Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:43 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 1:47 pm 

http://rodina-deti.doktorka.cz/karotka-tehotenstvi/

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Sep 12, 2007 7:37 pm 

To Maria,

:lol: děkuji moc za podporu. Po dni pustu jsem zase až tak vzorná nebyla. Ale úlevu mi to přineslo, přinejmenším aspoň trošičku. Začnu pomalu týdně jeden den OFF - půst . Piji pouze vodu. Jak jsem se zde dočetla, tak je ještě lepší pít destilku???S urinou žádné zkušenosti nemám, ale neodmítám.
Od příštího týdne (než mi také dojde nějaká ta odborná literatura), tak začínám s hydrocolonem. Bohužel prozatím mi domácí výplachy nejdou. Ale budu trpělivá, snad se to rozjede po tom hydrocolonu.
Máte s tím někdo zkušenosti? :?:
Zatím co vím a alespoň jsem se dočetla, tak si laicky myslím, že mám své tělo hodně moc zanešené a přiotrávné lékama. Možná bych se ani tolika nedusila,m ale podle toho, co jsem za poslední roky dostávala antibiotik - min 2-3x do roka a kortikoidy cca 3-4 do roka k tomu, tak to je asi palba pro tělo. Po přečtení Vašich diskuzí jsem ráda, že jsem narazila na toto forum.Vidím, že je nejlepší čas něco začít dělat a ten půst vidím jako východisko a hlavně účinnost než jen léky, léky a zase léky. Opravdu si někdy připadám jako přiotrávená.
Prosím, pište vaše zkušenosti ať mám z čeho čerpat.
Mmch je tady někdo, kdo drží byť jednodenní půst? Ráda naplánuji a přidám se....podpora je důležitá.
Maria, tu čočku plánuji na zítra.tak pak popíši účinky.

:D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 13, 2007 2:59 am 

Giano,prochazela jsem svoje zaznamy a zjistila jsem,ze pri mem 16d. pustu -duben t.r.dochazelo krom cisteni hlavy od necistot i k silnemu paleni na plicich,neco jako paleni pri zacinajicim zanetu prudusek.Objevilo se nejprve na prsou a pozdeji se rozsirilo na oboustranne(tj. i v zadech).28.5. jsem ukoncila jeste kratky 7d.pust a 29.5. jsem byla na pravidelne kontrole na alergologii,kde pri mereni spirometrie se ukazalo,ze je +-(neco lepsi,neco horsi),ale mereni oxidu dusnateho dopadlo brutalne(zhorseni z hodnoty 23 na 42 ).Nova mereni nemam,ale mam prislibeno v listopadu.Subjektivne jsem se vsak citila mnohem lepe.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 13, 2007 10:21 am 

Na spirometrii chodím pravidelně.Vždy jednou za 3 měs a vždy když začaly nějaké dýchací potíže.
Poslední rok je to horší než bývalo.
Můžeš mi říct nebo písnout jak u Tebe ty půsty probíhají. Jako týden a pak i delší půst si "zatím " neumím představit.
To také i musíš dosti zhubnout a co potom následuje - pokud půstem odbouráš tuky i svalovou hmotu? Nabereš to zase zpět nebo ne?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 13, 2007 3:42 pm 

Tak já se do toho zapojím :wink: Postila jsem se kvůli ekzému (údajně atopickému, propuknuvšímu v dospělosti, ale kdo ví..). Měla jsem už za sebou nějaké jedničky a trojky, což byla výhoda, když udeřila "nutnost" půstu. Chtěla jsem zkust týden a nakonec se mi to zvrhlo na 14 dní. To bylo v lednu. Pak dalších 14 dní v březnu a nakonec 21 duben-květen. od té doby (od posledního delšího půstu) se mi problémy nevrátily, ale chtělo to rozhodně víc než jednu čtrnáctku. To je určitě individuální, každé tělo vnímá svoje priority jinak, takže já si třeba chtěla léčit ekzém, ale tělo se vrhlo na něco úplně jiného. Chce to opakovat. Co se týče váhy - čím nižší startovní váha, tím nižší úbytek, záleží taky na rychlosti metabolismu. Já hubla tak první týden 6kg, druhý 3kg a nakonec poslední týden už jen asi necelá 2kg. Po prvních dvou půstech se mi vrátilo skoro vše, po posledním něco zůstalo dole, ale na škodu to rozhodně není :lol: Svalová hmota měla problém jen u prvního půstu, kdy jsem byla tak vyřízená, že jsem ho témeř celý proležela a hýbala se minimálně. Později jsem už byla schopná fungovat normálně a řekla bych, že svalové hmotě to vůbec neublížilo (to by i odpovídalo poznatkům z literatury). Jinak při každém půstu mě pobolívalo něco jiného - mám za to, že mě bolelo tam, kde se zrovna něco "opravovalo", vždycky to časem přešlo.

Tak doufám, že ti to k něčemu bylo a držím všechny palce! :P

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 13, 2007 3:46 pm 

Gianno, ja bych na tvem miste nikam nespechala.Po zkusenostech,ktere mam se sebou vim,ze zbytecny spech je na skodu.Pokud bych mela delat vse znovu,drzela bych se Pavlova kalendare az do 14-21.V mezidobi bych provadela klystyry + 4ocisty jater(pro kazdy tzv.sektor1) pri uplnku.Jatra jsem bohuzel diky prazdninovemu frmolu nestihla,takze me to ceka ted po navratovce.Jinak kazdy je jine konstituce,takze ubytky vahy jsou zrejme individualni a tez zalezi v jakem sadelnem stavu :) se clovek nachazi na zacatku.Pri 16 jsem zhubla 10kg a ted pri 23 taky.Z5 jsem nabrala jen to, co jsem sama chtela,abych vypadala normalne.Jinak se mi osvedcilo si misto tvrdeho planu rici,zkusim napr.7 a jet den po dni.Pokud jsem si vytkla,ze od ted se 7dni nenajim,snasela jsem to mnohem hure a navic jsem byla jaksi psychicky blokla,kdezto pri zdolavani den po dni,to byla pohoda.Precti si ty knihy-najdes tam odpovedi na temer vse co te napada. Jak vsak bude pust probihat u tebe,to opravdu nevim.Ale vzhledem k nasi dtto diagnoze odhaduji,ze se telo v urcitych stadiich bude vyraznym zpusobem zbavovat hlenu.Rozhodne si ,ale nemysli,ze si naplanujes zbavit se astmatu a telo s jistotou zacne pracovat na tomto problemu jako priorite:).U mne doslo nejprve k odstraneni uplne jinych problemu nez se vrhlo na plice.Sice jsem byla"roztrpcena",ze spravuje neco co ja nenaplanovala :), ale nedalo se svitit. Takze preji hodne zdaru...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Sep 14, 2007 1:15 pm 
Site Admin

Gianno, moc tlačíš na pilu a chceš vše rychle. Najeď na kalendář, zařaď půst do stylu života a vše se upraví ani nebudeš vědět jak. Držím palce :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 20, 2007 11:23 am 

Dobrý den všem,

knížky o půstech od malachova a Partykové mám a tak začínám studovat. Máte pravdu, že se o tom musí něco vědět. je to běh na dlouhou trať. Vzhelem k tomu , že mám chronickou rýmu a to astma, tak to vidím jako východisko, protože léky nefungují a je mi po tom blbě.
Začnu prozatím jednodenními půsty. Naučit se vůli a sebeovládání.

Pavle, jak jste mi psal, že se mám řídit kalendáře, tak vlastně je dle něj lepší začít od ledna nebo jak je to myšleno?
Na září tam máte 40 denní půst. Ještě otázka - píšete ať začnu dle kalendáře a vše se upraví. Beru to. Nechci tlačit na pilu, ale dle svých problémů a pokud si chci pomoci by pro mne byl výhodný jak dlouhodý půst - myslím, že určitě více jak 16 dní?Ten dlouhodobější bych chtěla naplánovat na jaro.Až se připravím.Uspěchat to nechci, jenže zase cpát se Prednisonem pořád dokola také ne.
Včera jsem byla na prvním Hydrocolonu. další mám až přístí týden. Ze zkušenosti jsem poprvé cítila, jak ta voda jsem do celého střeva. Nebylo to vůbec nepříjemné.Pocit - každopádně lepší.
V životě jsem nezažila takový pocit. Klystýrem se mi voda nedostala tak daleko - ještě u toho neumím dýchat. Praktikovali jsme někdo šangpranšalánu - pít vodu a provádět při tom cviky? Jestli by to ty třeba nenakoplo k větší činnosti a detoxu?
:lol: Omlouvám se za dlouhé dotazy. v hlavě toho mám moc. Díky za každou radu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Sep 21, 2007 9:02 am 

Pomoc pri astmatickych zachvatech(osobne nemam vyzkouseno) zdroj:Pruvodce bylinare Pavla autor Pavel Váňa str. 134: zvykat kostivalovy list. Dale je udajne vyborne Kostivalove vino:koren kostivalu macerujeme 3 dny, v pomeru 1 litr na 150g korene(to si letos vyrobim,takze mohu poreferovat). Dale je pro lecbu astmatu velmi vhodny kren:2lzicky nastrouhaneho krenu s citronovou stavou denne.Az najdu presne zneni,tak to upresnim.Osobne jsem nyni zacla uzivat 2lzicky krenu s jablkem a medem.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 05, 2007 7:24 pm 

Takze ten recept na kren presne zni: na jemno nastrouhat kren a smichat jej s citronovou stavou do kasicky.Jist 2x denne po pul lzicce. Pripravovat pokud mozno vzdy cerstvy,pokud do zasoby,tak neuchovavat dele jak 5-7dni.Pri nesnasenlivosti uzivat tak dlouho, dokud kren pusobi potize. Bez toho jablka je to fakt sila :) Ale je to hoodne ucinny.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC