Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:52 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Potíže se spánkem
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 3:21 am 

Od pondělí jsem držel svou první 3ku. Ve čtvrtek jsem měl první den návratovky, který proběhl vcelku v pohodě, ale k ránu jsem se kolem 4té probudil a nebyl jsem schopen usnout asi do 7mé ráno, ačkoliv jsem byl totálně unavený a ospalý.

A dneska po druhém dni návratovky se snažím od půlnoci usnout a tentokrát úplně marně - a opět jsem unavený a ospalý, ale na spánek to očividně nestači :cry:

Měl jste někdo také podobné obtíže?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 8:29 am 

Jo, nic si s tím nedělej, to se upraví.
Po nedávném půstu se mi stalo něco podobného, dokonce jsem poprvé pocítil depresi. Jsou to docela zajímavé zkušenosti. Ber to jako zajímavou zkušenost, nejen tělo, ale také vědomí se ti čistí a občas se tam prostě něco utrhne.

Petr

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 10:53 am 

Díky za uklidnění :)
Sice Pavel píše, že když půstuje, tak spí 3 hodiny denně, ale to je pravděpodobně narozdíl ode mě odpočatý - já si připadal jak zombí :roll:
No, snad to dneska se spánkem bude lepší.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 22, 2007 9:11 pm 

Já mám taky trochu problém se spánkem...ale během půstu. Dneska jsem ve 3.dni a už 2.den mám problém usnout a to se také cítím unavená. Pořád se převaluju a ne a ne zabrat. Snad se to tedy časem zlepší! Trochu pomáhá otevřené okno, nebo si číst a tím se úplně i psychicky dounavit :wink:
No a protože usínám až hodně pozdě, tak ale zase spím třeba do 10, nebo do 11hodin....!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jul 05, 2007 9:25 pm 

Ahojte.
Pocas postu je to normalne, a tiez som dve noci nespal, kym som si to uvedomil a vyuzil ku svojmu prospechu. Ja som mal pocas postu tak obrovsky prebytok dusevnej energie, ze som bol schopny sediet od rana do druhej v noci nad ucenim, od ktoreho som vstaval uz z nudy a s toho ze ma bolelo sediet na schudnutom zadkovych kostiach :)...Clovek pocas postu je schopny zvladnut neuveritelne mnozstvo dusevnej prace, az sa cuduje, je uplna blbost si ist lahnut do postele a prevalovat sa v nej :).

Profile  

Post subject: (znamy) tip
PostPosted: Sat Oct 11, 2008 4:21 pm 

Ahoj,

tyto problemy jsem mel ze zacatku taky, resim to ale tak ze si zkusim jit zabehat do parku - beh to neni zadny rychly nebo extra dlouhy, bezim proste do te doby dokud nemohu. Pak vecer po teple sprse usnu vzdycky zarucene. Toto se sice doporucuje stale a u vseho mozneho :D , ale me to opravdu pomohlo hlavne v obdobi pustu.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC