Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sat Jan 20, 2018 9:20 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Nov 03, 2006 11:06 am 

Tak to som rada :D Ako sa môžem dostať ku knihe ohľadom pôstu? Zatiaľ robím všetko intuitívne, ale asi je potrebné vedieť viac, hoci už som si prečítala pár zaujímavých skúseností

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 03, 2006 2:17 pm 
Site Admin

tady
http://www.pust.cz/phpBB2/viewforum.php?f=10

Profile  

Post subject: Ďalšia jednodňovka
PostPosted: Mon Nov 06, 2006 10:49 am 

Mám za sebou ďalší jednodňový pôst. Zvládnuť jeden deň je úplná pohoda až na tú zimnicu. (Málo som sa hýbala), už teraz cítim, že budem mať problém zvládnuť chlad v zimnom ročnom období. Výhodou ale je, že človek toho viac stihne, lebo sa nemusí zaoberať jedlom :) A pri jednom dni človek vládze urobiť všetko bez nejakého zvláštneho úbytku energie

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 22, 2006 3:45 pm 

Opat som mala pri poste (zatial len jeden den) zazitok so svetlom. Cela som sa zvnutra rozsvietila. Neuveritelne ake euforicke stavy, az na ten zaver, ked ma strasne bolela hlava (po euforii som sa dostala do pekla) a celu noc som kvoli tomu nespala. Citim, ze ked na druhy den jem, tak ten ocistovaci proces seknem. Uz chapem Pavla, ked sa na posty tesil ako male dieta. A to som skusila len jeden den...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 22, 2006 5:31 pm 
Site Admin

Jano klídek - jen pozoruj, nenech se extrémy životní energie vytočit, ale snaž se to všechno nějak pochopit a srovnat ;) Držím palce:) Sežeň Kunadalíni a čakry uvedené v knize a studuj...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 23, 2006 7:41 am 

Knihu mam, studujem :) Dik

Profile  

Post subject: co mi pust dal
PostPosted: Sun Feb 25, 2007 7:46 am 

Přátelé,
zatím jsem se az na jeden dotaz do diskuzi nezapojovala, ale ted nemuzu jinak a chtela bych se s vami podelit o to, co mi pust prinesl... Nebudu tady mluvit o fyzickych projevevech, protoze ty nebyly az zas tak valne, ale spis o tom, co mi pust pomohl pochopit, nebo presneji receno prozit.
Ted je to teprve ctvrty den rano, co se postim dele nez den ci den a pul, ale to co zazivam je uzasne... Jsem stastna, prestoze pro to nemam zadny konkretni vnejsi duvod... Vsechny lidi a vubec vsechno vcetne sebe mam rada a pro vsechny mam pochopeni... Podarilo se mi najit pochopeni a neodsuzovat i tech par „intrikanu“ v praci, kteri se snazi ruznymi cestami „potapet“ nektere ostatni – chapu ted, ze to je jen agrese pramenici ze strachu a z potlacovaneho pocitu vlastni nedostatecnosti. Vim, ze to neni zrovna zadny veleobjevny pznatek, ale ted to zacinam konecne tak nejak citit, nejen myslet. Projevuje se to mimo jine tim, ze jsem z takovych lidi prestala mit strach a prestala se pred nimi krcit. Vubec jsem prestala mit strach...presto, ze jsem doted byla clovek dost ustraseny...bala se o praci, bala se ekologickych katastrof...toho, ze nebudu mit dost penez na zajisteni takove zivotni urovne, kterou si preju...ze me ostatni nebudou uznavat... ze budu zit sama...Poseldni dobou uz jsem zacala bojovat s temi svymi strachy a opoustet je, ale ten pust, to je proste parada, mam pocit, ze me to zene milovymi kroky tam, kam se chci dostat...k nezavislosti!!!! K osvobozeni se od vsech tech hloupych strachu a nalezeni toho podstatneho. Vlastne uplne naruby obraci to, jak jsem zila velkou cast zivota a jak zije nase spolecnost – tedy v neustale honbe za necim – byt nejlepsi, mit vic, prosadit se... Probouzi se ve me touha po skromnosti...Zjistuju, ze ke stesti clovek nepotrebuje nic ... Neni to fraze, zacina to byt soucast mojeho zivota. Uz nekolikrat jsem ted drzela 1 a ted zkousim delsi pustik, jak rikam, 4. den. Dnes rano me napadla takova pekna paralela – stejne jako se pustari zrikaji na cas jidla a vedi, jak se jim telicko za to dokaze odvdecit a skvele zregenerovat, bychom se mozna meli chovat i k te nasi planete – proste dokazat se vzdat kouska pohodli a ona se nam odvdeci... Tak, jako sebe chceme prestat zanaset, mohli bychom prestat zanaset nasi Zemi emisema CO2 a jinym svinstvem... Ona ma taky uzasnou schopnost regenerace, dokud nebude nekterej „organ“ definitivne mrtvej, jak rika Pavel. Ted se mi to zda tak jednoduchy - zit skromne, vzdat se kazdy postupne a nenasilne toho, ceho se vzdat dokazeme – treba min topit a misto toho se tepleji oblikat, sprchovat se studenou vodou (to uz delam delsi dobu – vypla jsem si karmu a zapinam ji jen pri pustovani, kdy tu teplou vodu fakt potrebuju), kupovat pouze mistni potraviny, prestat jist treba i pomerance a banany a jiny veci, ktery k nam cestujou stovky ci tisice kilometru (treba nedavno jsem si koupila smes orisku a rozinek a pak zjistila, ze cast orechu je z USA, cast z Izraele a dalsi buh vi z jake jine tramtarie...) min jezdit autem a vic chodit nebo jezdit hromadnou dopravou... Vypada to asi obtizne, vzdat se tolika veci...ale staci pozvolna, trenovat se jako pri pustu...zacit drobnostma podle toho, na co kdo staci, a uvidime, kam nas to privede... Napiste, co napada vas. Vedome usilovat o skromny zivot prinasi stesti, to ted muzu definitivne potvrdit.

Takze – pust je OHROMNEJ. Tim, ze se clovek vzda –prechodne- potravy, zacne mu opravdu dochazet, co je opravdu dulezity. Mozna, ze ta prumyslove zpracovana strava skutecne muze za to, jak se dnesni lide chovaji – kdyz se odstrani, zmeni se mysleni.
Moc vsem dekuju, dekuju za tyto stranky, dekuju Pavlovi a vsem diskutujicim, protoze jsem diky tomu nasla cestu ke stesti a myslim, ze se ze me stava lepsi clovek, zijici kvalitnejsi zivot.
S.

Profile  

Post subject: Krok k poznání
PostPosted: Sun Feb 25, 2007 7:57 pm 

Svetylko,
gratuluji Ti s velkou radostí. :D
Mita

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 25, 2007 9:49 pm 

Světýlko.. moc hezky jsi to napsala.. vnímám to úplně stejně :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

All times are UTC