Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Tue Jan 16, 2018 3:35 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Léky v průběhu půstu
PostPosted: Fri Sep 14, 2007 3:37 pm 

Nejsem si jistá, zda jsem své téma zařadila správně, když tak se omlouvám, pokud se nepovedlo....

Netrpím žádnou zhoubnou nemocí, ale dle lékařů se také jedná o stav "nevyléčitelný" a proto jsem téma zařadila do této rubriky.

Mám (údajně) nefunkční štítnou žlázu a beru poměrně velké dávky hormonů, které mají její činnost regulovat (nahradit?).
Já ale navzdory vyhlášení lékařů nepovažuji tento stav za neměnný a nechci se smířit s tím, že bych měla celý život brát léky. Vlastně bych je ani nezačala brát, ale toužíme po miminku a nevěděla jsem jak jinak situaci zlepšit.

Léky beru teprve dva roky (dřív jsem o nemoci nevěděla-šla jsem k lékaři, protože se mi nedařilo zhubnout) a teprve letos jsem narazila na věci jako půst či vitariánství. Považuji je za dobrou cestu ke změně, jen si nejsem jistá, jak správně postupovat, abych své problémy ještě nezhoršila. Konkrétně nevím jak dlouhý půst zvolit a zda při půstu užívat léky či ne.
Pročetla jsem si většinu tohoto webu i Pavlova skripta (teda ještě to nemám dočtené, louskám to před usnutím a bohužel usínám nějak rychle :D ) a taky Partykovou.
U Pavla jsem zatím na tuto tématiku nenarazila, ale Partyková doporučuje půst bez léků a u problémů podobných mým pak spíše sérii kratších půstů než jeden dlouhý. U Pavla jsem akorát narazila na to, že třeba dieabetikovi radil snížit dávky léků na polovinu a pak postupně méně a méně.

Teď jsem tedy na vážkách, kterou cestou se vydat - jíst nebo nejíst hormony během půstu? Mám za sebou jeden třídenní půst cca před měsícem-kromě silného pocitu hladu druhý den a bolesti zad jsem se cítila výborně, ale tak týden po půstíku mi začaly padat vlasy, což je projev, který jsem měla než jsem se začala léčit se štítkou-po nasazení léků to vymizelo...navíc jsem pár dní po půstu sice jedla ukázkově, ale pak jsem se šíleně rozežrala a bojuji s tím doteďka...nedonutila jsem se zatím ani k jedničce, prostě si v tuto chvíli nedokážu jídlo odepřít-naposledy se to nepovedlo dneska...zítra se chci opět pokusit, ale pořád nevím, jak s těmi léky...

Najde se někdo, kdo by poradil? Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, potěšil by mě i ohlas Pavla, třeba i za delší dobu, stejně se to asi nějak rychle nevyřeší....taky budu vděčná za jakýkoliv další typ ohledně štítky, hubnutí a otěhotnění-hodně to u mě asi spolu souvisí, takže to vnímám jako komplexní problém...

Profile  

Post subject: Dotahni to!
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 8:33 pm 
Site Admin

Knihu dočti do konce - všechno tam je dostatečně popsané. Z Tvého komentáře "léky beru teprve dva roky" mi běhá mráz po zádech :cry:
Nicméně je to Tvůj! problém komu a čemu věříš. Donutit aspoň k těm jedničkám z počátku, se asi fakt budeš muset. Jinak se nikam nepohneš. Držím place!
A dodávám, že tento server už nese název "Server pro učitele půstu" Tedy pro pokročilé v půstu zkušené lidi. Začátečníci mají k dispozici dostatečné množství literatury = Partykovou, Malachova, Braggga a mnoho další literatury včetně tohoto serveru vydaného knižně. V posledních dnech se diskuze začala propadat do hlubin začátečníků, kterým se nechce studovat. Bez toho to ale nejde, takže další začátečnické dotazy půjdou bez pardonu do koše..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 16, 2007 10:00 am 

S těmi léky jsem to myslela tak, že v době, kdy jsem je začala jíst, jsem neznala žádnou jinou možnost, bylo mi řečeno, že to je jediná varianta, že nic jiného není...teprve potom jsem narazila na půsty a vitariánství a protože jsem názor lékařů vnitřně nepřijala, tak jsem zajásala a okamžitě byla přesvědčená, že toto je cesta, jak to zlomit....nemám v úmyslu brát léky celý život...vlastně bych je nejraději vysadila hned, jen nevím, jestli rázně nebo postupně..na to jsem zatím odpověď nenašla...

Já jsem Tvoji knihu z tohoto serveru přečetla po stranu 190 a čtu samozřejmě pořád dál a taky jsem četla Partykovou a Malachova. Právě proto, že je přečtené mám a názory v nich jsou protichůdné, jsem se obrátila na Tebe popř. někoho, kdo sem chodí a má s mojí nemocí zkušenosti. Jsem sice začátečník v tom smyslu, že jsem ještě neabsolvovala žádný delší půst, ale nastudováno mám a to natolik důkladně, že jsem si všimla rozporů.

Ty jsi jedné slečně doporučoval 21, Partyková u této nemoci doporučuje sérii kratších půstů. Ty jsi u některých nemocí radil postupné snižování dávky léků, Partyková píše o úplném vysazení.

Bohužel jsem nikde nenašla tak konkrétní dotaz, který by se dal aplikovat přesně na moji situaci. Docela se mě dotklo, žes mě obvinil z toho, že se mi nechce studovat, protože to není pravda...spíš naopak..čtu již několik měsíců a myslím, že je nejvyšší čas na praktickou realizaci, jen prostě navzdory přečtenému, nevím, jak na to...

Včera jsem sice jedničku nedala, ale dneska jsem na nejlepší cestě a rozhodně to hodlám neustále znovu a znovu zkoušet... ta moje zatím jediná trojka se mi také povedla až na několikátý pokus, já to beru jako proces a nedávám si nějaké pauzy, opravdu se každý den pokouším..sám jsi někde psal, že i u Tebe to nějakou dobu trvalo, mohl bys mít trošku víc pochopení...

Opravdu si nevím rady, můžeš mi prosím odpovědět na dvě konkrétní otázky? Moc, moc prosím... :wink:

1. Mám jet jen sérii krátkých půstů nebo se dle Tvého kalendáře postupně dostat i k těm delším?

2. Mám vysadit léky úplně nebo postupně?

Opravdu jsem konkrétní řešení nenašla a věř mi, že jsem urputně hledala, tento problém mě opravdu trápí....je mi 31 a chtěla bych dítě, takže mám velkou motivaci, jen prostě nevím, jak na to...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 16, 2007 2:39 pm 
Site Admin

Dobrý dobrý, že Tě to mrzí je věc Tvýho ega a o víc pochopení tu i v mailech prosí snad každý začátečník. Opakuji, toto je server pro pokročilé = učitele půstu a začátečníci zde najdou dostatek informací na zdroje , kde si sehnat informace jak začít. Takže pochopení v tomto směru se ode mne nedočkáš. Sorry. Když tu připustím diskuzi začátečníků, můžu tento server rovnou zabalit. Příští příspěvek ze kterého vylplyne žes knihu nedočetla - Ty i někdo jiný, bez pardonu smáznu. Pokud se Ti to nelíbí, nechoď sem. Držím place na další cestě.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 16, 2007 3:10 pm 

Promiň, že jsem obtěžovala, nevěděla jsem na koho se obrátit a chtěla jsem se vyvarovat zbytečných chyb, protože mi názory z knih přišly navzájem si protiřečící. Nevšimla jsem si, že server je jen pro učitele a netuším, koho můžu jako začátečník oslovit. Stačilo pár řádků a mohla jsem mít vyřešeno...ale chápu, že toho máš moc.

Moc děkuji Veronice za ochotu. :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 16, 2007 5:59 pm 

Děkuji, vyzkoušíme, uvidíme. Trošku je potíž v tom, že už teď mám dvě dávky léku-jednu přes týden a jednu přes víkend. Zkusím asi tento týden jíst tu nižší dávku s tím, že v pátek zopakuju dnešní jedničku. Příští týden je svátní svátek, tak bych zopakovala trojku a tam bych ještě zkrouhla dávku a uvidíme, co to udělá. K doktorovi jdu až v listopadu, tak to doufám vybalancuju, abych byla alespoň na nižší dávce a on nic nepoznal.
Při trojce před měsícem jsem dle Partykové léky nejedla a hned po skončení mi začaly hodně padat vlasy (jeden z mých typických projevů nedostatečné funkce štítky), což trvá dosud, takže jsem trošku vyjukaná a i proto jsem začala pochybovat o úplném vysazení léků během půstu. Jinak jsem se ale cítila moc dobře, takže chci rozhodně časem dosáhnout víc.
Delší půst než tři dny plánuju až na vánoce-mám totiž práci, při které jsem v těsné blízkosti dětí a rodičů a neustále na ně mluvím, takže se bojím, že bych si páchnoucím dechem vyvraždila klientelu. Ale trojka pátek, sobota, neděle půjde bez problémů....na ten páchnoucí dech asi nic nebude co? je mi jasný, že jakýkoli žvýkání čehokoli by narušilo běh hladovky, snad jen nějaký výplach :?: ..asi taky ne, co?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 18, 2007 5:12 pm 

Macku, začni s jedničkama o vodě každý týden a teprve pak dávej trojky. Kalendář Pavla je záměrně poddimenzovaný a je pro všechny, právě i pro ty, kteří jsou vážně nemocní.

Každý člověk je individualita a TY SAMA musíš-můžeš POSTUPNĚ vyzkoušet, jak půsty zařadit do svého stylu života. A nejen půsty, je potřeba se i hýbat, chodit, běhat(až když shodíš kila, vyčistíš se - po půstech), cvičit. A návratovka, respektive Tvoje tělo tě naučí, jak střídmě a zdravě jíst. Poznáš varovné signály, které ti tělo dá, že už stačí a co mu nemáš dávat. Naučíš se jen naslouchat. Ale nejde to ze dne na den.

Chce to trpělivost, pevnou vůli..

Udělej cokoliv, aby ses v klidu mohla postit, pokud znáš překážky, které Tě od půstu odvedou(i lidi), vyhni se jim, odstraň překážky, nasměruj jedničky a návratovku na dny, kdy máš klid a časem uvidíš, že to zvládneš i během práce.

Pro ulehčení půstu je v Partykové uveden podrobný návod na očistu jednotlivých orgánů před půsty a současně s tím doporučená dieta během všech čištění, v podstatě je nejlepší ulevit tělu jen syrovým ovocem nebo zeleninou a půsty jsou pak mnohem jednodušší. Jsou běžné případy, kdy po očistě jater (olejem a citronem) z pacientů vypadly (očistou změklé) balvany různých barev a to i u mladých lidí (30), takže všichni máme co čistit...

Stále ale platí, že NEJJEMNĚJŠÍ očistou pro tělo je ale vždycky půst. Protože si to "tělo" řídí samo. Bez vnějších zásahů. Nečistíme totiž jen hmotné nečistoty...

:D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 18, 2007 5:28 pm 

Dech souvisí s tím, co Ti koluje v krvi. To žvýkačkou nezmákneš.

Do krve se ten humus dostává především ze střev, takže optimální je mít čistá střeva.. , ale i když půjdeš na colonhydroterapii nebo si sama uděláš serii výplachů (dle Partykové), stejně je v těle ještě hodně špíny ve všech orgánech, tkáních i buňkách organismu, takže to se postupně čistí, takže tělu dej čas.

Dobré je čistit si častěji zuby a kartáčkem také jazyk, což pomáhá i proti tomu, aby tě přepadly chutě. Je nutné potom velmi pečlivě vypláchnout ústa od pasty. A toto platí i při trojce nebo při 21..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 18, 2007 5:43 pm 

Děkuji za odpověď. Mně se právě ta jedna trojka co jsem měla moc líbila (až na to následné padání vlasů), protože jsem pak asi týden jedla naprosto přirozeně jen dle opravdových potřeb těla...pak jsem si dala kousek pečiva a byla jsem v háji, takže teď se pečivu snažím vyhýbat, není to sice stoprocentní, ale rozhodně už ho nejím každý den...
Hydrocolon jsem v létě absolvovala a aplikuju si i klystýr, ale podle dalších příznaků spíš soudím, že problémy mám spíše v tenkém střevě, což bych ráda vybalancovala právě půsty....snažím se směřovat k vitariánství, takže i to snad pomáhá...

Zuby jsem čistila i během té trojky, ale stejně v puse jak v polepšovně...pasty nepoužívám, vadí mi v nich nějaká složka (hrozně nepříjemné trnutí), takže čistím jen vodou....

Říkala jsem si, že bych mohla ve čtvrtek šťávičkovat a v pátek půstík a v neděli znova šťávičkovat..nevím, jestli to dám každej týden, ale tento mám na to vyloženě chuť :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Sep 19, 2007 7:23 am 

Neteoretizuj, chce to praxi. A začni hned a nehledej důvody, proč to nejde a dopřávej si dostatek pohybu na čerstvém vzduchu.

Každopádně pokud do těla nahrneš pečivo(pěkná droga), sladkosti atd. a tělo není tak zdravé, aby mělo dostatek síly se s tím vypořádat, tak tě bude žádat o další přísun(energie). Kuřák si taky nedovede odepřít další cigárko. Ovšem, když kuřák trochu vyčistí tělo půstama, už se mu z cigaretky dělá velmi nevolno. A jen ty sama si můžeš vyzkoušet, co na to pomámá; zkus to přerušit půstem nebo ovocem(bohaté na energii), ber to tak, že takové zakolísání je ale především ZKUŠENOST.

Jinak nám pak napiš, jak to jde, jak jsi omezila či vysadila léky na tu štítnou žlázu, každopádně nepočítej, že budeš za pár týdnů zdravá a vytrvej. Pozoruj, piš si třeba deník, ať pak víš, jak ti bylo, jaké děláš pokroky apod. Na dítě nespěchej. Když se uzdravíš úplně, můžeš mít dítě třeba v 35 a budeš vyčištěnější a o hodně chytřejší, takže není kam spěchat.

Dej přírodě čas, je to mocná čarodějka.

pa

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Sep 19, 2007 10:41 am 

jo jo, počítám s tím, že to je na dýl....ale já prášky prostě nechci, takže to musím zvládnout touto cestou...já jsem právě kolem svých 25 let chtěla dítě tak v 35, ale pak jsme se potkali s manžou a teď už bychom oba rádi, ale jak mě se plní určité sny až když už o ně vlastně moc nestojím, tak tohle asi bude jeden z nich...a mimi přijde v původně plánovaných 35 :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 

All times are UTC