Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 12:41 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: pust a caje?
PostPosted: Thu Jan 11, 2007 12:33 am 

Preji vsem krasny den,
chtela jsem se zeptat, jsem novackem v pustovani, tedy, teoreticky vzato precetla jsem toho dost, nicmene prakticky jsem zvladla jen 5 dni pustovani. Rozhodla jsem se pro zacatek pro sedmidenni pust, ale jiz po 3dnech, kdy jsem se citila skvele, najednou zacaly problemy s tlakem, tj. studene ruce a slabost. Ackoli jsem se rozhodla pouze pro piti vody behem pustu, tyto stavy malatnosti jsem vyresila vypitim cerneho caje dalsi den, po kterem, jak jsem verila, mi bude lepe. Vysledek, celou noc jsem nespala, neni divu, telo reaguje velmi silne, a 6. den pust prerusila, byla jsem unavena po cele noci bdeni.. Co si myslite o delsim pustu a cajovani; Mela by se pit jen voda, neboje vhodne pit i caje?
Vysadila jsem hormonalni antikoncepci, zdravy rozum napovida, ze je rozumne pri pustu nebrat zadne leky:-)
Muj cil je 21 dni.
Je mi 24 let a trpim dost ekzemy a otoky rukou... a verim, ze pust by mi pomohl, nejen zdravotne, samozdrejme, ale soucasne i jako forma meditace.
dekuji za odpoved...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 11, 2007 6:22 am 

Ahoj Peto,
musíš číst diskuzi, protože se tu už x krát psalo, že čaj při půstu ani cokoli jiného než voda (nejsprávněji destilka) se pít nemůže, protože pak už to není půst, ale hladovka vyčerpávající celého člověka. Když si představím,
že jsi dala do těla nastartovaného na půst černý čaj a pak zase pokračovala v půstu, nedivím se vůbec, že jsi nespala, účinek toho čaje se v prázdném těle ještě mnohonásobně zesílil a ty jsi byla vyčerpaná a zároveň tím čajem nabuzená. Taky jsem trpěla otoky a to masivními, když budeš dodržovat půsty podle pravidel, dosáhneš toho, že v období půstu třeba i tři dny nebudeš mít potřebu vůbec pít a pořád budeš ze sebe dostávat skoro čirou "vodu" v podobě moči samozřejmě. To je znamení, že usazené soli způsobující otoky (zadržováním vody) se vylučují.
Tak přeji příště nový a správný začátek.
Pavla.

Profile  

Post subject: dotaz
PostPosted: Thu Jan 11, 2007 1:34 pm 

Pavli, dekuju za odpoved.
Chci se pustit do te 20, protoze ty otoky me trapi cim dal vic, je to strasne neprijemny a hlavne se i trochu bojim, co to vlastne znamena... a verim, ze mi pust pomuze.
Ale stejne me napadlo, pije se tedy pouze cista voda, predpokladam, ze ani perliva voda by se nemela. Ptam se asi hloupe, ale jde tu o zdravi a kdyz uz pust, tak spravne:-)
Na pust se tesim, ale predpokladam, ze se neizoluju doma a to je prave to na co se ptam.
Je to docela asi narocny treba nekde v kavarne nebo tak, kde vetsinou maji jen mineralky, myslis tedy, ze i ta mineralka nebo bylinkovy caj vsechno zastavilo? Chodim docela casto treba do cajoven a tak, tak se ptam.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 11, 2007 2:11 pm 

Při půstu můžeš skutečně pouze vodu, neperlivou, pokud možno destilovanou (za nekřesťanské peníze seženeš v lékárnách). Pokud s půstem nemáš žádné hlubší zkušenosti, je dost dobře možné, že budeš tak unavená nebo tě bude bolet hlava, že na čajovny ani nepomyslíš (já si na to vzala volno - z trojek jsem viděla, jak jsem už druhý den vyřízená, teď mám 10.den ze 14 a vyřízená jsem sice o něco méně, ale rozhodně bych se nevlekla do společnosti - a ten dech! :wink: ). Navíc ti bude zima - klidně si tu vodu ohřej (já si v hospodách objednávám horkou vodu a vždycky to šlo). Jinak neperlivou vodu už dnes seženeš snad úplně všude.

Přeju hodně zdaru, ale hlavně netlač na pilu - kdyby to opravdu nešlo, je lepší se vytrénovat postupě prodlužovanými půstíky :)

Last edited by Doubravka on Thu Jan 11, 2007 6:12 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 11, 2007 6:08 pm 

Péťo, Péťo,
děláš si tu z nás legraci, viď? :P
Na jiném vlákně se tu probíral čaj a ty s ním zase začneš na jiném místě. Říkáš, že máš teoretické znalosti, ale moc to tak nevypadá.
Zima ti bude, neřeš ji a více se oblíkej, pij vodu, čajovny na dva tři týdny vynechej, snad to přátelé rozdýchají.
Co ti na to více říci. ;)

Petr
PS: Hodně zdaru

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 12, 2007 10:47 am 

Ahoj:-)
Mas pravdu, mela bych cist pozorneji, co uz bylo napsano...
Na druhou stranu, kdyz si vezmu, ze jako prvni material zabyvajici se pustem nebyla tako webova strana, ale kniha sedmidenni pust, ve ktere naopak popisuji, jake caje by mel clovek ktery den pit atd., coz jsem tenktrat povazovala za pust, neni se co divit, ze me to zmatlo. Vlastne ani tech par dni, co jsem "pustovala", pustovanim tedy nebylo, spise cajovani. Ted uz budu moudrejsi a dekuju za tohle diskusni forum, kde se se mnou delite o vase zkusenosti a rady...
Diky

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 24, 2007 7:49 am 
k tématu půst a čaje, tj. vlastně teplé do žaludku - velmi se mi osvědčilo si destilku ohřát na teplotu, v jaké piju normálně čaje - podpoří se tím tři ohřívače a člověk se vyhne některým zimomřivým stavům

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC