Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Fri Jan 19, 2018 1:48 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: kalendar
PostPosted: Mon Jan 15, 2007 4:23 pm 

mili,
muzete mi prosim vysvetlit co znamena "jet podle kalendare?".dekuji za odpoved,nada

Profile  

Post subject: Re: kalendar
PostPosted: Mon Jan 15, 2007 4:40 pm 

nada wrote:
mili,
muzete mi prosim vysvetlit co znamena "jet podle kalendare?".dekuji za odpoved,nada

Jednoduché - tu : http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani se dozvíš co je kalendář a jak podle něj jet. Doporučuji prostudovat celé - odstavec po odstavci. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 15, 2007 5:26 pm 

dekuju

Profile  

Post subject: fázy měsíce a půst
PostPosted: Thu Mar 05, 2009 9:40 am 

v kalendári sa zmieňuje Pavel o vplyve mesiaca a nastavení termínov pôstu iba pri 40-ke. Tam ak som to správne pochopil začína štart pri mesiaci v nove ( novoluní ) spln vychádza okolo 14 dňa a ďalší nov cca 28 deň. Koniec pôstu je niekoľko dní pred novoluním.
Má zmysel pri 15-ke a 21-ke zohľadňovať fázy mesiaca? A ak áno, ako? Končiť či začínať v nove, či pri splne?

Profile  

PostPosted: Fri Mar 06, 2009 6:52 am 

Atman wrote:
v kalendári sa zmieňuje Pavel o vplyve mesiaca a nastavení termínov pôstu iba pri 40-ke. Tam ak som to správne pochopil začína štart pri mesiaci v nove ( novoluní ) spln vychádza okolo 14 dňa a ďalší nov cca 28 deň. Koniec pôstu je niekoľko dní pred novoluním.
Má zmysel pri 15-ke a 21-ke zohľadňovať fázy mesiaca? A ak áno, ako? Končiť či začínať v nove, či pri splne?

Z toho co jsem vyčetl z knih a poznal sám na sobě to smysl má. Každá fáze měsíce ovlivňuje jiné orgány a proto má různý vliv na různé orgány. To platí zvláště u krátkodobých půstů do 7-mi dnů. Já jsem začínal 15 i 21 podle fáze měsíce a myslím, že to pomohlo. 7 jsem začal jen tak a přišlo mi, že začátek byl těžší. V každém případě - uškodit to nemůže, takže jedině pomoci :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 09, 2009 3:38 pm 

tak som trochu preňúral net a dozvedel sa, že na pôst v zmysle detoxu a čistenia je vraj ideálne obdobie cúvajúceho mesiaca ( od splnu k novu ) a vraj marcový je počas roka z nejakého dôvodu najlepší.
Práve som pred plánovaním 15-ky, po 7ke už mám späť pôvodných 61kg a keďže za dva nastáva vraj to najnajnajideálnejšie obdobie na 15 denný pôst harmonizujúce s tajomnými vplyvmi tohto bledého nebeského pútnika :) , nezostáva mi nič iné, len pozajtra sa vrhnúť do 15ky.
Však sa potom ozvem, držte palce :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 09, 2009 6:37 pm 

Co si pamatuju, tak mi vyloženě nedělal dobře Měsíc v novu. Přesněji řečeno - kdykoli se mi zhoršily nějak zdravotní potíže, kouknul jsem do kalendáře a Měsíc nikde. U mě se vyrážka kdysi zhoršovala, či zlepšovala cyklicky s fází Měsíce, alespoň mi to tak připadalo.
Taky mi bylo doporučeno naplánovat půst tak, aby když přijde hlavní krize před koncem 21, Měsíc v úplňku pomůže sesbírat síly k dokončení.
Čiže začínal jsem + - přesně v novu a krizi okolo 14 dne pomohl zvládnout úplněk.

Tělo a provoz orgánů v něm prostě na vliv Měsíce reaguje podobně jako mořský příliv, či odliv. Alespoň tak jsem to pochopil z více zdrojů, dál jsem to nepitval, co a proč a jak. O tom březnovém Měsíci jsem neslyšel, je to možné ...
Palce samozřejmě držím. :wink: :arrow:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC