Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 6:05 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: pust & caj
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 7:47 am 

lze pit pri pustu bylinkovy caj? Zacne diky tomu pracovat zaludek? Na strankach je ze zadne mineralky a stavy, protoze jinak nejde o pust, ale o dietu, ale co caj?[/b]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 11:11 am 

Přesně tak, otázka jestli je to ještě půst. Když jsem dal černý čaj bez cukru při jedničce, tak to bylo v pohodě. Zelený nebo bylinky ne - se žaludkem to hne.

Znám člověka (můj bývalý učitel ze školy), který zvládnul na čaji 42 dnů.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 2:45 pm 

nie, ze sa oplati ale je to základne pravidlo!!! :twisted: caj sa travi tiez aj ked len minimalnou energiou a zaludok nevypne a bude sa trapit a taktiez nenabehnes na vnutornu vyzivu

Profile  

Post subject: Re: pust & caj
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 3:47 pm 

eva wrote:
... Na strankach je ze zadne mineralky a stavy, protoze jinak nejde o pust, ale o dietu, ale co caj? ... [/b]

A co třeba polévka, nebo káva, nebo mléko, nebo cokoli jiného ? To taky není minerálka, nebo šťáva...
Neeeee... jen pokus o humor. :D

Ale proč pořád lidičky spekulujete o tom proč ne jen s vodou ? Obzvláště napíše-li vám to člověk co má s tímto více než 10 letou zkušenost. Jiného takového zkušeného - přiznám se - neznám.
Co vás vede k čajům a podobně ? Strach z hladu ? - Ten bude i tak, bez obav. Ale o to přece jde ! - Překonat jej, sám sebe - odříkání se tomu taky říká. Náhražkami vody si můžete přivodit pouze malér.

Moje zkušenost - zkoušel jsem pít v návratovce směs zeleninových šťáv podle Breusse. Vydrželo mi to nadšení cca 1,5 dne.
Obávám se, že asi po týdnu bych již při pouhém pohledu na pohár této "chuťovky" zvracel. A to se má popíjet 42 dní. Ale je to zase jen moje zkušenost - někomu naopak může chutnat, nevím... :wink:

P.S. Vodu jsem si po půstech oblíbil natolik, že ničeho jiného už se tak dobře nenapiji. Limonády a jiné už jsou mimo moji potřebu.

Profile  

Post subject: caj
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 7:55 pm 

dik za odpovedi...ja sem byla vcera pozvana do cajovny, a tak jsem premyslela, zda si dat caj ci ne....nakonec sem si ho dala a musim rict, ze dneska mam treti den pustu a citim se uzasne :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 7:58 pm 

jo jeste jeden dotaz...co takhle prasky...ty taky se zaludkem asi hnout, ale brat je musim...

Profile  

Post subject: Re: caj
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 8:17 pm 

eva wrote:
dik za odpovedi...ja sem byla vcera pozvana do cajovny, a tak jsem premyslela, zda si dat caj ci ne....nakonec sem si ho dala a musim rict, ze dneska mam treti den pustu a citim se uzasne :D

Evo, pokud jsi si dala caj, nejsi ve tretim dnu pustu

Profile  

Post subject: Re: caj
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 8:48 pm 

RadkaS wrote:
Evo, pokud jsi si dala caj, nejsi ve tretim dnu pustu

Přesně tak, žaludek se právě chystal ve 3-5 dni "vypnout" a ty jsi jej zas "nakopla".
Čiže pokud to s půstem myslíš trošku vážně, počítej od zítřka znovu, jak píše RadkaS.
Nebo nový pokus po čase, víc už k tomu nemám co dodat. Hlavně si takto moc nezahrávej, jde hlavně o tvé zdraví.
To že někdo pil čaje 42 dní neznamená, že někdo jiný to musí nutně ve zdraví přežít.

Ahoj, Franta-cepheus :wink:

Profile  

Post subject: Prášky
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 8:52 pm 

eva wrote:
jo jeste jeden dotaz...co takhle prasky...ty taky se zaludkem asi hnout, ale brat je musim...

Hledej - čti na jiném místě, než se zeptáš. :idea: Někde tu o tom nedávno Pavel psal. Opravdu nehazarduj se svým zdravím.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 29, 2006 9:43 pm 
Site Admin

Kdo nepospíchá a jede podle kalendáře, má kopu dní na přípravu a očistu těla od toho nejhoršího = závislosti na lécích a na prolomení zvyku jíst podle času a ne podle potřeby tak, jak to dělá celé okolní prostředí. Do sedmičky už by člověk měl jít v pohodě bez jakékoliv závislosti či strachu z půstu. Základní očistění je věcí pátkových jedniček, strach pak prolomí trojka.

Profile  

Post subject: Nemám v tom jasno
PostPosted: Sat Dec 16, 2006 5:27 pm 

Moc bych chtěla doporučit nějakou literaturu,z které by jsem pochopila,jak tělo při půstu pracuje.Pořád mi to nejde do hlavy s tím přechodem na samotrávení.Pro mě logicky zní,že tělo se na program samotrávení přepne ve chvíli,kdy nedostává žádný kalorický příjem z venku a vyčerpá zásoby glykogenu.Tím je obeznámeno,že nic dál nebude a může začít na sobě pracovat.Ale tady se často mluví o zastavení činnosti žaludku a střev.A to je právě ono,co mi pořád vrtá v hlavě.Voda se přes stěny žaludku částečně dostává do krve a zbytek putuje vesele dál.Tedy s vodou se něco přece v žaludku taky děje nebo to mám chápat jako průtokáč?Proto mi přijde to s těmi čaji podle mé úvahy tak, že čaj,který nemá žádnou výživovou hodnotu by neměl na proces očisty a samotrávení mít nějaký vliv.
Jejda, vysvětlete mi to někdo prosím.Nebo mi alespoň řekněte knížku,z které budu mít konečně jasno.Děkujuuuuuuuuuuuu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 17, 2006 9:05 am 
Site Admin

V knize www.pust.cz to máš popsné z několika stran nebo googluj pojem "endogenní"

Last edited by Pavel on Mon Dec 18, 2006 11:18 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject: Re: Nemám v tom jasno
PostPosted: Mon Dec 18, 2006 8:03 am 

Ema wrote:
Moc bych chtěla doporučit nějakou literaturu,z které by jsem pochopila,jak tělo při půstu pracuje.Pořád mi to nejde do hlavy s tím přechodem na samotrávení.Pro mě logicky zní,že tělo se na program samotrávení přepne ve chvíli,kdy nedostává žádný kalorický příjem z venku a vyčerpá zásoby glykogenu.Tím je obeznámeno,že nic dál nebude a může začít na sobě pracovat.Ale tady se často mluví o zastavení činnosti žaludku a střev.A to je právě ono,co mi pořád vrtá v hlavě.Voda se přes stěny žaludku částečně dostává do krve a zbytek putuje vesele dál.Tedy s vodou se něco přece v žaludku taky děje nebo to mám chápat jako průtokáč?Proto mi přijde to s těmi čaji podle mé úvahy tak, že čaj,který nemá žádnou výživovou hodnotu by neměl na proces očisty a samotrávení mít nějaký vliv.
Jejda, vysvětlete mi to někdo prosím.Nebo mi alespoň řekněte knížku,z které budu mít konečně jasno.Děkujuuuuuuuuuuuu

1) zelený nebo ovocný čaj startne žaludek bez ohledu na výživnou hodnotu
2) nejde jen o výživovou hodnotu, i čaj je určitá forma energie. Proč usuzuješ, že tvý tělo půst správně nezvládne a potřebuje dopomoct čajem?

Jestli chceš to samotrávení vědecky, přečti si Hladovění od Malachova.

Profile  

Post subject: Dík
PostPosted: Mon Dec 18, 2006 6:51 pm 

Peťo,já si nechci pomáhat čajem,to vůbec ne.Ten čaj jsem dohodila do kontextu toho celýho co mě v podstatě zajímá.Nevěděla jsem ,kam svou otázku zařadit a tahle část diskuze mi akorát nahrála.Prostě mě zajímá ,jak vlastně to moje tělíčko při půstíku funguje.A proč je to tak a ne jinak,na tom není nic špatnýho.Díky moc za doporučení literatury,určitě pořídím a má mysl se rozjasní a nebude tápat.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 19, 2006 10:06 am 

Malachov mě zodpověděl hodně otázek který jsem potom už nemusel řešit a myslet na ně. Navíc uvádí názory nejen svý ale i řady dalších autorů a hladovkářů, příklady vyléčených nemocí i statistiky z půstových klinik. Po diskuzi na půstu je to nejlepší zdroj informací co znám, alespoň pro začátečníky a lidi co tím řeší svý zdraví.
Ale pro toho kdo už má 21 dnů půstu už moc novýho nepřináší, neboť sám Malachov se postil nejdéle 22 dnů.

K těm čajům, u jednotek z toho nedělám vědu, když se jde do čajovny dám si černý čaj. Nic jinýho, bez cukru. Ale H2O je samozřejmě lepší.

K předchozímu příspěvku: Po třech dnech žaludek pro vodu a vše co není sladké nebo kyselé a neobsahuje kalorie funguje jako průtokový ohřívač. Slaný a hořký nemá snahu startnout žaludek, není to vhodný z jiných důvodů. Ale stačí opravdu nepatrný množství cukru, třeba špatně vymytá láhev a žaludek se ohlásí. Proto radši ani ten čaj.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC