Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:42 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Pôstovacie "úlety"
PostPosted: Wed Sep 27, 2006 8:55 pm 

Ahoj všetci! Kam ste sa vytratili, odkedy vzniklo toto nové fórum? Poďte pekne späť a podeľte sa so mnou o vaše pôstovacie "úlety". Prepadáte nejakým čudným chúťkam počas pôstovania? Nemám na mysli jedlo. Ehm, nech som konkrétna. Ja počas pôstu mám obrovskú chuť všetko okolo seba upratovať. Keďže patrím k tým šťastlivcom, ktorým pôst energiu pridáva a nepociťujem pri ňom enormnú únavu (len sem-tam niektorý deň), tak mám dosť sily na upratovanie - domácnosti, ale aj vzťahov. Počas pôstu viem zreteľne rozlíšiť, čo potrebujem a čo nie - čo sú taľafatky, ktoré patria do "koša" a čo stojí za to si ponechať. Priam bytostne vtedy túžim po tom, aby energia okolo mňa prúdila a nič jej nestálo v ceste, aby sa vzťahy vyčistili a mohli rásť... :wink:
Prežívate nejaké podobné úlety, alebo som fakt čudná? :shock:

Profile  

Post subject: Re: Pôstovacie "úlety"
PostPosted: Thu Sep 28, 2006 2:44 pm 

Rena wrote:
Ahoj všetci! Kam ste sa vytratili, odkedy vzniklo toto nové fórum? Poďte pekne späť a podeľte sa so mnou o vaše pôstovacie "úlety". Prepadáte nejakým čudným chúťkam počas pôstovania? Nemám na mysli jedlo. Ehm, nech som konkrétna. Ja počas pôstu mám obrovskú chuť všetko okolo seba upratovať. Keďže patrím k tým šťastlivcom, ktorým pôst energiu pridáva a nepociťujem pri ňom enormnú únavu (len sem-tam niektorý deň), tak mám dosť sily na upratovanie - domácnosti, ale aj vzťahov. Počas pôstu viem zreteľne rozlíšiť, čo potrebujem a čo nie - čo sú taľafatky, ktoré patria do "koša" a čo stojí za to si ponechať. Priam bytostne vtedy túžim po tom, aby energia okolo mňa prúdila a nič jej nestálo v ceste, aby sa vzťahy vyčistili a mohli rásť... :wink:
Prežívate nejaké podobné úlety, alebo som fakt čudná? :shock:

Ahoj Reny, jak vis z vitariana.cz, mam za sebou jen jediny a kratky pust. Na uklizeni jsem moc energii nemela, ale se vztahami jsem to mela podobne. Mela jsem tendenci je procistit, upresnit, obnovit, podporit....presne jako ty, i ja mela pocit, ze vim, co chci a co ne ... tedy ve vztazich a vuci sobe. V prubehu prechodovky to stale pokracuje a posledni dva dny mam tendenci vyhazovat nepotrebny. Vyhodila jsem spoustu papiru, uctenek a spoustu dalsich veci, se kterymi jsem mela listost mnoho mesicu, nekdy i let. Do kose sly i pritelovy posledni krabice s instantnimi omackami a polivkami, ke kterym prisel v dobe, kdy zil sam. Dostala jsem odvahu vyhodit i dalsi "prumyslem zpestrene" potraviny, u kterych jsem cekala, az jim dojde trvanlivost, nebo zvlhnou ... lip se to obhajuje. Diky pustu nedosla :-). A kdo vi, co objevim zitra.

S radosti jsem to uvitala, zejmena ve vztazich. Z pameti se mi vynorily krasne vzpominky na davnejsi i nedavne momenty, diky kterym jsem si uvedomila, jak uzasni lide mne obklopujou, s jakym skvelym clovekm ziju, a na chvili prestala byt sebestredna. Uzasny. Tesim se na pokracovani ...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 28, 2006 3:48 pm 

No vidíš, Bystrinka. A verím, že zrovna tak, ako sa Ti "upratujú" vzťahy, sa Ti pri pravidelných pôstoch uprace aj hypofunkcia štítnej žľazy. Ja to na sebe cítim a to nemusím ani na testy. Jednoducho poznám ten stav, keď tie hladiny hormónov boli na figu. Je diametrálne odlišný od toho, čo pociťujem teraz. :wink: Jupíí, svet je krásny! :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Sep 29, 2006 10:14 am 

také během půstu ráda uklízím,ale ne vždy je na to síla.Někdy jsem ráda,že jsem vůbec ráda a na smejčení nepomyslím.
Co se týče vztahů to jo,člověk do toho nějak víc vidí při půstu.Zrovna včera mi volal bývalý,že to chce zas lepit zpátky,ale já nyní vím přesně,že to nejde,i když by to bylo lákavé.Nyní beztak žádný vztah nechci,chci si udělat pořádek v sobě a zdokonalit se v kupě věcí,a k tomu potřebuju volné ruce a svobodu.
Jinak při půstu je mou neřestí vyhledávání vůní....šampony,parfemy,zubní pasty..vše co nejvíc přírodní :-)
a pak tepla-kamínka,foukátka,sprcha,deky...
:-)
jinak mě už nic nenapadá.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Sep 29, 2006 3:57 pm 

při půstu ujíždím na vaření, suším jabka a švestky, odšťavńuji, mrazím dřeň a vymýšlím nové recepty na saláty a na všech je zkouším, sbírám bylinky víc než normálně. Ten úlet na vaření mám od začátku, ale dřív to bylo klasické vaření, teď mě těší jen zdravé "vaření", tedy spíš míchání různých druhů zeleniny, bylinek nebo ovoce a zdobení, aby to lahodilo i oku.
Taky přestavuji nábytek a vylepšuji byt, když je pořád vše stejné, mám pocit, že stagnuji.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Sep 29, 2006 4:59 pm 

Hurááá :lol: , tak sa teším, že mi aj vy potvrdzujete, že pôst vlieva novú krv do žíl. Človek vidí veci jasnejšie a rozhoduje sa rýchlejšie.
Áno, áno, aj ja sa počas pôstu sýtim aromoterapiou. Inak som zaznamenala, že pri poslednom dlhšom pôste - pred dvoma týždňami 14 dní - som konečne nepociťovala zimomravosť.
S tým vyváraním to mám tiež. Pôstovanie ma núti vyrábať pre blízkych dobroty a potom im nakladať kopcom :shock: :lol: A pobádam ich, aby pekne všetko popapali :roll: :wink:
Počas pôstu som aj v práci nesmierne tvorivá, čo moji kolegovia až tak nedoceňujú :? Navymýšľam kopec projektov, s ktorými je roboty nad hlavu a z mnohého cítiť "stopu pôstovania". Mám tendenciu "ľahko moralizovať" a karhať kolegynku s cukrovkou za jej prehrešky :oops: Ona mi vysvetľuje, že sa má rada, a preto rada papá (aj to, čo jej vôbec nerobí dobre) a ja jej objasňujem, že to je prejav sebadeštrukcie a nie sebalásky, ach , jo :wink: Zatiaľ sme nedospeli k dohode :cry:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 2:09 pm 

rovněž mám tuto úchylku :oops: . uklízím třeba až do rána. noc je nakonec tak krátká, že ani nestihnu co bych chtěla. nevím prostě co dřív udělat, cítím mít potřebu čistoty všude kolem sebe.

ale tyto stavy prodělávají co jsem si všimla i ženy před porodem - jakási příprava na "hnízdění". měli jste to taky tak? :wink:

Profile  

PostPosted: Sat Sep 30, 2006 2:19 pm 
Site Admin

A to i největší bordeláři co NIKDY neuklidili ani ponožku:) Pokud chceš půst přežít bez otevření ledničky, nejbližší práce je vždy úklid nejbližšího okolí..

Profile  

PostPosted: Sat Sep 30, 2006 2:32 pm 

Pavel wrote:
A to i největší bordeláři co NIKDY neuklidili ani ponožku:) Pokud chceš půst přežít bez otevření ledničky, nejbližší práce je vždy úklid nejbližšího okolí..

Potvrzuji naprosto... právě za pomoci mojeho synka (já v 6 dni půstu) "de-bordelizujeme" celý dvorek, zajímavé. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 3:03 pm 

Áááále, chlapi! Jasné, že ste na tom predsa len trochu inak. Ženská tú chladničku predsa len musí, chce-nechce, otvoriť. Šak by jej doma tá jej "hydina" zahynula, kým by dopôstovala :lol:
Cepheus, super! Tuším mužovi predĺžim pôsty z pravidelných 36-hodinových za týždeň aspoň sem-tam na 7. Upratovací úlet by mu tiež prospel. Keby sa zavrel do dielne na chalupe, tak môže dať tuším aj 40 dní, kým to tam uprace :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 3:14 pm 

právě jsem vyuklízela ledničku i mražák. pořádek být musí :P

vrhám se na skříně :shock:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 3:41 pm 

:lol: :lol: :lol:

Pri pôstovaní rada nakupujem kvetiny a obklopujem sa živou zeleňou. A povyhadzovala som sušené kvety :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 5:57 pm 

Rena wrote:
Keby sa zavrel do dielne na chalupe, tak môže dať tuším aj 40 dní, kým to tam uprace :roll:

Uznávám, ženy to mají v půstu složitější, neboť musí "nakrmit" zbytek rodiny. Ta moje se mnou zatím drží pravidelné pátky a chystá se na 3 denní. Tvrdí, že to není jednoduché při půstu připravovat jídlo a já jí věřím. :?

Já mám zatím za sebou prvně v životě (47r.) s Pavlovou vydatnou online pomocí (veřejně zde díky) svojí 21 (zdravotní důvody) v červenci t.r. .
Věci se pohly k lepšímu, ale ještě to není ono, musím ještě "přitvrdit" a dát znovu nyní 21 - možná více - 40 ( ? ), dá-li Bůh.

P.S. Dílna je skvělá věc - používám ji jako pustevnu, měl jsem kliku a živím se doma a je to super, navíc pohyb nechybí - ideální stav. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 6:14 pm 

Jinak, abych se tak nějak "dopředstavil" - jsem to, co Pavel nazval kdysi v původní diskusi tuším v souvislosti s hádankou s pyramidou : "v pozadí bojují sami se sebou" ...

Jen jsem četl cca 1/2 roku diskuzi a zatím ještě tak nějak bojuji a pokud vám to nebude vadit, občas zaskočím. :wink:

U té 21 jsem asi zmastil totálně návratovku, po týdnu jsem ji uspěchal, chtěl jsem rychle zpět do práce a chybka se vloudila.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 6:21 pm 

jo jo, to nejsi první ani poslední kdo nezvládl návratovku :?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC