Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:55 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 17, 2009 11:39 pm 

cepheus wrote:
Quote:
Já na 21 vzpomínámjen v nejlepším ve všech směrech. Spíše se připrav na to, že budeš vypadat unavěně pro své okolí. Já se cítil skvěle a manželka mi říkala, že vypadám unaveně. Alespoň takto to fungovalo u mě.

U mě taky ! Mě ta moje zase říkala, že vypadám jak věšák na šatstvo ... :lol: Je to přesně jak to popisuješ. :wink:

Panove, dnes jsem se setkal s pritelkyni a mluvila podobne! :D

Ja prave taky pracuju ''hlavou'' , mozna zkusim napsat jeste jinak: kdyz jsem si dal predtim kafe nebo nejaky povzbudivy caj, tak me to proste ''nakoplo'' a najednou pro tu chvili byl efekt jeste lepsi. Tohle samozrejme u pustu kdy piju jen vodu nejde. Tahle posledni sedmicka (dnes je zaroven i posledni den) se chova ke me jinak nez ty predchozi. V mnoha ohledech dobre, az na ty rana, vecery jsou ale uplne v poradku a skoro bych nesel ani spat :wink: Uvazuju o tom ze bych ji prodlouzil dokonce na 15, co si o tom myslite? Je dobre to udelat takovym skokem? Nemel bych radeji pockat ten mesic a az pak jit na patnactku?
Ty jsi sel Martine rovnou na 21 a preskocil si patnactku, mam strach abych kdyz preskocim ten mesic nemel potom zdravotni problemy o kterych si psal, kdyz jsem nesel driv podle kalendare tak jsem ty problemy dostal. Pokud jsi ale behem 21 i studoval, tak by to snad nemel byt problem...?

Profile  

Post subject: Začátek a návratovka
PostPosted: Sun Feb 08, 2009 1:16 am 

Pavel napsal ...
* Nejdříve se musí na stěnách střev vytvořit ochraný sliz *

Udělal jsem dobrou zkušenost s vyčištěnými obaly jitrocele indického (Psyllium).
V trávícím traktu zvětšuje 40 - 50x svůj objem za vzniku gelu.
Poslední den před půstem první "jídlo" jsou 1-2 lžičky Psyllia ve vlažné destilce.
Vyčistí pěkně celý trávící trakt.
Poslední jídlo večer 2-3 lžičky zajistí vyprázdnění tlustého střeva i během 2. dne půstu.

První jídlo po půstu 1 lžička.

Je dobré ještě zapít vodou.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 09, 2009 10:49 am 

Mala som tú česť vidieť nohy jednej pani dôchodkyne, inak zarytej pôstárky, ktorá dokáže a robí trojky ako nič.
Tentokrát ale podcenila návratovku, lebo sa nechtiac dostala k zabíjačkovým špecialitám a návratovku s nimi urobila. Mali ste vidieť jej nohy!?!
Ako vedrá opuchnuté v členkoch. A nešlo to ničím preč. Ani po týždňoch. Až keď dala novú trojku a návratovku podľa predpisu, bolo po opuchlinách.
Trojka - také nič a kto by to povedal, že môže byť taká nebezpečná?
Preto, veľký pozor na ňu!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 15, 2009 8:44 am 

ettomas wrote:
cepheus wrote:
Quote:
Já na 21 vzpomínámjen v nejlepším ve všech směrech. Spíše se připrav na to, že budeš vypadat unavěně pro své okolí. Já se cítil skvěle a manželka mi říkala, že vypadám unaveně. Alespoň takto to fungovalo u mě.

U mě taky ! Mě ta moje zase říkala, že vypadám jak věšák na šatstvo ... :lol: Je to přesně jak to popisuješ. :wink:

Panove, dnes jsem se setkal s pritelkyni a mluvila podobne! :D

Ja prave taky pracuju ''hlavou'' , mozna zkusim napsat jeste jinak: kdyz jsem si dal predtim kafe nebo nejaky povzbudivy caj, tak me to proste ''nakoplo'' a najednou pro tu chvili byl efekt jeste lepsi. Tohle samozrejme u pustu kdy piju jen vodu nejde. Tahle posledni sedmicka (dnes je zaroven i posledni den) se chova ke me jinak nez ty predchozi. V mnoha ohledech dobre, az na ty rana, vecery jsou ale uplne v poradku a skoro bych nesel ani spat :wink: Uvazuju o tom ze bych ji prodlouzil dokonce na 15, co si o tom myslite? Je dobre to udelat takovym skokem? Nemel bych radeji pockat ten mesic a az pak jit na patnactku?
Ty jsi sel Martine rovnou na 21 a preskocil si patnactku, mam strach abych kdyz preskocim ten mesic nemel potom zdravotni problemy o kterych si psal, kdyz jsem nesel driv podle kalendare tak jsem ty problemy dostal. Pokud jsi ale behem 21 i studoval, tak by to snad nemel byt problem...?

Nejsem tak zkušený abych radil. Ale když jsem dával svou první 7, tak jsem ji chtěl prodložit na 15 nebo 21. Pak jsem to neudělal, protože jsem nemohl. Kdybych to udělal, asi určitě by to dopadlo špatně. Tělo si fakt musí zvykat. Spíš možná mozek na podměty těla, zvládnout je. Následně jsem šel na 21, bez 15. S odstupem času to hodnotím jako chybu : Připravil jsem se o spoustu zážitků, měl jsem tu 15 dát. Ale pokud jsi dal 7 či několik 7, by neměl být problém.
Já doma nemůžu se 40 prorazit - přítelkyně rezolutně odmítá. TAkže zatím dělám 1 a 3, to si při mé zátěži ani moc nevšimne, že by měla protestovat...:) Snad se to upraví časem...
... a tak s láskou vzpomínám na 21....
... a tajně sním o 40....
... láska někdy bolí....

Profile  

PostPosted: Mon Oct 05, 2009 11:50 am 

Chcem sa opytat, ci je v pohode v navratovke pouzit zeleninu len jedneho druhu, ostatne podla navodu, teda lahko naparenu o objeme asi pasti. Napriklad ma napada naparena dyna hokaido, alebo cista mrkva. Alebo je lepsie pouzit viac druhov zeleniny?

Profile  

PostPosted: Mon Oct 05, 2009 4:54 pm 
Site Admin

všechno z místa kde ses narodil žádná exotika

Profile  

PostPosted: Fri Oct 16, 2009 5:50 pm 

Mám za sebou 2x21 i 1x40, teď držím další 40 (takový je plán). Rady o návratovce jsem dosud bral jen jako jakési obecné směrnice, které mohu a nemusím dodržovat. V podstatě jsem v tomto diskusním vlákně nenašel jediné porušení pravidel, kterého bych se nedopustil, ať jde o složení stravy, rychlost a délku návratovky, způsob přípravy potravin a konečně množství stravy. Návratovku jsem zkracoval na několik dní, jedl jsem podle chuti a nikoli podle hladu (a že mám chuť k jídlu opravdu velkou) a v podstatě jsem návratovku vnímal ne jako cestu k novému, lepšímu způsobu výživy, ale jako jakýsi přechod (čím kratší, tím lepší) k "běžné" stravě.

Podle toho to taky dopadlo. Po druhé 21 jsem najednou pociťoval velmi silné závratě a točení hlavy (musel jsem ihned ulehnout, chodit jsem nemohl) - asi třetí den návratovky jsem si dal okurkový a zelný salát (syrový) s nakládanými olivami, olejem, koňskou dávkou česneku a dalším kořením. Po 40 mi neskutečně otekly nohy na snad trojnásobek běžného stavu - od druhého dne návratovky velké porce zeleninových polévek ze zmrazené zeleniny, polévkových kostek, soli, česneku, vajec, koření. Příkladů mám, bohužel více, ale tyto asi stačí.

Nevím, jestli je to moje blbost nebo spíše pýcha. Zveřejňuji to tu, aby i další věděli, že cesta k poznání může být složitější, než se zdá. Moje důvěra (zpočátku jenom velmi částečná) v kategoricky formulované Pavlovy rady roste s každým novým poznatkem. Jsem prostě typ člověka, který se musí spálit, aby mu došlo, co dělat. Pavel na mě občas působí dojmem jakéhosi autokratického mudrce, který nesnese zpochybňování svých doporučení. I když rád zpochybňuji, musím jasně prohlásit, že kdykoli jsem zatím jeho rady nebral dostatečně vážně či je vůbec nerespektoval, nastalo přesně to, co předvídal. Takže, Pavle, sypu si tímto popel na hlavu. Respect and peace:)

Mimochodem, mým bezprostředním cílem je zhubnout. K tomu používám půst jako prostředek, nástroj. Mám i další cíle - duchovní. Ovšem domnívám se, že pokud nedokážu najít rovnováhu těla a duše, pak mi duchovní cvičení sama o sobě nepomohou.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 07, 2009 12:54 am 
Site Admin

Code:
Takže, Pavle, sypu si tímto popel na hlavu. Respect and peace:)

Neboj nejseš sám kdo se s tímto potýká a dík za poskytnutí poznatku dalším lidem! Té autokracii "shora" jsme se tu museli podřídit každý bez vyjímky. Zákon je jen jeden a funguje na každého člověka stejně ať se nachází na Zemi kdekoliv. Jen blázen se nepodřídí a zkouší se této nekonečné síle tomu postavit.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5

All times are UTC