Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Tue Jan 16, 2018 3:27 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Období mezi půsty
PostPosted: Wed Nov 08, 2006 5:15 pm 

Teď momentálně jsem v období mezi půsty. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli se někomu stalo něco podobného. Nemám nikdy problémy s pravidelným vyprazdňováním a teď poslední týden jsem "ucpaná". Přitom jsem nezměnila stravovací návyky, všechno je jako obvykle. Ale není to úplné ucpání. Vyprazdňuju se ob den či dva - promiňte, jinak než to vyjádřím to nejde - je toho dost a je to tvrdé, tuhé, jde to špatně.
Může z člověka dobře se stravujícího odcházet něco starého a zatvrdlého i mezi půsty?
Díky Pavla.

Profile  

Post subject: Re: Období mezi půsty
PostPosted: Thu Nov 09, 2006 8:14 am 

Nevím, co to způsobuje, ale mám ten samý problém, před 20 dny jsem ukončil 26 dní půstu, můžu jíst co chci - absolutně to nemá na nic vliv. Průjem se nedostavil ani po vyloženě "průjmvých" jídlech i šťávách z jablek apod. Jak říkáš - ucpání již několikátý den.

Neumím si to vysvětlit. Menší příjem vody při tomto půdstu ? Netuším... :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 09, 2006 9:23 am 

Poprosíme Pavlíka :) co na to náš nejzkušenější ? Jsem ráda, že nejsem sama s tím problémem. Předem díky. Pavla.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 09, 2006 10:13 am 
Site Admin

to má společného jmenovatele - vyšší věk -
mladším lidem se to stává zřídka
jde o lehkou blokádu z utržených usazenin která blokuje průjem a často i několik dní stolici. Nastanou však jen potíže, nikdy těžké problémy, protože utržené nánosy nejsou úplně suché. Posun ve střevech může blokovat i utržený nádor posunující se ke konečníku. Stolice je stále jakoby suchá, tvrdá a pak najednou gejzír:) Tady pomůže klystýr. Použijte logiku.
Viz link
http://www.pust.cz/frame.php?load=situace

Last edited by Pavel on Thu Nov 09, 2006 11:20 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 09, 2006 4:19 pm 

Myslela jsem si, že by to mohlo být něco starého, ale tím, že to bylo v období, kdy normálně jím a nejsem po půstu, tak jsem si nebyla jistá.
Jsem ráda, že jsi to potvrdil ještě jednou díky Pavle. Jo a píšeš to přesně, nánosy nejsou úplně suché.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 10, 2006 7:19 am 

Taky díkec za objasnění, u mě už od včera lepší - zdá se že po česnekové polívce ... :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 10, 2006 8:39 am 

A nemůže to být konzumací potravin z mouky nebo příliš zelenýho? Neznám váš jídelníček, ale ta mouka je lepidlo a střeva se unaví. Já měl za to, že dlouhodobě půstující žádné usazeniny nemají, že je to záležitost lidí s rozšířenými střevy a podobně.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 11, 2006 6:46 am 

Ahoj Petře, teď jsi mě překvapil, proč myslíš, že příliš zelenýho by mělo mít vliv na ucpávání? To je přece vláknina. Čím víc půstů dělám, tím víc vynechávám mouku - tím myslím i chleba, nemám na ty věci prostě chuť, zdají se mi těžké a "zalepující". Ale naopak tím víc jím zeleniny - denně chroupu jen tak jeden ledový salát - mimo jiné. Úplně cítím jak ho potřebuju. Taky mám ráda ovoce, dříve jsem moc nemusela jablka, teď si je s chutí dávám, jím samozřejmě všechny možné další druhy ovoce nebo lisuju šťávy.
Úplně z jídelníčku zmizely sýry, nemusela jsem se vůbec nutit. Poslouchám co mi tělo říká, takže Pavel to opravdu napsal přesně. U mě od včerejška taky obrat, to jsem ráda, že se člověk takto čistí i v "normálním" období a jsem ráda, že jsem se zase něčeho ošklivého zbavila.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 11, 2006 1:21 pm 

O.K., vystihnul to Pavel. Myslel jsem jako že čistí hlavně ovoce. Nebylo to myšleno že salát je škodlivý nebo nezdravý, ale sám o sobě mi příde že také putuje střevy hůře.
S jabkama jsem na tom byl a jsem úplně stejně. :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 12, 2006 7:53 am 

Taky úplně cítíš život v té jablečné šťávě? :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 14, 2006 8:30 am 

Jablka mají v sobě život. Já teda jím i banány a další tropický, ale kilo banánů nevydá za jedno jabko, jsou to spíš kalorie. Taky jsou chudinky podtržený, postříkaný, ozářený radiací aby dýl vydrželi. Jablka jsou tak nějak přirozeně dozrálý. Já teda jím jen ty zralý, kyseláče ne, vyndám ze sklepa a nechávám dojít v pokoji - teď ty podzimní. Bohužel jich část shnije dřív než dojdou, asi kvůli potlučení.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 14, 2006 5:29 pm 

Taky jím banány a ostatní, máš pravdu, že banán ale není takový, jablko je lehké a má šťávu. Ta chemie mi taky moc vadí, ale nic s tím neuděláme. Snad mohu napsat zatím, protože doufám, že se to časem zlepší. Jednou jsem si zkoušela nechat poslat balík s bio ovocem a zeleninou, ale to byla úroveň :( , citróny část plesnivých, pomeranče tvrdé a bez šťávy, nikde žádné označení že jde o bio, takže klidně tam mohli namrskat cokoli...no už nikdy více.

Profile  

Post subject: Zelené saláty ...
PostPosted: Tue Nov 14, 2006 9:03 pm 

... denně chroupu jen tak jeden ledový salát ...

Ahoj Pavlino,
az budes nekdy v léte u zahradníka at urízne jednu hlávku krupavého salátu a pozojuj ji. :shock:
Chová se jako utrzený kvet vlcího máku. Neobycejne rychle vadne.
Aby saláty prisly do prodejen zeleniny v takovém optickém stavu, aby je vubec nekdo koupil,
mácejí se po odríznutí v bojových chemických látkách. :roll:
Kdyz si chces pochutnat na salátu, musís jít k zahradníkovi a salát zkonzumovat tam na míste.
Nejlépe v bio-kvalite, bez pesticidu a herbicidu. :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 14, 2006 10:36 pm 

tak to s tím zase tolik nesouhlasím. když si u mamniky na zahrádce utrhnu salát a chci ho dát k snědku až další den, pokropím ho vodou nebo do trochy přímo položím - jako kytičku a je dobrý, čerstvý, nezvadlý. a to se zbrchá i po nějaké té hodině cestování v autě.

Profile  

Post subject: čerstvý salát
PostPosted: Wed Nov 15, 2006 8:48 am 

Ahoj Mirko,
velice dobry nápad.
Když to tak budou dělat i distributoři salátů, mohla by odpadnout ta chemie. :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC