Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 4:05 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 9:00 pm 

Ewi, možná jsi měla dát do závorek to, co jsi psala a napsat k tomu komentář. Jeslti jsi smázla nějaké info, které sice bylo špatně - podle tebe - tak to může narušit smysl větve a hlavně se nedozvíme, jakou chybou a proč ses poučila - se mohou poučit jiní.

Co myslíš čistou hladovkou ?

A co, byla jsi u lékařů někdy v poslední době?

Mám kamarádku.. její táta má rakovinu jícnu ...
a řešej to jen přes doktory... jsem si jistá, že až ho úplně odpravěj
chemikáliema, pak teprve za mnou přijde. Ví, co dělám a proč a
nevěří. No tak to necháme času... ten rozhodne.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 9:03 pm 
Site Admin

Mílo, bejt Tebou počkám až přijde poprosit o pomoc sám táta - to že dcera (jiný příbuzný) chce, jaksi nestačí. Bohu žel, vyzkoušeno 1000x v praxi :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 9:58 pm 

Zřejmě mi k tomu dopomohly půsty. Jsem ledová královna. Až mě to někdy překvapuje.

Snažím se sice lidem ze všech sil poradit, pokud je čas a oni chtějí, někdy si dokonce v duchu říkám - prodám jim tu mastičku a aŤ jdou - půjdu si uvařit čaj - a ne - prostě něco ve mě využije tu chvilku k tomu, že jim řeknu základní informace - je třeba vyčistit tělo a léčit to vnitřně. Pak plíseň/exém zmizí sám. Tak přijdu o čaj a mezitím přijdou další lidi. Sice mě něco nutí těm lidem dát šanci, ale přitom je mi naprosto jedno, jestli budou pokračovat a hledat a nebo si vypijou jeden čaj, který si většinou hned koupí, a tím to hasne.

Je mi taky zcela jedno, jestli za mnou přijdou s tátou nebo ne. Info mají dostatečné a dál si s tím nelámu hlavu. Je mi to srdečně jedno. Je to v jejich režii. Když umře, tak "to tak má být". Smrt v okolí mě nechává chladnou. Dokud je možnost něco udělat nebo je chvilka, poradím, pomůžu, řeknu a dál - děj se Vůle Boží...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 10:00 pm 

Ewi, já to myslela nechat původní text a jen dopsat - tak s tím už teĎ nesouhlasím a důvody proč. :-)

Jinak, držim Ti palečky :-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 10:33 pm 
Site Admin

Ewo moc sis nepomohla, server je zálohován 2x za den - zálohuje sám sebe automaticky + jej zálohují vnější servery které vytvářejí historii celého Internetu. Takovou jednu *** už měli na vitariánu - prezentovala se jako poradkyně na výživu a pak někdo zveřejnil oné slečny fotku z nějaké akce. Kdosi si zřejmě rýpnul ve stylu "seš tlustá jako prase a radíš lidem jak se maj zdravě stravovat?" Dáma udělala autorovi fotek z akce a pak hned adminovi těžký cirkus až dosáhla odstranění fotek. Zajisté si tím velmi "pomohla" jak v byznyse, tak v soukromém životě... ....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 10:39 pm 
Site Admin

Smutek se musí napravovat srandou :wink:

Zvířátka v lese se dohodla, že si postaví sídliště.
Vyšlou do města mazanou lišku, aby tedy sehnala potřebná
povolení.
Přešel den, dva, tři, týden a liška nikde.
Po čtrnácti dnech se vrátí se staženým ocasem a celá zničená
povídá:
"35 povolení jsem sehnala, ale to 36, nejdůležitější se mi
sehnat nepovedlo."
Poté zvířátka vyšlou medvěda. Není sice nejchytřejší,
ale je nejsilnější, takže by mohl ledacos zařídit, řekla si.
Přešel den, dva, týden a medvěd nikde.
Po měsíci se vrátí, vyhublý, vystresovaný a říká:
"35 povolení mám, ale to 36, to prostě sehnat nejde."

Vtom se přihlásí vůl, že by to zkusil ve městě vyřídit ...
Zvířátka se pousmějí a praví: "Ty vole? Když to nezařídila
mazaná liška ani silný medvěd, ty tam nemůžeš uspět!"
Ale vůl se nedal odradit a vyrazil do města.

Za tři dny zvířátka po ránu vzbudil velký rambajs.
Vstanou a vidí v dálce vola, jak si to maže k lesu,
za zády bagry, jeřáby a náklaďáky s pískem.
Zvířátka se radují a diví zároveň, ptají se:
"Vole, jak jsi to dokázal?"

"Jednoduše," povídá vůl, "přijdu na úřad,
otevřu první dveře - spolužák,
otevřu druhé dveře - spolužák,
otevřu třetí dveře - spolužák,

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 10:45 pm 

Tak ten je takříkajíc ze života. :mrgreen: Dobryyy...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 10:58 pm 

Míla wrote:
...Když umře, tak "to tak má být". Smrt v okolí mě nechává chladnou. Dokud je možnost něco udělat nebo je chvilka, poradím, pomůžu, řeknu a dál - děj se Vůle Boží...

Tak to máš dobrý. Já takovej geroj nejsem. Dokonce i když dávali před dvěma roky doktoři 6 měsíců mě, tak mě to dost rozhodilo.
Vždycky jsem si taky říkal - a říkám "že to tak má být", ale najednou chceš zažít ještě třeba i vnoučata a spoustu jiných věcí a nějak se ti ještě nikam nechce.
I když to tak má být. Věřila bys tomu ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 12:10 am 

Zvířátka - super :). Čecháčkovina? Já to mám docela FTIPNĚ !!!! - spolužáky mám samý DOKTORY !!!! A ne práv...

Takže, i kdyby mi něco bylo, k řezníkům nejdu. To se radši uhladovím k smrti :-), takže aspoň vodejdu hladová - jen otipnout den odchodu a hodit si tu 40, aby mi to vyšlo :-) .

Podle mě je nejdůležitější odejít bez dluhů a závislostí na čemkoliv, na komkoliv.

Hrdina nejsem. Jen mě život naučil. Když umřel táta, tak po roce smutku mi Svitlo. Je to řád. Navíc, nic nám tu nepatří. Neodneseme si vůbec nic - kromě poznání. (?)

Jedna zákaznice, která prožila klinickou smrt, mi přímo řekla, že věděla, že když se nevrátí do života a nepůjde tam, kam ji to táhlo a cítila, že to tam je úžasné, přesto se rozhodla jít zpět, protože věděla, že když se nevrátí, už si ten život nebude moci prožít. Ale pozor: i to špatné, co přijde, vychutnat do poslední kapky a věděla, že to bude hodně drsné... a přesto chtěla zpět do života. Řekla mi, že je nutné prožívat život zcela, ať je člověk nahoře nebo dole. A další poučení? Vědomě neubližovat druhým lidem...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 1:43 am 
Site Admin

Quote:
I když to tak má být. Věřila bys tomu ?

Má to být tak, jak to chceš TY. Věřil bys tomu?
Ti co umírají na rakovinu a podobné nemoci, velmi často dělají blbečky z celého svého okolí. Nejsou schopni říct mě to to nebaví nemám cíl, nechte mě jít. Jsou si vědomi závazků vůči okolí, vůči rodině - jednoduše řečeno karmě. Nedokážou a jej jim trapně říci s Bohem jdu. Jsou proto do nemocnice s plným vědomím že je tam doktoři budou obskakovat do poslední chvíle ve snaze pomoci a před rodinou i lékaři budou hrát jak jim na nich a jejich práci záleží. V duchu jsou však již dávno na onom světě. Často se říká, že na rakovinu umírají lidé kteří už nemají cíl. Rodině je to těžké říci, viz výše, proto volí obkliku. Z tohoto pohledu se mi líbí přístup skandinávců:
Starý pán/í se doma rozloučí, celá rodina to přijme, večer jde do parku sedne si na lavičku a ráno pro něj kdosi dojde a dle jeho poslední vůle se postará o zbytek. Oboustranné osobní a rodinou respektované rozhodnutí, není třeba žádné komedie.. Je to severský přístup k životu, lidí žijících v lůně drsné přírody a pro našince těžko pochopitelné, protože v tomto způsobu odchodu ze života vidí obyčejnou sebevraždu. Ale není to tak..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 6:36 am 

Quote:
Podle mě je nejdůležitější odejít bez dluhů a závislostí na čemkoliv, na komkoliv.

Tohle je z jedné z knížek od Tepperweina (sice to vztahuje na stáří, člověk by ale měl na sobě pracovat v tomto smyslu od chvíle kdy pochopí, jak krásné je být od všeho oproštěný, ale vyjádřil to hezky:

Možnosti stáří.
Být oproštěný od povinnosti zaměstnání, od materiálních cílů, od tělesných přání a od mínění okolního světa. Jedním slovem být oproštěný od vnějšího pro to vnitřní, pro sebe sama.
Kdo prožije stáří takovýmto způsobem, bude s přibývajícími lety stále volnější a lehčí a bude moci na konec opustit zcela lehce i vlastní život, aby se vrátil do stavu bez těla.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 9:16 am 

Nevím, jestli jsem tě a Mílu správně pochopil. Nechtěl jsem se nikoho dotknout.
Jen jsem chtěl říct, že se mi nikam nechtělo ani trochu v pouhých 48 a nestydím se za to. Nebylo to z materiálních důvodů, to určitě ne.

Jinak tenhle znáš : "Víš, čím nejlépe pobavíš a rozesměješ pána Boha ?
Když si děláš plány do budoucna".
Z toho pro mě plyne, že máš i nemáš pravdu, že je to vždy tak jak chceš ty sám.
Život mě naučil pozorovat co je ještě v mých silách a co už je v Boží režii. Netvrdím, že to vždy vím na 100%, to určitě ne.
Pravda je, že pokud rezignuješ dáváš tím Bohu najevo, že už nežádáš o jeho pomoc.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 11:07 am 
Site Admin

Quote:
Kdo prožije stáří takovýmto způsobem, bude s přibývajícími lety stále volnější a lehčí a bude moci na konec opustit zcela lehce i vlastní život, aby se vrátil do stavu bez těla.
Takto se umírá tam, kde lidé rozumějí přírodě a tím pádem životu. Ve stáří člověk odchází z těla kdy se mu zachce a zas se do něj vrací. Jeho smrt pak není šokem jak pro jeho okolí, tak pro něj samotného navíc provázeným strachem co bude potom... Kdo žije zdravým, spokojeným a vyrovnaným životem, toho tělo pustí na vycházku ze svého zajetí. Není problém.

Last edited by Pavel on Wed Nov 05, 2008 11:15 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 11:12 am 
Site Admin

Quote:
Jinak tenhle znáš : "Víš, čím nejlépe pobavíš a rozesměješ pána Boha ?
Když si děláš plány do budoucna".

Plán je dna věc, cíl druhá výsledek třetí. Stanovíš li si cíl a pevně se rozhodneš, dojdeš k němu. Je to jen otázka času. Ano, plán NIKDY nezafunguje tak, jak sis ho v mysli nakreslil. Když se v cíli ohlédneš, zjistíš že jsi šel trochu jinou cestou;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 1:47 pm 

Naprostý souhlas - přesně takhle to funguje. :wink:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC