Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:55 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Prvni Kroky
PostPosted: Mon Jan 15, 2007 9:33 pm 

Zdravicko vsem. Zdravim Vas s Canady kde ziji od dectvi a to ne zrovna zdravym spusobem. Na tyhle stranky jsem nahodne prisel asi pred tydnem a jsem tomu velmi rad. Poctive jsem precetl vsechny temata a ted zacinam cist fora. V zivote jsem nebyl bez jidla dele nez snad 12 hodin a tak jsem byl zvedavy jak budu reagovat na muj prvni den pustu ktery byl minuly patek. Musim rict ze to v zadnem pripade nebylo tak hrozne jak sem si predstavoval. Hlad sice byl ale ze bych nejak trpel se rict neda. V poslednich hodinach jsem jen premyslel jak si dam tu naparenou zeleninu a protoze miluji rizi tak sem si ji k tomu taky uvaril. Nepamatuju si kdy mi naposledy neco tak chutnalo. :) Boleni hlavy nejake bylo ale jen mirne. Dekuji Ti Pavle za tohle vse, vazim si toho. Budu aplikovat Tve rady s pomoci sveho rozumu a tesit se na vysledky s kteryma se budu tady delit. Preji vsem hodne stesti a silnou vuli a zatim naschle. Dan

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 16, 2007 12:26 am 

Ahoj:-)
Asi je to pro vsechny zacatecniky pustovani narocne, ale verim, ze to stoji za to, to by nam rekli zkusenejsi, ja mam jen velmi intuitivni pocit.
Ja nejsem ten spravny radce, ale i tech pouhych 5 dni, co mam za sebou me tesi a zitra zacinam dalsi a delsi pustik:-)Konecne 20.
Potrebuju si ted vyresit osobni veci a tak se opravdu tesim.Pust totiz umoznuje cloveku zklidnit se a zamerit se na sve nitro...drzim nam obema palce:-)
Zanedbatelna neni ani zdravotni stranka, trpim docela na otoky rukou a tak verim, ze mi pustovani pomuze.
Mej se krasne.-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 17, 2007 9:56 pm 

Ahoj Peto,

Takze jestli to chapu dobre, mas za sebou 5 dni a zacla jsi ted primo s 20 dnovym pustem? Pomalu si ctu celou diskuzi ale jeste mi neco zbyva. Mam par dotazu ale, a jestli jsou uz nekde pokryty tak se omlouvam. Za nekolik hodin mi zacina moje druha 1..:-) A musim rict ze se fakt tesim. Problem ale je ze jsem zatim porad kurak. Muj prvni den pustu minuly patek sem zvladnul docela dobre ale bylo to za pomoci cigaret ktere pomahaji zahanet hlad. Taky se mi nechce kourit na hladny zaludek a jiste si dovedete predstavit ze nekoureni je tezsi nez nejezeni a oboji dohromady je asi fakt test charakteru :D Moc rad bych slysel od nekoho kdo timto problemem prosel. Taky se mi nejak nepodarilo zatim pochopit jak to vlastne je s tema delsima pustama a energii. Pises Peto ze si budes resit osobni problemy a v tom Ti srdecne preji mnoho uspechu. Nechapu ale proc je lepsi to delat behem pustu kdy nekteri maji problemy vyjit po schodech nahoru. Je to narocne jen po fyzicke strance a ne mentalni s tou energii? Jde treba pracovat u compu bez problemu a s cistym premyslenim? Mej se Peto.... :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 18, 2007 7:21 am 

Ahojky vespolek!!

jsem nováček. Tyto stránky jsme našla někdy během prosince, ale o půstu jsme slyšela a zajímala se o něj už mnohem déle. Taky mám kolem sebe dost lidiček co dodržují 1 každý týden - dle fází měsíce. Tak jsme se nakonec i já odhodlala a hlavně "naladila do pohody" a minulý týden jsme dala svoji první 1. Opravdu jen čistou vodu, procházky a pohoda. No sice jsme byla v práci, ale snažila jsme se být v klidu. Odpoledne se dostavily mírné bolesti hlavy a tak jsem to řešila hlubokým dýcháním a sklenicí vody. Pomáhá to. Trochu větší problém byl v sobotu ráno, když jsme šla do sprchy. Zamotala se mi hlava tak, že jsme si ve sprch.koutě musela dřepnout a zavřít oči. Pak jsme si chvilku lehla a vypila sklenici vody. Potom už to bylo OK. V sobotu jsme byla v dobré náladě a plná energie. Úžasný pocit. Zítra se chystám na svoji druhou 1. Těším se.
Dany četla jsme, že jsme na tom jako začátečníci stejně. Tak držím palečky. S tím kouřením...chápu, že je to problém, ale věřím tomu, že je to o vnitřním přesvědčení. Bojuj! Nevzdávej to. Nevím co poradit?! Omezuj to až se dostaneč na nulu :) No asi se to líp radí než skutečně aplikuje v realitě, ale rozhodně bojuj.
Pevnou vůli a hezký den přeji Iveta

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 18, 2007 8:08 am 

ivetta wrote:
S tím kouřením...chápu, že je to problém, ale věřím tomu, že je to o vnitřním přesvědčení. Bojuj! Nevzdávej to. Nevím co poradit?! Omezuj to až se dostaneč na nulu :) No asi se to líp radí než skutečně aplikuje v realitě, ale rozhodně bojuj.
Pevnou vůli a hezký den přeji Iveta

Je lépe být už nekuřákem a poté půstovat. Ale je známo, že delší půst pomůže i od kouření. Mě se nekouřit podařilo až na 3 pokus v životě a to jednorázově - ze dne na den. Chtěl jsem půstovatˇ"čistý" od cigaret.
Je to jako s půstem - nejhorší je první den, ten je nutno překonat, pak už je to jen lepší a lepší. Alespoň já to takto pocítil.
1.února letos už je to rok co nekouřím a nemusím. (a to jsem si do té doby namlouval, že zemřu jako kuřák) A jde to ! Nevěřte NIKOMU, že ne ! Je to stejné jako s půstem, je to o definitivním odhodlání a o pevné vůli - o ničem jiném - čiže stejné. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 4:16 am 

Lidi, co ja poslednich par dni zazivam...zacalo to vsechno tema fotkama usazenin. Jak sem to videl a zacal premyslet jake svinstvo jsem za svuj zivot vlozil do tela tak bylo jasne ze se musi neco udelat. Jak uz sem psal, nasledovala prvni 1. a okamzite sem zacal experimentovat s kliceni ryze. To se ale nepovedlo a ted diky vam uz vim proc. Sice nemam zadne velke bricho, je mi 36 a proste musim dostat ten maras ven. Po delsim sebepresvedcovani sem sednul do auta a jel hledat klystyr. Po navstiveni 5. lekaren se zda ze neco takoveho se v Canade asi jen tak bezne nesezene. Kaslu na to rikam si, udelam si svuj vlastni. Zakoupil sem 'soucastky', vsechno zdesinfikoval a hura do vany s mixem ciste vody a octu. Co nasledovalo byla katastrofa. Nebudu to popisovat ale krome jinych problemu si myslim ze jsem si i ublizil...asi neco natrhle...hruza. Protoze se ale jen tak lehce nevzdavam tak sem si rek ze vyskousim tu jinou metodu podle jogy na kterou je tu nekde link. Postupoval jsem do pismenka...slana voda,cviky, slana voda, cviky a tesil se jak budu za chvilku ze sebe vyprazdnovat ten humus. Co ale nasledovalo byl dalsi horror. Zabylo mi najednou hrozne rychle nevolno. Na zachod sem to sice stihnul ale tak silne sem asi jeste nic nevyzvracel. To by mi tak nevadilo az na to ze s tou vodou prisla i cerstva krev....docela mi to nahnalo strach...nevim jestli jsem neco zase natrhnul tim explosivnim zvracenim ci co ale vubec se mi to nelibilo. Tri pokusy o ocisteni strev a tri neuspechy, s toho dva dost dramaticke. :D Ted tady sedim pri sve druhe 1. a uvazuji jestli toto je moje karma, trestajici me za zrani tech hnusaren z McDonaldu a jinych distributoru jedu. Prominte ale protoze se s timto nemuzu s nikym v mem blizkem okoli delit tak to pisu vam. Dekuji a preji vam presny opak vysledku ktere jsem zatim mel ja. :wink:

Dan

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 9:40 am 

danyv wrote:
...Tri pokusy o ocisteni strev a tri neuspechy, s toho dva dost dramaticke...

Dane, myslím si, že tuším, kde děláš chybu - tvůj problém je netrpělivost a spěch. Takhle tělo nefunguje. A nediv se, že si s nicotnými znalostmi nejspíše ublížíš.
Obrň se tepělivostí a dopracuj se postupně k delšímu půstu. Máš nějaký závažný důvod ke spěchu ? Uteče ti něco ? Máš nějaké závažné zdravotní potíže ?
Pokud ne, nespěchej NERISKUJ zbytečně a uvidíš ! :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 10:13 am 

danyv, cepheus má pravdu, nežeň tak rýchlo, to čo prežívaš je zobudenie sa a začiatok uvedomovania si seba samého,
pri svojej prvej 7 sme viacerí mali stolicu každý deň a veľa stolice, keď sme o tom hovorili lekárom, nechceli veriť, že pri nejedení je to možné,
a nenahováraj si, ani nemusíš mať v sebe také veci ako sú na obrázkoch,
tvoje telo si poradí a poupratuje postupne, dôležité že si začal

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 10:30 am 

ahoj všem. Hlásím, že dnes mám svoji druhou 1. a zatím jsem OK. Snad to vydrží :)
Dane přidám se k ostatním...asi nemá cenu nic rychle drtit a ubližovat si. Stačí průvodní jevy očisty - bolest hlavy, malátnost.
Petro chtěla jsme se zeptat - i u 1 se vyprazdňuejš??

I.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 10:32 am 

omlouvám se, dotaz ohledně vyprazďování měl být adresován Lee

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 10:56 am 

Ivett, ja pri 1-2 dnoch ešte áno, ale pri dlhších pôstoch, už sa vyprázdňovanie nedeje ako v začiatkoch keď sa čistilo vo veľkom, ale neporovnávaj, je to individuálne, dobré je veriť telu že vie ako na to

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 11:52 am 

Leo díky za rychlou odpově'd. Hmmm tohle bude u mě asi problém. Jka nic nesním, tak si nejspíš ani nedojdu.. :oops:

Profile  

Post subject: Pro Danyv
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 6:27 pm 

Takže,já se pokusím ti předat svou zkušenost.Díky půstu jsem přestala kouřit.Samozřejmě při tvých prvních pokusech je jasné,že tělo pořád cigaretu bude chít,ale čím více půstů a delších půstů za sebou budeš mít,tím ti cigareta bude přestávat chutnat.Čím tělo začne být čistější,tak se začne proti té hnusárně bránit.
Samozřejmě je zbytečné jít do půstu,když nepřemýšlíš o tom s cigaretami přestat,to by pak bylo zbytečné úsilí,takže to si hned na začátku uvědom.
Nevím jak silný kuřák jsi,ale i při těch jedničkách se už snaž snižovat.Chápu, že ti to pomáhá překonat hlad,ale je to jen jakási náhražka.Tělu to prostě dobře nedělá,o to větší můžeš mít pak projevy,jako bolení hlavy,nevolnost,cigareta to jen a jen zhorší.

U mě to probíhalo tak nějak samovolně,prostě jsem začala poznávat,že když držím půst,tak prostě tělo cigaretu nechce a pak jsem si ji nedala jednoho dne i po něm.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 8:57 pm 

Lidicky, jste zlati.

Cepheus, vystihnul jsi to presne. Krome unavy a problemu se soustredenim ktere mam uz tak dlouho ze jsem je zacal povazovat za normalni neni se mnou nic vazne spatneho. Delsi dobu uz me svazujou otazky a myslenky ktere jsou negativni a odpovedi na ne zatim nenachazim. Tedy az pred dvema tydnama kdy jsem nasel tyto stranky ktere ve me probudily velky zapal a touhu po okamzite zmene. Choval jsem se zbrkle a asi to byla dulezita lekce. Beru si tve rady k srdci.

Lea, s tou stolici pri te sedmicce jsi me prekvapila. Ja si teda na tu 7 pockam a jsi moc hodna. Tech par radku co jsi napsala objasnilo hodne.

Ivetto, akorat jsem snedl misku naparene mrkve a brokolice ktera ukoncila mou druhou jednicku. Sice toho bylo tak na dve hrsti, na mou postavu docela mala porce, mam pocit prezrani....neuveritelne. diky za vzorny priklad. Kupodivu jsem ale behem ji nemel zadny kruty hlad, malatnost taky zadna a boleni hlavy vubec. A protoze jsem jeste necetl vase prispevky tak jsem tu 1 natahnul na 40 hodin a porad nic. Nevim co si o tom mam myslet. Ze bych tema chybama dostal sve telo do nejakeho soku?....Zacali sme spolu tak budu rad kdyz si tady budem srovnavat skusenosti jo?....

Emo, o nekoureni uz premyslim delsi dobu a kourim tak 10 za den. A mas pravdu ze pri pustu jsem cigaretu ani tak moc nechtel. Spis jsem si ji vzdy dal protoze uz bylo 'na case' si jit zapalit. Budu postupovat jak Ty a diky za vzorny priklad.

Dekuji vam vsem...fakt jste hodne pomohli objasnit mou situaci.

Dan :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 20, 2007 10:55 am 

danyv wrote:
Kupodivu jsem ale behem ji nemel zadny kruty hlad, malatnost taky zadna a boleni hlavy vubec.

Tak to jsme na tom stejně - co si vybavuju svoje první kroky. Buď rád, že to tak máš. Ne každý to tak dobře snáší.
Co vím, tak lidé s rozhozeným krevním tlakem mají tyto potíže a nebo je tělo příliš zaneseno a intenzivně se začne čistit.
Ale na ten tlak - jeho srovnání je zase půst tím nejlepším lékem. :wink:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC