Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 11:00 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
PostPosted: Tue Dec 30, 2008 4:48 pm 

Ahoj,
mám za sebou svou první 21 i včetně návratovky a proto bych se chtěl podělit o své zkušenosti.
Jak jsem předpokládal, návratovka byla horší než půst. Jelikož jsem neměl tu zkušenost, podcenil jsem ji. Ne, že bych zažil něco špatného, výrazně přibral ( jen 6kg - před tím cca šlo 17 kg dolů ). Ale nevydržel jsem. Začal jsem jíst dříve.

1-2 den jen zeleninové šťávy. Čerstvé ředěné. Mrkev, celer, červená řepa, zelí. Množství cca 1,5l za den. Pil jsem, když jsem na pití dostal chuť
3-4 den - zeleninové šťávy. Ředěné i neředěné, podle chuti. Tak do 2l denně.
5-6 den zeleninové šťávy+přikusování zeleniny, ovocné šťávy, dušená zelenina. Dochází ke zlomu. Jak psali už i jiní : tělo něco chce a mozek to akceleruje. A tak jsem dostal chutě. Ne hlad, chutě. V mém případě se jedná o česnek, dušený celer, ryby a hlavně krevery.
7-15 den. zeleninové šťávy. Na ovocné nemám téměř chuť. Za to na ryby a krevety s dušenou zeleninou OBROVSKOU. Jím asi 0,5kg krevet a 0,3 ryb denně. Dušená zelenina ( na vodě, postupem i na olivovém oleji a másle - ale jen trošku ) - celer, česnek, cibule, rajčata, mrkev. Naprostá posedlost : ). Prý smrdím už jako krab. Ale nezajímá mě to. Nesolím nic, nemám chuť na jiné maso.
16-23 den. Situace se opakuje. Jím jen ryby a zeleninu. Přidávají se oříšky, sušené plody, čerstvé ovoce. 2x jsem zkusil steak z hovězí svíčkové. chutnal mi, ale ryby jsou ryby. Používám z tuků : nejlepší olivový olej a domácí máslo - snažím se omezovat. Cukry : jen v ovoci. Zeleninu neměřím - žeru ji. Ovoce : nic moc. Alkohol : víno.

Ještě k těm krevetám : Já je nikdy před půstem nejedl! Prostě mě to chytlo během při čtení kuchařky. Těšil jsem se na lososa : Ale pak si snědl 2kg tuňáka. Těšil se na pstruhy a místo nich jím pangatuse a tresku.
Prostě tělo si řeklo o něco jiného než jsem si plánoval já.
To jsem měl rád kuřecí a krůtí - nejedl jsem je dodnes. A to jsem si myslel, jak se budu cpát právě kuřecím. Vepřové jsem nejedl a nejím.
Vůbec nemám chuť na obiloviny, brambory a rýži.

Lituji té žravosti. Té jsem podlehl - naprosto. Ne, že bych se cpal až k prasknutí. To ne, porce byly velké jako před půstem. Ale mrzí mě, že jsem tělu nedopřál delší požitek z čistých zeleninových štáv.
Ze zeleninových Štáv jsem nadšen. cítím z nich obrovskou energii. Přečetl jsem o nich knihu a pár článků, zakoupil odšťavňovač a užívám si... :)
Postupem času se chuť na krevery mírní. Sice je jím každý den, ale není to už takové množství. Ryby to stejné. Místo toho dělám zeleninové polívky.

Půst změnil mé já : skladbou jídla, lepší náladou a nějakým duchovním rozměrem, který neumím popsat, ale je velmi příjemný a vím, že i pro něj chci půst opakovat. Nehledám v půstu řešení problémů - ty si musí každý řešit sám. To co cítím je smíření ve mě samém, možná sám se sebou, poznání sama sebe. Je to velmi pozitivní pocit. Jakoby bych si více rozumněl. Přeji to všem.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 31, 2008 8:49 am 
Site Admin

Mailem od Atman:
Čaute všetci, tak som sa vrátil z trojdňového pôstu . Naštartovanie žalúdku ráno bolo zaparenou rajčinou, paprikou a kúskom karfiolu v množstve čo sa do jednej hrsti zmestí, pohoda, o hodinu neskôr to isté ale dve poriadne hrsti a už sa začal žalúdok či tenké črevo ozývať veľmi nepríjemnými pocitmi . Malo by sa vracať k normálnej strave síce toľko dní ako trval pôst ale keďže v piatok fičím na zrazík, snažil som sa to urýchliť. Môj pocit, že poctivá návratovka ( postupná diéta ako prechod k normálnej strave ) je nevyhnutná až pri dlhších pôstoch sa ukázal ako CHYBA! Už pri trojdňovom pôste príliš rýchly nábeh na jedlo robí evidentne veľmi zle! Jesť treba po prvej hrsti ráno iba vtedy, keď sa ozve hlad, aj keby to mala byť len tá jedna hrsť za deň, ono sa to rozbehne samo spoľahlivo. Ja som to kvôli piatku silil, v tomto okamihu ľutujem načasovanie akcie a pôstu, ale ináč to nešlo.

Samotný pôst bol napriek mojim značným obavám prekvapujúco bezproblémový. Keďže pri predošlých štyroch jednodňovkách som sa cítil občas docela zle a asi najhorší jav boli bolesti hlavy, tak som čakal že pri trojke to bude ešte horšie. A na moje prekvapenie, prvý deň totálna pohoda, len klasicky poobede prvý pocit silnej chuti do jedla a následné sebakontrolovanie myšlienok od jedla. Destilky som vypil asi 3 litre, funguje ( alebo aspoň ja som si to nahovoril ) proti zlým fyzickým stavom a bolesti hlavy. Noc som prvý krát pri hladovke spal totálne v pohode ako bábo 9 hodín, ráno pohoda, išiel som pešo do mesta a späť, potom ešte so psom prechádzka a stále sa nič nedialo. Akurát som sa cítil ľahší a bol určitý pocit prázdnoty až jemnej neistoty z fyzična. Večer sa „konečne“ objavili klasické príznaky, totálna zimomrivosť, ľadové ruky a nohy a začala ma pobolievať hlava, prelial som sa viac ako litrom destilky a na bolesti hlavy to pomohlo. Okrem toho mi začalo kvalitne kručať v bruchu. Druhá noc bola zvláštna, cítil som že mám mierne zvýšený tep, omíňalo ma a nejako akoby zavadzalo vlastné telo a prekvapivo mi bolo teplo, spal som dopoly odokrytý. Prekvapenie nastalo ráno, keď som chcel vstať a zistil, že sa mi nechce, chvíľu som sa pozoroval a zistil som že som značne vetchý a zoslabnutý. Neistota z minulého dňa sa zosilila do fyzickej neistoty, akoby nejaký predkolapsový stav. Tak som tmolil po byte, vypil nejakú vodu a zacvičil si Pozdrav slnku asi 15 minút a prekvapujúco sa mi polepšilo. Bolo treba len rozprúdiť krv a zdvihnúť tlak. Potom som si ho meral a mal som 110/60 normálne mám cca 125/80, to vysvetľuje tú slabosť. Vzhľadom na to, že som už zistil že dlhé prechádzky pri pôste sú lepšia ako sedenie doma, zase som išiel pešo do mesta sa poflákať, navštívil mamu, potom išiel so psom vom a deň prebehol úplne v pohode, takisto fyzicky žiaden problém, slabosť sa už neukázala. Večer som spozoroval úplné zastavenie žalúdka, prestal som konečne vnímať akékoľvek pocity z tej oblasti, nič nekručalo, proste stíchol a bola pohoda, akoby som sa práve stal nezávislým od jedla. V tom stave sa dalo ísť bezproblémov do ďalších pôstnych dní, ale plán nepustí.

Tento pôst bol iba o fyzických pocitoch, pozorovaní tela a občasnom ( častom ) vracaní mysle od predstáv, čo všetko zjem až skončím. Bol omnoho ľahší ak prvé jednodňovky, fyzicky takmer bez problémov a psychicky úplne. Nijako extra som neriešil jedlo, zmysel, ani som nemal nejaké výkyvy do nepríjemných nálad ani hypereufóríí. Ale počas prechádzok nálada bola evidentne lepšia ako normálne, vplyvom pociťovanej ľahkosti mierne povznesená. To čo som vnímal predtým ako pocit hladu som teraz vnímal ako obyčajná chuť na niečo, ktorej sa vôbec netreba venovať. Proste som prestal jesť a hotovo.
Je to celé veľmi zaujímavé, ako človek postupne z hodiny na hodinu vchádza na neprebádanú pôdu poznania seba samého v takejto situácii a obzretie na už absolvované kratšie pôsty je potom až smiešne. Normálne som nabudený, čo nového prinesie sedmička, ale keďže vychádza pred vianocami, posuniem ju na začiatok januára a dovtedy len sem tam jednodňovky.
Je evidentné, že telo sa musí „rozpôstovať“ keby som na prvý krát išiel do trojky, tak by som asi horko zaplakal a predčasne skončil a takto s prípravou to bolo až podozrivo jednoduché.
Ešte jedna poznámka k pojmu Hlad. Schválne ho píšem s veľkým písmenom, čakal som že ho konečne objavím, ten nekompromisný pocit čo núti ľudí jesť všetko včítane kamošov na plti, ale ani tri dni pôstu nič také nepriniesli, iba neurčitá chuť na všeličo. Uvidíme neskôr, ale je možné že taký hlad sa ukazuje iba pri obmedzení stravy, keď sa nezastaví žalúdok, ale dostáva iba minimálne dávky, ktoré nestačia na udržanie kladnej energetickej bilancie tela a pri plnom pôste ( len voda + vzduch ) proste nebude.
Myslím že nemá zmysel nejaké ďalšie príspevky pridávať, uvedomil som si že toto je dosť vnútorná a háklivá záležitosť pre bežných ľudí, na prípadné otázky samozrejme odpoviem. Prípadným adeptom na pôst držím palce a ja sa teším na sedmičku .

Profile  

PostPosted: Wed Jan 07, 2009 1:51 am 

Ahoj,

postuji od minuleho roku, vzdycky jsem dodrzoval i navratovku, ale posledne se shodou okolnosti stalo ze jsem ji nedodrzel a hned prvni vecer po skonceni pustu jedl vsechno mozne ale hlavne pil celkem dost alkohol. Nebylo mi nejak extra zle, ale byl jsem celkem unaveny a proto radeji sel z vecera domu. Dalsi den jsem ale osklive onemocnel, ne, zadna kocovina :) , tolik jsem toho taky nevypil, domu jsem odchazel strizlivy, ale teploty, nevolnost, boleni hlavy a spousty jinych priznaku. Uz jsem doufam uzdraveny a tesim se az zacnu za par dni zase s klasickymi jednickami a potom dam tu planovanou sedmicku, kterou jsem jiz dlooouho nedal :P , chtel jsem tady po precteni nekterych prispevku podporit Pavlovi rady, ja si myslel ze to bude v pohode, kdyz to udelam tentokrat jinak a osklive jsem se spalil. Ta navratovka ma svuj vyznam! Vsem dodatecne na tomto foru preju i dobry novy rok 2009.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 07, 2009 2:50 am 
Site Admin

Code:
ale hlavne pil celkem dost alkohol.
Hm.. dobrý bud rád že žiješ. Koukni do historie - kolik vojáků na tohle zemřelo po ukončení blokády Leningradu za 2WW. týdny o hladu, pak se dostali k jídlu a chlastu a umírali víc než na frontě.. Anyway, chce to apson sedmičku po takové chybě. Může se stát, že za měsíc přijdeš na tom že ti nejde jedna ledvina.. Riskuješ..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 3:18 pm 

A Pavel nemyslí sedmičku vína!;-)
Má pravdu, dodržovat se to musí hlavně kvůli zdraví.
Ještě bych chtěla zmínit, že ne jenom vojáci, ale i strašně moc lidí, které zachránili za 2. SV z koncentráků umřelo kvůli tomu, že jim "zachránci" jak je viděli hned dali jídlo...a to to, co měli u sebe, takže čokolády a konzervy.....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 5:03 pm 

sedmička wrote:
A Pavel nemyslí sedmičku vína!;-)
Jsem si taky nebyl chvilku jistý ... :lol: :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 6:03 pm 

:D :D :D

A jak si na tom teď? Kdy tě tedy čeká další půst a jak dlouhý? Já nejedu podle kalendáře, protože jsem musela ještě dobrat nějaký prášky... Začínám od zítřka a chtěla bych dát 7, po docela dllouhý době.... :lol:
Tak uvidím :shock:
:wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 7:54 pm 

Teď pokud myslíš obecně tak super. Měl jsem jen od neděle jednu 3 na chřipku a i ta mi dala kupodivu celkem zabrat. Jinak semo tamo jedničky, ale ty jsou super, bez potíží.

Jen se mi moc líbil ten fórek o sedmičce od "sedmičky". :wink:

Ale vážně, já mám jen zkušenost s 21-kou a 1-čkami. Nevěřil bych jak se už u 3-ky návratovka náročností moc neliší od 21-ky. A držím palec !

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 11, 2009 3:54 am 

Ja mam v planu taky sedmicku, od pondeli, takze jestli ji zacnes den predemnou, bude me to urcite motivovat!
Pavle, to o ty II.sv.v. jsem nevedel, diky za tu radu, chci se do te sedmicky pustit o to vice.

Profile  

PostPosted: Mon Jan 12, 2009 9:08 pm 

ettomas wrote:
Ahoj,

postuji od minuleho roku, vzdycky jsem dodrzoval i navratovku, ale posledne se shodou okolnosti stalo ze jsem ji nedodrzel a hned prvni vecer po skonceni pustu jedl vsechno mozne ale hlavne pil celkem dost alkohol. Nebylo mi nejak extra zle, ale byl jsem celkem unaveny a proto radeji sel z vecera domu. Dalsi den jsem ale osklive onemocnel, ne, zadna kocovina :) , tolik jsem toho taky nevypil, domu jsem odchazel strizlivy, ale teploty, nevolnost, boleni hlavy a spousty jinych priznaku. Uz jsem doufam uzdraveny a tesim se az zacnu za par dni zase s klasickymi jednickami a potom dam tu planovanou sedmicku, kterou jsem jiz dlooouho nedal :P , chtel jsem tady po precteni nekterych prispevku podporit Pavlovi rady, ja si myslel ze to bude v pohode, kdyz to udelam tentokrat jinak a osklive jsem se spalil. Ta navratovka ma svuj vyznam! Vsem dodatecne na tomto foru preju i dobry novy rok 2009.

Chtěl bych reagovat na tu " ošklivou nemoc" Nevím, co bylo tobě, ale já prodělal podobnou zkušenost po 7 i 21. Během půstu úplná pohoda. Po ukončení půstu po 7 cca 3-5 den jsem dostal něco jako chřipku. Já na nachlazení netrpím, takže to byl pro mě šok. Ukrutné pálení v nose. Ale opravdu bolest. Ne rýma - bolest, pálení. Teplota tak do 38°C. Za dva dny to bylo pryč. Nevím co to bylo, ale ta bolest byla ukrutná. Při návratovce z 21 jsem byl ve střehu. A opravdu, znova. Začal jsem opět cítit ten divný pocit. Leč jsem byl velmi důsledný na dodržovaní oblečení a tak to přešlo a nemoc se nedostavila. Takže pokud jsem byl během půstu úplně v pohodě, tak na návratovku si budu už vždy dávat pozor.

A k tomu jídlu a návratovce - mám cca měsíc od ukončení 21. A stále mi chutná zelenina a ryby. Vůbec se nedostavili chutě na jiné věci. Stále nejím kuře, kterého jsem jedl kvanta. Jak někdo psal : Tělo nechce být tlusté a nemocné. Chce být zdravé, štíhlé a veselé. A to cítím i já. Jakýsi návrat k vnitřní rovnováze. Už se opakuji, ale těším se na duchovní posun během letošní 40 :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 16, 2009 1:51 am 

ahoj Martine,

bolela me hlava, kasel a neprijemny pocit ve svalech - neco jako kdyz citis ze budes nemocny :)
Ja myslim ale ze jsem to mel kvuli tomu alkoholu.
Tvoje problemy jsem ale mel taky, to bylo kdyz jsem sel poprve na sedmicku, po trech dnech jsem ji vzdal. Sel jsem na to podobne jako ty rychle. Dalsi sedmicka na kterou jsem si dal cas byla uz v pohode. Ted jsem mel krome jedne trojky posledni dva mesice jen jednicky, prave delam sedmicku, dnes je vlastne uz paty den a ja jsem dnes uplne v pohode. Mozna kdyz budes par tydnu davat jen ty jednicky, tak pak pri necem delsim neonemocnis.
Co se mi dnes poprve stalo byl cerny hlen dnes po ranu. Nevim jestli je to ze spatneho vzduchu, pred par dny jsem se prestehoval do prostor kde predemnou bydlel kurak a je to citit, mene nez na zacatku - temer uz vubec, proto me to prekvapilo i ze se to stalo az dnes. Jeste se mi to predtim nikdy nestalo ani kdyz jsem byl po vecerech v nejakem zakourenem prostredi. Dnes vecer to uz bylo ok. Zmena u teto sedmicky taky je ze jsem vecer vic v pohode nez rano :)
Ted o tom dokonce zacinaji uvazovat i nekteri pratele ze zacnou rovnez postovat. Bohuzel neumi cesky a nevim jestli neco takoveho jako tato stranka je i v nemcine (kdyby nekdo mel tip, jsem moc vdecny) ale neuplyne tyden co by se me na to nekdo nezeptal :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 16, 2009 5:01 pm 

ettomas wrote:
ahoj Martine,

bolela me hlava, kasel a neprijemny pocit ve svalech - neco jako kdyz citis ze budes nemocny :)
Ja myslim ale ze jsem to mel kvuli tomu alkoholu.
Tvoje problemy jsem ale mel taky, to bylo kdyz jsem sel poprve na sedmicku, po trech dnech jsem ji vzdal. Sel jsem na to podobne jako ty rychle. Dalsi sedmicka na kterou jsem si dal cas byla uz v pohode. Ted jsem mel krome jedne trojky posledni dva mesice jen jednicky, prave delam sedmicku, dnes je vlastne uz paty den a ja jsem dnes uplne v pohode. Mozna kdyz budes par tydnu davat jen ty jednicky, tak pak pri necem delsim neonemocnis.
Co se mi dnes poprve stalo byl cerny hlen dnes po ranu. Nevim jestli je to ze spatneho vzduchu, pred par dny jsem se prestehoval do prostor kde predemnou bydlel kurak a je to citit, mene nez na zacatku - temer uz vubec, proto me to prekvapilo i ze se to stalo az dnes. Jeste se mi to predtim nikdy nestalo ani kdyz jsem byl po vecerech v nejakem zakourenem prostredi. Dnes vecer to uz bylo ok. Zmena u teto sedmicky taky je ze jsem vecer vic v pohode nez rano :)
Ted o tom dokonce zacinaji uvazovat i nekteri pratele ze zacnou rovnez postovat. Bohuzel neumi cesky a nevim jestli neco takoveho jako tato stranka je i v nemcine (kdyby nekdo mel tip, jsem moc vdecny) ale neuplyne tyden co by se me na to nekdo nezeptal :D

Ahoj,

patrně jsem to špatně napsal, omlouvám se. Problémy přišly PO skončení půstu, NIKOLIV v průběhu. Průběh byl úplně v pohodě. Byl to stav po skončení. Proto se domnívám, že to mohlo být podobné jako to tvoje. Ano, i bolest svalů jsem měl. Prostě ten pocit "když na člověka něco leze" Alkohol jsem určitě nepil, takže to mohlo být to stejné. Ale každé tělo je jiné a může to být všechno úúúplně jinak :)
Mám přátele v Německu, už se také o půst zajímali, takže jim napíšu, jestli mi můžou něco poslat za odkazy a pak ti je pošlu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 16, 2009 8:28 pm 

Kdybys neco zjistil, byl bych ti moc vdecny. Nejsem si ted jisty ale nekde jsem cetl ze jsi sel rovnou na tu 21. Mozna to psal nekdo jiny, tak potom promin. Nevim ale jak dlouho a jakym systemem pustujes, ja jakmile jsem zacal dodrzovat ty jednicky mezitim, tak uz nemam zadny vetsi problemy, behem ani po pustu. Samozrejme behem pustu nejakou tu slabost a drive i boleni hlavy - coz uz ted skoro neni, ale zadne jine priznaky. Dokonce mam pocit ze muj nos neni vubec ucpany, smrkam jinak dost casto i v lete .-) Ta 21 u tebe - jak si na tom byl psychicky? U me dochazi po par dnech k takovymu uklidneni, citim se dobre, ale trosku to taky vadi, myslim tim ze jsem klidny ale nemam ani na druhou stranu chut nejak v necem soutezit jestli mi rozumis. Proto by me zajimalo jake to je kdyz to drzis dele.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 17, 2009 8:11 pm 

ettomas wrote:
Kdybys neco zjistil, byl bych ti moc vdecny. Nejsem si ted jisty ale nekde jsem cetl ze jsi sel rovnou na tu 21. Mozna to psal nekdo jiny, tak potom promin. Nevim ale jak dlouho a jakym systemem pustujes, ja jakmile jsem zacal dodrzovat ty jednicky mezitim, tak uz nemam zadny vetsi problemy, behem ani po pustu. Samozrejme behem pustu nejakou tu slabost a drive i boleni hlavy - coz uz ted skoro neni, ale zadne jine priznaky. Dokonce mam pocit ze muj nos neni vubec ucpany, smrkam jinak dost casto i v lete .-) Ta 21 u tebe - jak si na tom byl psychicky? U me dochazi po par dnech k takovymu uklidneni, citim se dobre, ale trosku to taky vadi, myslim tim ze jsem klidny ale nemam ani na druhou stranu chut nejak v necem soutezit jestli mi rozumis. Proto by me zajimalo jake to je kdyz to drzis dele.

Já dal napřed 7 a pak az 21. Mezi tím jedničku - každý týden. Na nachlazení netrpím měl jsem jiný problém opačný - měl jsem velmi často přehráté ruce a chodidla. To zmizelo. Obecně souhlasím s názorem, co jsem četl v nějaké knize a tady o tom určitě taky někdo psal - návrat k rovnováze. Jak fyzické tak psychické. Ta psychická je opravdu zajímavá a i proto chci jít do 40.
K tvému dotazu : Můžu potvrdit, to co píšou ostatní. Po cca týdnu dojde k nárůstu energie. Já se cítil celou dobu skvěle a normálně jsem pracoval - pracuji hlavou, takže ta psychika je důležitá. Navíc jsem si zrovna naložil v době 21 soukromého lektora Angličtiny, takže i toto bylo v pohodě. Pokud jde o soutěživost - nevím. Možná, že jak je člověk zklidněný, tak by se to dalo vnímat jako nesoutěživost. Ale myslím, že je to jen skořápka - pod ní budeš zase ty sám. Možná to chce trošku se popohnat. Je to jak se sportem během půstu - překonáš první km a pak jsi v pohodě, ale nemáš výbušnost. Z čeho by se taky vzala? :) Určitě je v tobě smíření. Ale smíření není nečinnost. Smíření během půstu vede spíše k další rozvaze věcí i vyšší koncentraci. Neměj obavu, že by jsi během půstu to nebyl ty. Já na 21 vzpomínámjen v nejlepším ve všech směrech. Spíše se připrav na to, že budeš vypadat unavěně pro své okolí. Já se cítil skvěle a manželka mi říkala, že vypadám unaveně. Alespoň takto to fungovalo u mě.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 17, 2009 9:05 pm 

Quote:
Já na 21 vzpomínámjen v nejlepším ve všech směrech. Spíše se připrav na to, že budeš vypadat unavěně pro své okolí. Já se cítil skvěle a manželka mi říkala, že vypadám unaveně. Alespoň takto to fungovalo u mě.

U mě taky ! Mě ta moje zase říkala, že vypadám jak věšák na šatstvo ... :lol: Je to přesně jak to popisuješ. :wink:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC