím dobře.V přechozích příspěvcích jsem také už psala,že jsem nikdy předtím nebrala půst jako prostředek k hubnutí,že mě k tomu vlastně dovedl tak nějak článek vimi a taky Pavlovi výsledky při jeho půstech o tom z tohoto hlediska přemýšlet.Chtěla jsem jen odpověd,jestli mi půst může daný problém vyřešit a pomoct mi zase se cítit dobře.Navíc ,jak sám pak Pavel napsal,kalendář je určen pro toho,kdo chce dosáhnout 40 a života ze vzduchu.Ale negativní přístup vás všech mě dokonale přesvědčil,že je opravdu nejlepší poslouchat sám sebe ,a když udělám nějakou chybu,tak si ji taky vyžeru sama.A ještě jedna věc,Pavel sám na začátku poukazuje na očistu těla,ukazuje obrázky střev a bůhví čeho a tuk je taky něco co tělu brání ne?Proto je to asi první věc,které se tělo zbavuje ne?Je spousta důvodů,proč se člověk pustí do půstu a já nikomu neberu jeho důvod,tak nevím,proč já jsem z nějakého důvodu špatná.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC