Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 11:00 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ako mi pôst pomohol
PostPosted: Tue Apr 10, 2007 1:13 pm 

Ako mi pomohol pôst
z hodiny na hodinu ma začal bolieť chrbát v krížovej oblasti. Príčinu nepoznám, lebo na nič konkrétne, čo by mohlo tento stav vyvolať si nespomínam a doteraz som toto ešte nemala, preto si to neviem vysvetliť. Bolesť začínala byť neznesiteľná. Správalo sa to ako pricviknutý nerv v chrbtici. Keď som sa pohla neznesiteľne to bolelo.
Mala som dve možnosti. Pohotovosť alebo pôst. Sviatky- nesviatky, skúsila som pôst. Či pomôže pôst aj pri takomto probléme som netušila.
Už druhý deň pôstu bol pohyb viac možný a na tretiu noc som sa bez problémov konečne poriadne vyspala a vyskočila z postele.. Stačili 3 dni a bolo po bolesti.
Bolo ťažké zrieknuť sa všetkých dobrôt, keď všetci hodovali.
Teraz som rada. Nič ma nebolí a moje telo nemusí tráviť veľkonočné zostatky v tele.
Čo to ale bolo? Zápal asi nie, lebo teplé na to pomáhalo. Nerv a platnička asi tiež nie, to by asi na pôst nereagovalo. Nemôže sa takto správať aj zastavené prúdenie energie v chrbtici?
Po tomto zážitku uvažujem, či naozaj všetky bolesti chrbta súvisia iba s nervami a platničkami. Viac premýšľam o energiách v tele.
A uvedomila som si, ako je dobre, že mám pôsty vyskúšané a môžem ich použiť keď potrebujem urýchliť liečbu. Lebo vraj takáto bolesť trvá aj s lekárom minimálne 2 týždne. Neželám toto nikomu, ale ak predsa, skúste najskôr pôst

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Apr 10, 2007 3:37 pm 
Site Admin

Nemusí skočit nerv mezi plotýnku stačí na nerv velký tlak od přeplněných střev či žaludku a je to ten samý problém, jako kdyby nerv byl skřípnut mezi uvolněné plotýnky. Chtělo by to také trochu sportu ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 11, 2007 6:48 am 

veru asi to boli črevá, lebo hodinu predtým som mala brušnú koliku a bol by
to ten lepší prípad, ako keby v tom tlačilo niečo nebezpečnejšie,
ale zasa to by sa asi tak rýchlo nespravilo.
Včera som už celé poobedie robila v záhrade a kríže ani neviem že mám.
Je na zamyslenie, či lepšie jesť a ležať v bolestiach v posteli, nemôcť ani na WC a nedokázať si utrieť zadok, alebo obetovať jedlo ak to má trochu pomôcť.
A čo je vlastne vačšia obeta?
Asi ako pre koho

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC