Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Fri Jan 19, 2018 1:50 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Feb 02, 2007 3:44 pm 
Site Admin

Nikdo Ti nebrání zkusit cokoliv:) Svojí logiku to má - pokud má člověk hodně zašpiněné tělo, dá 3 dni, pak návratovku 3 dni, čistil se intenzivně 6 dní a další půst je proto logicky snažší o nepříjemné pocity s lehké sebeotravy jako je bolení hlavy a podobné projevy. Takovýto start je vhodný spíš pro nemocné a starší lidi.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 02, 2007 4:27 pm 

No ona ale o návratových dnech právě nic neříkala,jen že ten 1den prostě jí,tak jak normálně,akorát třeba začne lehkou zeleninou.A den poté už opět půstuje,proto mi to přišlo takový jako záhul pro tělo.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 02, 2007 5:23 pm 
Site Admin

ano tak - závěr jsi udělala správně.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 05, 2007 9:51 pm 

Ahoj vsichni!

Vsem mockrat dekuji za podporu!
Mam svoji prvni "3" za sebou a je mi bezva...
na toalete jsem behem pustu vubec nebyla, ale bolesti jsem nemela, jenom hlava trochu pobolivala a bylo mi zima...
Dneska rano jsem si dala grapefruit a tak se moje streva trochu pohly..ale jenom trosicku :D
Chapu to tak, ze jsem na zacatku a moje telo se zatim uci..
v zivote jsem jogu necvicila a taky nikoho neznam, kdo to dela, ale nevim, jestli mohu zacit cvicit jogu sama podle obrazku..nemam zadne znalosti.
Dany, dekuji za odpoved, vidim, ze jsme v podstate prosli stejnou skolou zivota, na vsechno se, jak rikas, vysrali, a zaciname novy zivot s novyma hodnotama..
Diky, Pavle, za tyto stranky!
Bedrunka

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 06, 2007 12:23 am 

Ahoj Niko,
OK, dam na tvoji radu...
ja totiz jim grapefruity temer denne a starsne jsem se tesila, ze si ho po hladovce dam :oops:
tak priste tu zeleninu...ja vim, ze tady vsichni mluvite o dusene zelenine jako navratovce...priste se plesknu po ruce... :D
Bedrunka

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 06, 2007 3:20 am 

Podobne jako bedrunka hlasim ze prvni 3. je zapsana v historii. :D Hlad byl jen prvni den, druhy a treti skoro zadny coz me prekvapilo a podobne s bolenim hlavy ktere bylo mirne prvni den a potom zadne. Behem pustu nebylo zadne pohnuti strev. Prvni jidlo bylo pul misky naparene mrkve, celeru a hrasku ktere ze me vyslo po asi dvanacti hodinach. Lidi, citim se vyborne, energie behem pustu i ted je az az, a jako by se mi najednou chtelo do veci do kterych jsem se musel drive nutit. Behem tech trech dnu jsem vypil 6.5 litru destilky.

Petre, to porekadlo je super, budu ty vecere jest jen castecne a zbytek pristi den na obed. ;-)

Mejte se vsichni krasne a chtel bych poprosit pokrocile o jejich skusenosti
se 7 dennim pustem ktery tu bude za necely mesic pro nas zacatecniky. Je to uplne neco jineho nez 3. a co muzem ocekavat nebo na co by jsme se meli pripravit? Znovu diky moc.

Dan :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 06, 2007 5:01 pm 

7 je neco jineho, telo se naplno pousti do boje s nemocema. Zalezi co mas nebo nemas v sobe. I po dusevni strance. Mne teda prvni 7 vubec nebyla prijemna ale o to vetsim prinosem a otevrela tak trochu novy svet. Navic bez neduhu co se tahli aspon 20 roku. Ale nezapomen, pust je adaptace na nedostatek a po kazdem telo potrebuje mene jidla nez pred nim.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 06, 2007 7:06 pm 

Milá Bedrunko a Dany
gratuluji k vaší první 3. Držela jsem ji s vámi, taky se řadím mezi začátečníky, byť jsem od 1.1. držela 9 (ve stylu "jak na nový rok, tak po celý rok).
Zajímavé pro mne je, že Dany měl první "hnutí střev" již po 12 hodinách po pozření prvního jídla.. Jak to vy chlapi děláte :lol: Já jsem během 3 dnů půstu taky nebyla a teď 2.den návratovky stále nic.. :roll: Ale čekám.. a čekám.. :)
Když jsem držela tu 9 + 9 dní návratovku, tak jsem taky nebyla ani jednou a už jsem to chtěla vzdát a "pomoct" si klistýrem. Ale Pavel mě dodal odvahy, ať vydržím.. za to DÍKY Pavle ! První stolice se v novém roce dostavila až 15.1. (nikdy bych nevěřila, že to v těle může zůstávat tak dlouho :oops: ) Ale vyplatilo se počkat, od té doby se celý proces trávení a vylučování velmi zlepšil :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 07, 2007 2:16 am 

Ahoj Kamilo!
Dekujeme za gratulaci a my ti taky gratulujeme!!
Precetla jsem si tvoji navratovku pred casem a musim rict - klobouk dolu!!
Zjistila jsem, ze se musim vic ovladat se svymi chutemi, protoze ja, behem svych hladovek, stale varim pro svou rodinu normalni ceska jidla a to je opravdu tezke prekonat ty chute.. :oops:
Sice v navratovce jim opravdu malo, ale musim se priznat, ze zkusim vsechno...treba takovou suncicku se syreckem na chleba, nebo dusene kotletky s bramborem! Hmmmm :D OK, salatek taky..
Vidis, musim se jeste hodne ucit!
Ale uz ted se tesim, co se mnou "7" udela!
Preji vam hodne stesti!
Bedrunka

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 07, 2007 7:25 am 

dnes mám tretí deň svojej neviem koľkej trojky a vypila som asi pohár vody
za prvé dva dni. Je mi dnes od rána zle od žalúdka, mám pôstnu ťažobu odvtedy ako som ráno vypila pohár destilky napriek tomu, že som nebola smadná. Poprevracalo mi žalúdok a vyvrátilo trochu žltej tekutiny. Viac destilky by som do seba nedostala. Moje telo si ju nežiada.
neviem si predstaviť ako mohol Dan do seba dostať 6,5 litra destilky za 3 dni. Niečo tu nesedí. Môžme byť natoľko rozdielni?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 07, 2007 12:59 pm 

Ahojte. Drzte sa. Pri sedmicke sa pripravte aj na najhorsie, moze sa stat, ze nebudete schopni vyjst s postele. Su to len fyzicke problemy.

Budte len v pritomnosti, postoj ze vsetko je tak ako ma byt, zdrste sa predstav a spomienok(setri to energiu). Dobre si rozmyslite na co budete mysliet pocas postu, co vlastne post je... Dusevne sa pozornost presuva do tela, clovek si znova zacina uvedomovat svoje telo, viac ako v beznom zivote, uci sa ho pocuvat, tak sa nenechajte rozptylovat vonkajsimi okolnostami.
Clovek si zacne aj uvedomovat, ako musel telo nicit, ked ho tak boli, a co vsetko sa musi opravovat, ked ho to tak boli. Bolest je znakom ze sa nieco deje a dava do poriadku. Doporucujem dobru naladu, telu tym dost pomozete (hmm, aj ked ono sa to hovori...)

A pozor na navratovku, hrst a dost, a najlepsie je prazdna chladnicka :), fakt najvacsim problemom po poste je "nezrat" :). Mimochodom, post je najlepsi baypas na zaludok. Zvlastna vec, ktoru clovek zisti, kolko ma vela casu, ked nemusi pripravovat jedlo.... A hlavne, ak cloveka po troch dnoch skutocne hlad prejde, a zisti, ake ma nenasitne oci a chute... :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 11, 2007 9:52 pm 

Milá Bedrunko,
je moc fajn, že se takhle navzájem dokážeme podržet :) Umět si říct nejenom to hezké, co nám to přináší, ale i ty starosti, se kterými si ještě nevíme rady..
Pro mne je doba půstu a návratovky tím nejlepším obdobím, kdy cítím, že se tělo opravdu čistí, a proto mi to dává obrovskou sílu to zvládnout s tím (pro mne) správným jídlem i množstvím. Horší to vždy bylo v období "mezi", kdy už jsem taky nebyla zas až tak schopna ovládat své chutě.
Mou výhodou ale pravděpodobně je i to, že "krmím" jen sama sebe :) Takže to mám o něco lehčí než Ty.
Ale věř svému šestému smyslu.. on tě dovede, kam potřebuješ.. a času máš tolik, kolik jen budeš potřebovat.. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 15, 2007 10:00 pm 

Devcata,

Mozna se mylim ale ja jsem to chapal tak ze ta destilka je vlastne cistici prostredek. Behem sve 3. jsem do sebe nalil sklenku pokazde jak jsem trosku pocitil hlad. Hlad hned presel a citil jsem se osvezen. Na malou stranu jsem chodil pomerne casto a ke konci pustu i na zacatku navratovky jsem si vsimnul ze barva moce byla o hodne tmavejsi. Dava mi smysl ze destilka proplachuje cele telo a navazuje na sebe ten maras ktery se pak vylucuje mocem. Jak jinak to ma s tela vyjit? Jestli je ma teorie chybna tak prosim o opravu.
Lea, mas pravdu ze tu neco nehraje. Jak muzes byt tri dni bez tekutin se mi tezko chape. Pijes vodu kdyz nepustujes? Znam lidi kteri do sebe cely den lejou jen kavu a sodovky a vody se docela stiti. Taky urcite zalezi na hmotnosti jedince, kolik te vody vypije. Velky chlap urcite potrebuje vice nez drobna slecna a jestilze jsou nase tela 90% voda tak prece musime porad dodavat to co vypotime, vydychame, atd.

Petre,

Mohl by jsi to prosimte trosku vice rozebrat s tou 7.? Tvoje poznatky jsou fakt cenne a tva slova se mnou nejak vdycky zustanou.

Zatim pa vsem a zitra krasny pustovy patek...:-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 15, 2007 10:10 pm 
Site Admin

Bereš to moc natvrdo, tělo není "neprodyšná" krabice od bot ale v poměru s ní mnohem méně zahuštěné světlo, které má v sobě mnoho otvorů - čakry. U každého jsou jinak otevřené a může se stát, že někdo nemusí pít i tři dny a přitom bude chodit na toaletu. Už se to tu skloňovalo.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC