Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 10:59 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 6:03 am 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak a kdy začít (jem laik a na Vaše zajímavé stránky jsem se dostala teprve minulý týden) s půstem a kolikadenním. Ještě jsem nikdy půst nedržela. Trápí mne potíže s astmatem, které se zhoršily -musím už te´d k inhalačním lékům ještě deset dní jíst prednison. Ale dusím se stále.A potom ještě chronická rýma a alergie léky -kyselina salyciová.Mám ty léky přestat užívat hned a pustit se do půstu - což se mi zdá logičtější a nebo je dobrat - třeba se mi uleví a puistit se do půstu déle, ale zase o to s více toxiny.Určitě reakce těla bude vysoká. :(
Prosím poraďte, vím, že mám i časté bolesti hlavy stačí když se postím jeden den a je to až neúnosné. Co by byl nejlepší způsob? Opravdu jen o vodě a nebo ten měsíc s rýží a výplachy střeva.
Výplachy střeva jsem absolvovala včera a pokračuji i nadála 1x denně zatím.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 11:45 am 

Mila Gianno,presto,ze se nepovazuji za zadneho odbornika v pustovani,myslim,ze bych ti mohla prave v oblasti astmatu predat jiste zkusenosti.Kdyz jsem zacala s pustovanim(letos zacatkem brezna)byla jsem na tom co se leku tyce lepe nez ty,protoze tyto jsem vzdy odmitala a brala je jen v situaci,kdyz mi slo vylozene o zivot(intuitivne jsem se naucila jistemu zpusobu dychani,ktery mi plice uvolnil a ja jsem mohla obcas alespon lapnout po dechu-byly to desive stavy kolikrat trvajici i nekolik hodin).Jsem alergik(pyly,jidlo) se stredne tezkym astmatem.Me rozhorceni nad mou nemoci dosahlo vrcholu prave v breznu,kdy muj lekar a ja zvyklana svym stavem, jsem zacala uzivat leky,po kterych mi bylo jeste hure(pred jejich nasazenim na me v nemocnici provadeli jiste pokusy:)) Zacala jsem pustovat nejprve 1ky a pak jednu3,ale byla jsem moc nazhavena a po 3 jsem se pustila do delsi a vydrzela 16dni.Moji velikou chybou tenkrat bylo,ze jsem podcenila klystyry,ktere pomahaji vymest z tela toxiny,ktere diky pustu proniknou do tlusteho streva(to,ze se tam hromadi se pozna napr.pocinajici plynatosti).Nicmene i pres tento kotrmelec se me podarilo kriticke obdobi jara zvladnout na vybornou,nemela jsem ani 1 zachvat,jen 1 jsem kychla,dokonce jsem cichala k seriku a jinym desum.Pozdeji me trochu potrapil jasmin a lipa,ale i tak to bylo bajecne.Nasledovaly jeste 3 pusty jeden 7 a 2 3ky s tim,ze kazdy tyden drzim pravidelne 1.Nyni jsem v 20.dni pustu z 21 a doufam,ze se muj stav opet o neco zlepsi.tentokrat jsem pust planovala velmi peclive a sice:faze mesice+biorytmus plic.V lete jsem mela jen jeden maly zachvatik po pozreni ital.cerveneho vina. Co se tyce dosazeni maximalni efektivity cisteni velmi mi pomohly tyto zdroje:Partykova -lecebne hladoveni,Malachov:Lecebne hladoveni,Totalni detoxikace,Hladoveni prakticka cast.Zde jsem pochopila,ze 1.je dulezite jeho nacasovani viz faze mesice+ viz.biorytmus toho ktereho organu(nyni 2mesice jsou nejaktivnejsi plice)+brat ohled na menzes2.pomoci telu zbavovat se toxickych latek(klystyry,horke koupele,sauna,para=telo timto zmekcit,masaze, pri pouziti uriny(zevne i vnitrne) se latky uvolnuji mnohem lepe a ocistny proces jeste zesili) 3.pri krizovych stavech napr.bolesti v jatrech(u me nyni trvaly 6 dni-prikladat termofor na postizene misto-dojde k velke uleve a necistoty mohou snadneji ven). 4. ja osobne piji kojeneckou vodu a jen v kritickych chvilich destilku,protoze tato mi ztencuje zubni sklovinu a je mi to velmi neprijemne. Odkaz na knihy ti sem davam proto,ze v nich najdes vse co budes potrebovat k tomu,abys svemu telu mohla ulehcit tu drinu s vyhanenim nemoci.Zejmena kniha Hladoveni prakticka cast je z poloviny venovana jednotlivych nemocem vc.astmatu i alergii s popisem pribehu nemocneho.Je to velmi ucinny psychicky podpurny prostredek v tezkych chvilkach.Pokud si dobre pamatuji,tak v prakticke casti knihy malachov uvadi zkusenosti lekaru z pustovaci kliniky v moskve nebo rostovu,kteri doporucuji u astmatu hladovet kazdych pul roku,aby ucinky hladovek na sebe navazovaly.Jinac co se tyce leku se budes muset obratit na lekari a to ti fakt nezavidim,pac u me to probihalo tak,ze me doktor "vyrazil" a po "vzajemne dohode" se mnou ukoncil lecbu.Takze ti preji at nemas stejneho vola jak ja....a hodne sil k uzdravovani.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 3:39 pm 
Site Admin

"v kritickych chvilich destilku,protoze tato mi ztencuje zubni sklovinu a je mi to velmi neprijemne" - není tak jak si myslíš. Zubní sklovinu destilka ztenčit nemůže, není ani kyselinou ni zásadou. Je vůči zubu netečná z primárního hlediska. Ze sekundárního hlediska však nejdříve urychluje vyčištění mezizubního prostoru a při delších půstech pak pomáhá při odstraňování zánětů v zubech a dásních. Samozřejmě odstraňování nánosů a zánětů s sebou logicky nese zvýšenou citlivost v očištěných místech. Abys mohla tvrdit, že destilka ztenčuje sklovinu, musela bys mít laboratoř a předložit jasné závěry měření. Dík za jinak hezký příspěvek a držím palce na cestě k norrmálnímu zdraví :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 4:13 pm 

To Pavel:dekuji Ti za info,tech neni nikdy :) diky moc...

To Gianna:jeste jedna vec a to ke stravovani:mely by jsi se vyhnout mlecnym vyrobkum,masu,skrobu(napr.brambory)a moucnym vyrobkum a to v obdobi nejen navratovky.Vsechny tyto potraviny zahlenuji organismus,ale tvym ukolem je naopak je dostat ven....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 6:18 pm 

To Maria,

nevím jestli se mi objeví odpově´d správně- nevím přesně jak toto forum pracuje.
Maria, děkuji moc za informaci. Samozřejmě s mým lékařem se o této alternativě nedá hovořit. Mám astma středně těžké a ten Prednison mi nasadil zrovna ve čtvrtek.
Porozmýšlím to a v týdnu bych šla alespoň na krátkodobý pust tj 1- 3 dny. Na více se zatím necítím, protože nevím , jak bych to zvládla, když ani nemám toho ještě tolika přečteného co Vy ostatní a zkušenější.
Když jsi měla pust, tak jsi dostala i astmatický záchvat? Jak je to ještě s menzes? Navíc beru hormonální antikoncepci, ale hodlám s tím též skoncovat a to co nejdříve.
Chtěla bych se zeptat, zda je dobré období pro postění se vzhledem k mým problému od 14 října. Do té doby bych už mohla vědět více a řádně se připravit.
S těmi mléčnými výrobky, cukrem atd.....jsem již delší domu omezila a spíše na výjímky nekonzumuji.
Ty knížky jsou běžně dostupné v knihkupectvích a nebo je lepší se poohlédnout na internetu?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 6:55 pm 

Gianno vezmu to poporadku jak sly tve otazky :):
1.Pokud beres ten lek takto kratkodobe a nemas vylozene zachvaty,pak bych jej ja osobne zahodila-organismus si stejne jeste nezvykl.Ver mi,ze strachdokaze zpusobit i zachvat sam o sobe.Byt tebou bych to zkusila bez toho,ale nosila bych pri sobe bud Ventolin ci jiny lek na okamzite roztazeni prudusek-cuz znas urcite sama nejlepe.Pokud by zachvat prisel zkus se mirne predklonit napr. se oprit o zabradli nebo si kleknout na kolena(styl kocicka)ale ne se opirat dlanemi ,ale lezet na predlokti.Jde o to,ze pokud se ti podari takto uvolnit plice,tzv.je zavesit do pruvanu,bude se ti mnohem lepe dychat nez v kterekoliv pozici.Pokud si budes rikat,ze jsi silna a zvladnes to ,tak to nakonec premuzes,kdyz ne, mas u sebe pojistku v podobe leku.
2.Bilogicky jsou plice + tluste strevo letos nejaktivnejsi od 17.8.2007-27.10.2007 viz. : http://www.sweb.cz/urinoterapie/u_tabul ... u_2007.htm
Jak vidis plati to i pro tluste strevo coz je vyborne kvuli jeho ocisteni.Tyto biorytmy jsou velmi dulezite pri delsich pustech cca nad 7 dni. Myslim,ze 1 i 3 budou pro tebe pro zacatek stacit,sama uvidis co to s tebou bude delat.urcite bych ti doporucila dukladne cistit klystyry tl.strevo a pred delsi hladovkou (cca7dni)ocistit alespon 1x jatra(nejvhodnejsi je pri uplnku,priprava zabere cca 4-7dni).Je to sice neprijemna kura(konzumuje se olivovy olej + citronova stava,ale vez,ze budes prekvapena.Rozhodne ji nedelej drive nez alespon 3 tydny budes ocistovat strevo podrobnosti viz.knihy.
3.U zadneho pustu jsem astmaticky zachvat nedostala,dostavily se stavy prudkeho odhlenovani,ale zachvat zadny.To co jsem si precetla u Malachova je i dost nepravdepodobne,aby pri tve diagnoze stredniho kalibru prisel(kazdopadne pokud ano,sama vis co delat)
4.S menzes jsem to myslela tak,ze u kratsi hladovky je to jedno,pokud se pouziva urina vnitrne ,tak je to s nim nemozne a pokud probiha behem hladovky stav to jenom komplikuje-vychazim ze sve zkusenosti.Proto jsem delsi pust planovala tak,aby byl bud na zacatku pustu nebo bezprostredne byl ukoncen-sama pouzivam urinove hladoveni,takze to jinak ani neslo.Pokud mas sladit vsechny biorytmy je to nekdy dost problem :)
5.S antikoncepci nemam zkusenost,nikdy jsem ji nebrala.
6.U stravy nestaci omezit,ale je nutne je uplne vynechat,alespon v navratovce.Vim jak je to tezke,osobne miluji syry(brutalni koncentrat mleka 10:1):)a kolace,ale je to opravdu nutne.Takze zadne omezeni,ale proste NIC z toho. Budes muset nahrazovat tyto potraviny jinymi,ale pusty i ty kratsi ti pomohou chute zahnat.Prinejhorsim udelas to co ja,vezmu do pusy,vychutnam a po te vyplivnu.Proste se telo musis nejak oblbnout :) Me osobne dost pomohly kucharky a recepty na netu,kde jich je opravdu hodne napr. z lustenin a muzes se opravdu vyradit.Navic v navratovce se mi hodne osvedcilo dodrzovat delenou stravu tj.nikdy nejim ovoce a zeleninu dohromady,vzdy mam alespon 1 hodinu rozestup,je to kvuli travicim stavam,ktere jsou jine pro zeleninu a jine pro ovoce-tim zase telu ulehcuji traveni.
7.Nevim z jakeho jsi mesta,ale v Prazejsou k mani v Kanzelsbergu na Vaclavaku nebo jeho velkych prodejnach.Myslim ,ze na netu je sezenes bez problemu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 7:41 pm 

Ahoj.

tak jsem si ty knížky na šla na netu a objednala. Jistě je projdu a pečlivě přečtu. zatím budu čerpat i z vašich příspěvků.
Add kortikoidy - dostala jsem je na zklidnění cca 10 dní. Stejně se to zase pak časem vrátí do stejných kolejí. Sice v menší míře , ale pokoj od záchvatů jsem neměla dlouho. :(
Dostávám Brycanyl. Zkusím to dle T vé rady a rozdýchávat.
Mám knížku od J. Cingroše a po několikátém čtení jsem si řekla, že to je má poslední šance jak dostat z těla toxiny.Ale o půstu jsem toho moc nevěděla.
Ok. Střevo budu čistit každý jak píše J. Cingroš a pak dám očistu jater. Myslím, že vše se dá pro zdraví své vlastní překonat, i když začátky jsou nepříjemné.
Můžu se tě zeptat, jak často provádíš klystýry?
Je ještě více věcí na které bych se ptala, ale pro začátek počkám, až si něco více přečtu a nezabírám prostor.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 10, 2007 8:28 am 

Kazdy jsme original,takze kazdy musi prijit sam na to co mu vyhovuje,takze ber me zkusenosti jako priklad.protoze si myslim,ze jiz mam strevo docela ciste a klystyry provadim jen pri pustech popr.kdyz mam pocit,ze by to bylo treba. U pustu je provadim vylozene dle potreby,u 1 pokazde u delsich cca prvni 3dny kazdy den a pak podle stavu intoxikace.Jakmile mne zacne bolet hlava,objevi se plynatost,unava ci dalsi projevy sebeotravy udelam klystyr.Nekdy je provadim denne,stalo se i 2x(rano a vecer) a to vzdy ,kdyz je nejaktivnejsi strevo popr.okamzite pokud
je mi opravdu zle.Priznaky sebeotravy zacnou mizet cca po 10minutach.Naucit se delat spravne klystyr je veda a trvalo mi to dosti dlouho nez jsem pochopila one drobne nuance,ktere rozhoduji o tom,zda bude proveden spravne nebo ne.Osobne pouzivam metodu na kocicku dle Cingrose,pac mi nejlepe vyhovuje.Velmi dulezite je naucit se spravne dychat a spravne zadrzovat dech.Pokud je strevo ciste,tak i bez zadrzovani dechu dokaze voda proudit do streva samovolne i pokud se nahromadi u konce tlusteho streva.Pokud se ti nebude darit do sebe dostat a udrzet cca 1,5-2litry vody absolutne nezoufej.Az bude telo pripraveno,pujde to samo.Me to trvalo cca pul roku,zrejme prekazky uvnitr streva vode nedovolily pustit ji dal.Mozna by pro zacatek bylo zajimave nechat si udelat hydrokolon,ale nemam s tim zkusenosti,takze nemohu k tomu podat info.Jen co jsem se docetla,tak dokazi proplachnout tl.strevo cele.1hadice do streva vodu privadi a 2.ihned odvadi spinu ven.Takze by ti to mohlo pro zacatek mozna vyrazne pomoci.Ale chtelo by to nekoho ,kdo by ti podal real info. Pro umocneni ucinku klystyru muzes do vody pridat scezenou stavu z 1/2citronu,urinu,bylinne odvary. Po klystyru muzes jeste udelat lecebne miniklyzma cca 2dcl(byliny,urina),ktere ve streve jiz zustane a muze zde lecebne pusobit.Jak vidis i toto je veda :).Vzdy pouzivej prevarenou vodu nejlepe rychle zchlazenou (prevarenou vodu nalejes do hrnce,ktery ponoris do drezu napusteneho studenou vodou),tim zajistis,ze bude prosta mikrobu.Pokud budes delat klystyry denne(coz ze zacatku je treba)nemusis mit obavy,ze ti zmizi mikroflora.Cetnost klystyru na to nema vliv.Takze preji hodne zdaru a trpelivosti :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 10, 2007 10:50 am 

Maria,

děkuji opět za informaci.
Ráno jsem prováděla klystýr, ale bohužel neúspěšne! Voda do mne vůbec nechtěla.Zřejmě bude prvotní problém s tlustým střevem. Předevčírem to šlo trošku lépe - tekla, ale pomalu a pak najednou to začalo proudit, že jsem sotva stihla vypnout přívod.Jinak dnes voda do mne neproudí jak by asi měla.
Myslela jsem, že mám špatnou polohu a nebo je hadička nějak zavzdušněná. Jenže když to odzkouším bez zavedení, tak to funguje.
Ráno jsem se s tím trápila cca hod. pak už jsem musela jít chystat se do práce. Ještě večer budu opakovat.
Dneska jsem si dala 1 denní půst. Zatím se držím.
Nebo mi ještě prosím pora'd. 1) je lepší rovnou naskočit na pust a držet 1 den nebo hned 2, či 3n dny? Přitom očišťovat střevo a nebo za 2) vím, že nejsem tolika připravená a opravdu nevím ještě jak zvládnout krizi z hladu v prvopočátku a tak třeba pít pouze šťávy a zeleninu v páře?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 10, 2007 12:00 pm 

:) Maria, o tom hydrocolonu jsem přemýšlela, ale u nás v okolí (Pardubice nebo Hradec Králové) jsem nenašla nic.
Aspoň z počátku by zto třeba mohlo jít snadněji. Budu tedy aplikovat klystýry.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 10, 2007 12:45 pm 

Gianno,co se tyce delek pustu by ti asi lepe poradil Pavel.Dle meho nazoru bych na tvem miste nepospichala.Vim ,podle sebe, jak je clovek nadrzen se zacit uzdravovat,ale myslim,ze neni duvod neco uspechat.Zbytecne by ti mohlo byt u 3 zle.Zkus ty 1 a trenuj klystyry.Pokud te prepadne chut u 1 to natahnout,tak to pak udelej.Ale mohu potvrdit,ze neni kam spechat.Rozhodne stravovanim muzes telu hodne pomoci.Zalezi tez jake jsi konstituce-diky diagnoze zrejme podobna jak ja(spise zimomriva,s ukladanim hlenu.Proto je naparena zelenina pro tebe vyborna volba-tolik to nestudi do organismu:) Stavy jsou taky dobre-repa,mrkev,petrzel-pozor vsak na pesticidy a navic u mrkvove to neprehanej-muzes se predavkovat vit.A -coz je pomerne nebezpecne.Obecne je pro streva dobre velke mnozstvi hmoty na objem-takze hodne zeleniny doplnene treba lusteninami atd.Vynorna je cibule a cesnek,jsou to prirodni antibiotika a tem potvoram v plicich se vubec nelibeji :)Nejhorsi je male mnozstvi hodne kaloricke stravy-peristaltika pak nemuze dobre fungovat pac objemu je malo a nic nenuti strevo vypuzovat.Po jidle je dobre tez provest masaze strev-prejizdis dlani po brise proti smeru hodinovych rucicek.Stejnou masaz je dobre provadet pri vypousteni klystyru.Kazdopade se priprav,ze potrebujes velkou davku trpelivosti a povzbuzeni.A jeste zaverem ti zkusim dat jeden vyborny recept,ktery te muze obklazovat a myslim,ze ti bude delat na plice hodne dobre:Uvar cocku nejlepe s cerstvou majorankou a bazalkou bez soli.Po vychladnuti pridej co nejvice syrove nakrajene cibule,citronovou stavu,med,sul,pepr(preferuji zeleny),zamichej a nech ulezet.Je to vyborna antibioticka bomba.Tak ymuze delat cockovou pastiku a misto na chleba ji budes mazat na kolecka cibule.Je mozne,ze zacnes sýpat,ale to je prave dobre :) Musi to ven...:)) Pokud ti budou palit plice, nakrajej cibuli na kolecka priloz na hrudnik,na to igelit a rucnik a nech 2-2,5h-tim plice hodne zklidnis .Tak hodne zdaru...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 10, 2007 2:30 pm 

Gianna wrote:
:) Maria, o tom hydrocolonu jsem přemýšlela, ale u nás v okolí (Pardubice nebo Hradec Králové) jsem nenašla nic.
Aspoň z počátku by zto třeba mohlo jít snadněji. Budu tedy aplikovat klystýry.

co tohle:

Komentář:
Dobrý den,prosím Vás o informaci kde se v Pardubicích provádí hydrocolonterapie?Děkuji Iveta
13.5.2007 - Vložil: - reagovat na tento komentář

Reakce na tento komentář: V Pardubicích se neprovádí ale v Hradci Králové -Gastroenterologie s.r.o., Mánesova 646 (Ulrichovo náměstí). tel. k objednání 724 751 280 (mezi 19-20 hod)
17.5.2007 - Vložil: Gastroenterologie

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 11:17 am 

Jé, moc Vám díky za tip na ten hydrocolon.
Ranní pokus s klystýrem opět nedopadl, ale včerejší den bez potravy na 1 :D
Docela jsem se cítila ráno lépe. Jen to chce vydržať.

Pavle, dejte mi svůj TIP. Děkuji

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 1:43 pm 

No nechci se prit,ale pokud me pamet neklame,tak vit.a je jediny,kterym se lze predavkovat z prirodnich zdroju a prave odstavena mrkev tomu muze nahrat,protoze klidne lze vypit 1/2litru stavy,ale stejne mnozstvi nelze naraz snist,kdyz je cela.Pokud je zena tehotna muze dokonce dojit k trvalemu poskozeni plodu slepotou.Ale nevylucuji,ze jsou to bludy ktere jsem cetla :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC