Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Feb 22, 2018 12:33 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 4:51 pm 

tak já co vím, tak sůl se do koupele přidávat běžně má, právě proto, že při koupeli se z těla vyplavují minerály. sůl je doplňuje. nebo a to nejen při koupeli, ale např. i plaváním v bazéně, kde chlor dělá neplechu vypít vývar z mořských řas, které mají minerálů spoustu. jak to však je se solí ve vaně při půstu nevím, ale myslím si, že by to vadit nemuselo. jsem hodně zvědavá na názor pavla.

Profile  

Post subject: Koupání
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 7:42 pm 

Koupání při delším půstu? Ne!
Pavel jasně psal, že při půstu je vhodná pouze sprcha. Koupání ve vaně může být velice nebezpečné - pokud vylezete z vany, tak po čtyřech
Jinak doplním textem z knihy Hladovění pro zdraví:
"Zásady koupání při hladovění:
1. Koupání musí být krátké, jak pod sprchou, tak ve vaně. Dlouhé máčení se ve vodě oslabuje, a proto se nedoporučuje.
2. Voda musí být teplá, ale ne horká ani studená. V obou případech způsobí velké energetické Ztráty. Ztráty energie jsou tím menší, čím je teplota vody bližší teplotě těla.
3. Důkladné, avšak nikoliv dlouhé zahřívání organismu aktivizuje autolýzu a normalizuje teplotvorné funkce organismu. Absorpce vody kůží pomáhá organismu v odhleňování. Teplota vody musí vyvolávat pocit příjemného ohřátí. Proceduru zakončíme prudkým politím nebo sprchou chladnou vodou (15—20 °C), dodá nám to pocit svěžesti.

"Zmínka o koupelích před půstem:
...Je třeba jíst několik dnů převážně rostlinnou stravu obsahující hodně vlákniny, dávat si teplé koupele pro očištění kůže a mezitkáňové tekutiny."

Jsem přesvědčená, že kůže je schopná absorbovat látky (nejen) z vody. Je to ochranný obal těla, ale ne zcela 100% nepropustný...

Toto se však píše v Somatologii:
"Resorpční funkce je poměrně malá, kůže je pro vodu a tím i pro látky rozpustné ve vodě prakticky nepropustná. "

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 8:18 pm 

to cepheus: Super :P . Moc blahopreju. Urcite dej vedet, jak vsechno probiha dal!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 4:54 am 

RadkaS wrote:
to cepheus: Super :P . Moc blahopreju. Urcite dej vedet, jak vsechno probiha dal!

Díky... mám 21 a jdu dál, chtěl bych alespoň 26-28, dám vědět určitě.

To Míla :
Nejspíš budeme každý jiný, mě ta koupel dodá síly-energii, úplně ji cítím hned když do ní vlezu. Nemůžu si pomoct, na mě to působí takto.
Já naopak trpím při obou půstech poměrně silnou zimomřivostí a pokud bych se zalil studenou vodou asi už bych z té koupelny nevylez ... ani po těch čtyřech.
Museli by mě vynést asi v polystyrenové krabici. :D :wink:

http://www.relaxace.com/sul-mrtveho-more.html

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 5:33 am 

Jo, jinak Ti gratuluju, samozřejmě! Jaký byl časový odstup mezi těmi půsty?

Já jen, že to není bez nebezpečí. Mě teplá voda také pomáhá, ale vanu neriskuju.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 6:55 am 

Míla wrote:
Jo, jinak Ti gratuluju, samozřejmě! Jaký byl časový odstup mezi těmi půsty?

Já jen, že to není bez nebezpečí. Mě teplá voda také pomáhá, ale vanu neriskuju.

Díky...
Odstup přesně předepsané 2 měsíce. To jsem šel ze svých 76 na 65kg, pak jsem se dotáhl téměř zpět na pěkných 72kg a nyní jsem cca ze 72 na 59kg a už se to nehýbe.
Vím o těch koupelích, Partykovou už mám taktéž. :wink:
Já to risknul a moc mě to pomáhá, ale jak už jsem uvedl - krátce, tak do 10 min a tělesná teplota vody - max. mírně nad ni. Musí každý zkusit sám, jak to na něj působí.
Co se pamatuju tak Pavel zase při půstu plave v bazénu, ne ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 7:56 am 

k tomu kupaniu v teplej vode, by som tiez chcel dodat, ze velmi opatrne.
Taktiez som si to myslel, ale ak sa presvihne moment, ked sa telo uz uvolnilo a prehrialo tak cesta z vane von nemusi byt vobec jednoducha. :shock:
Zazil som to na vlastnej kozi a od vtedy som tomu dal pokoj. Najlepsia je sprcha...

to cepheus: gratulujem a drzim palce si na dobrej ceste. Ked vladzes aj fyzicky pracovat, tak si myslim, ze to je perfektny predoklad aby si zvladol aj vysnenu 40. Ja som si dal zatial len 3x21 vzdy cca po 1 roku prestavky, ale ani pri poslednej 21 som fyzicky pracovat este nemohol

Profile  

Post subject: Re: Koupání
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 2:27 pm 

Míla wrote:

Toto se však píše v Somatologii:
"Resorpční funkce je poměrně malá, kůže je pro vodu a tím i pro látky rozpustné ve vodě prakticky nepropustná. " [/i]

To je nějaké divné. Když při půstu nepiju a vlezu do vany, mám pak i o dvě kila víc, tak myslím, že to natáhnu přes kůži.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 3:50 pm 

Lubo wrote:
k tomu kupaniu v teplej vode, by som tiez chcel dodat, ze velmi opatrne.
Taktiez som si to myslel, ale ak sa presvihne moment, ked sa telo uz uvolnilo a prehrialo tak cesta z vane von nemusi byt vobec jednoducha. :shock:
Zazil som to na vlastnej kozi a od vtedy som tomu dal pokoj. Najlepsia je sprcha...

to cepheus: gratulujem a drzim palce si na dobrej ceste. Ked vladzes aj fyzicky pracovat, tak si myslim, ze to je perfektny predoklad aby si zvladol aj vysnenu 40. Ja som si dal zatial len 3x21 vzdy cca po 1 roku prestavky, ale ani pri poslednej 21 som fyzicky pracovat este nemohol

Sám jsem z toho trochu jelen, ale jde to pracovat, při té před 2 měsíci nic moc. Díky za palce... :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 02, 2006 3:49 pm 

Veľmi inspirujúce stranky, už som absolvovala svoju prvú jednodňovku, pokračujem pozvoľna, do konca roku si posilním telo behom a posilkou a od januára začnem podľa "instrukcií". Zaujíma ma, či niekto z vás mal skúsenosť so svetlom. Deň po pôste som relaxovala (robim jogu) a po nejakej hodine som cítila silné teplo na tvári a videla svetlo, hoci moje oči boli zatvorené...Pripisujem to pôstu...Má niekto podobnú skúsenosť?
A ešte, vie niekto, čo znamená byť vyvolený?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 02, 2006 4:14 pm 
Site Admin

Nějakou duchovní zkušenost má každý půstař - někdo jen zvýšené vnímání, jiní lidé vidí nebo cítí více. Vyvolení si zaměň na připravení - jsou lidé, kteří i přesto že půstu třeba věří, nikdy neudělají první krok a na druhé straně lidé, kteří udělají třeba 21 najednou. Záleží na stáří duše. Půst je jednoznačně nejbezpečnější a nejkratší cestou k duchovní bráně.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 02, 2006 7:13 pm 

Pavel wrote:
... lidé, kteří udělají třeba 21 najednou. Záleží na stáří duše. Půst je jednoznačně nejbezpečnější a nejkratší cestou k duchovní bráně....

Potvrzuji duchovní posun v životě už při mém prvním 21 půstu - pravda.
Pavle, mám z toho co jsi napsal usuzovat, že jsem to čemu říkáš "starší duše" ??? (Já říkám s humorem a nadsázkou " hodně recyklovaná" ) . :wink:

P.S. Neboj - mé ego určitě nezpychne, notná dávka pokory mi již poměrně dlouhou dobu nechybí ... alespoň si to myslím.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 02, 2006 10:24 pm 
Site Admin

Ano - až naučíš pár lidí okolo sebe, poznáš předem kdo je kdo .....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 03, 2006 8:54 am 

Keď sa chystáte na dlhší pôst stravujete sa predtým tak, aby ste pribrali? Obávam sa, že by som sa "stratila", nepotrebujem schudnúť, ide mi o tú duchovnú skúsenosť. Od januára chcem začať, takže dovtedy by som si to telo vedela nejako pripraviť

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 03, 2006 9:27 am 
Site Admin

:)) NE - naopak, snižování množství příjmu potravy před půstem jen ulehčí start.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC