Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:42 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
PostPosted: Tue Dec 12, 2006 12:08 pm 

Ahoj lidi, myslím, že ve staré diskuzi byl popsán podobný případ.

V pátém dni návratovky po vypití 2dcl čerstvé šťávy z jablek se mi uvolnil z ledviny kamínek - sice malý jen 3mm, ale bolest strašná - v oblasti ledviny a ve shodném místě na straně břicha, jedná se o nepolevující bolesti, křečovité stažení břicha, nemůžete ani na malou. Došlo i na zvracení z bolesti. Není horečka! ( Při horečce by se spíše jednalo o zánět). Po čtyřech hodinách bolest náhle přestala. Pomáhá se pohybovat (jako u porodu), možná, že by pomohly i specielní cviky..). Kámen se pak vyloučí močí. Moč byla tmavá s kusy ephitelové tkáně. Doporučuji vydržet i když "bolestí lezete po zdi", stojí to za to nenechat se kuchat.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 13, 2006 1:02 pm 

a to se ted stalo tobě?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 13, 2006 3:20 pm 

No jasně! A to už pár let nejím knedlo vepřo, jím víc zeleniny a ovoce a občas se postim.. atd....

...tak co pak mají v sobě lidi, co jim je třeba přes 40 a v životě se nečistili.... no, strávit týden na pitevně sledováním, co vše cizorodého obsahují těla zemřelých, by bylo asi celkem zajímavé - hromady šutrů a usazenin..... dobrý TIP na novou TELEVIZNÍ SHOW !

:lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 13, 2006 6:05 pm 

Míla wrote:
...tak co pak mají v sobě lidi, co jim je třeba přes 40 a v životě se nečistili.... no, strávit týden na pitevně sledováním, co vše cizorodého obsahují těla zemřelých, by bylo asi celkem zajímavé - hromady šutrů a usazenin..... dobrý TIP na novou TELEVIZNÍ SHOW ! :lol:

No... přiznávám se bez mučení mě je 47 od letošního listopadu a v životě jsem se nečistil.
Nic, letím na pitevnu nechat se otevřít a prohlídnout, poněvadž ze mě nic dramatického nevyšlo ani po 2 x 21 a několika jedničkách mezi nimi. :D :wink:

Neee, vážně, já bych řekl, že ne každý má stejné dispozice k zanešení těla a nemáme každý stejný jídelníček. Čiže to nemusí být u někoho až tak hrozné, jak by se zdálo.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 13, 2006 10:35 pm 

myslím, že tady hraje určitou roli i to, jakou máme danou dispozici genetiskou, jak jsou orgány silné či geneticky oslabené. nebo to tak není?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 14, 2006 9:08 am 

Moc tý dispozici genetický nevěřím. To co je všeobecně doporučovaný za zdravý má větší předpoklady vytvořit kameny než knedlo vepřo.

Profile  

Post subject: Relativita
PostPosted: Thu Dec 14, 2006 10:22 am 

Všecko je relativní..., síla ducha je nad hmotou...... (viz mnohá uzdravení z víry...)

Očistěte svá těla půstem, duševním a duchovním cvičením, žijte střídmě a Vaše tělo Vám nebude překážet, ale sloužit bez ohledu na determinaci zděděnou, karmickou apod.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 14, 2006 11:11 am 

Petr wrote:
... To co je všeobecně doporučovaný za zdravý má větší předpoklady vytvořit kameny než knedlo vepřo.

Přesně tak ! Nechci machrovat se svým věkem, ale co já už jsem zažil kotrmelců v životě co se týká doporučení, co zdravé je a co není ... vydalo by to na malou brožurku, určitě.

P.S. Nikdy v minulosti jsme si se ženou nežili nějak nad poměry a snad proto to zmíněné "vepřo" a podobně bylo jen svátečně - t.j. v neděli, přes týden běžná jídla. Druhá věc je, když se někdo cpe masem a podobnými "zanášecími" potravinami dnes a denně.
To je potom těžké se čistit, to je pravda.

A vůbec : Na zelí mi nešahejte, nic lepšího vařeného neznám, bramborové knedlíky plněné žampiony místo masa... MŇAM !!!
Půstující snad prominou. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 14, 2006 4:55 pm 

To Cepheus:

Promineme, jen bych rád dostal recept, koukni prosím do Soukromých zpráv, abychom tady nezaplácali půstařský server recepty :)

Díky
Petr

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC