Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sat Jan 20, 2018 9:19 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Sun Jun 21, 2009 9:09 am 

Tak jsem na sobe, na lokti, 5.cervna objevila kliste. 17.cervna jsem si vsimla, ze tam mam cerveny zapaleny flek. Sleduju, ze kazdy den se flek zvetsuje o 1cm. Po zjisteni informaci na netu se podle vseho jedna o boreliozu. Vsichni me strasi, ze se jedna o strasnou nemoc, s katastrofickymi scenari, kde clovek konci na voziku, v blazinci, s roztrousenou sklerozou... proste fyzicky i psychicky naprosto rozlozen.
Chci se zeptat, zda se mezi vami najde nekdo, kdo pustem porazil boreliozu. Diky.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 22, 2009 4:42 am 

Radko,
mam nastudovane o teto nemoci snad vsechno. Dcera to ma uz 6 let. Nekdy lepsi, nekdy horsi.
Ale ani ona ani manzel jeste nebyli schopni zpracovat sluvko "pust".
K nicemu je nenutim, jen oznamim, ze pristich x dni nebudu jist, ale ze jim varit budu. /tot velice dulezita informace pro ne :roll: /
Kdyz tak sleduju dceru, jak se trapi uz tolik let a vubec by nemusela, nejradsi bych ji chytla za kragel a odvlekla do mistnosti s hromadou knih a velkym oknem, to aby se ji nestyskalo, ze nemuze jit ven, a zamkla nejprve na 21 dni, pak ji dala trochu oddych a pak rovnou na 40. Ale ze je dospely clovek , tak to udelat nemuzu, jen ji mohu predat informace a zkusenosti. Pevne verim, ze se k tomu jednou sama konecne dohrabe a bude klid.
Help: nic, a myslim tim NIC, ze zumpoidni spolecnosti ji nepomohlo. :idea:

OK, to je muj osobni nazor, to same bych delala sama se sebou, jen bych nepotrebovala mit tu mistnost. Ja bych uz nic strasidelneho necetla o borelioze, udrzovala bych si pozitivni myslenky a pustem zabila dve mouchy jednou ranou: uzdravit se a dusevne vice povyrust.

Radko, drzim mooooc palce !

Profile  

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 1:47 pm 

Bedrunko, jak se ma dcera? Na pust jeste nepristoupila?

Vis, ja se snazila taky hodne informaci shanet, objehala jsem kde co, kde koho, hodne cetla, diskuse, odborne clanky... no, hodne toho bylo a nakonec jsem dosla k tomu, ze nikdo nevi, jak dostat borelie z tela ven. Je to velka beznadej, takze nejdriv jsem mela velke deprese, ale posledni mesice se snazim zvedat a nechci uz tem beznadejnym pocitum propadat. Od leta jsem se snazila najet na pust, ale nedarilo se, moje psychika byla natolik podlomena, ze to neslo. Ted se mi konecne podarilo naskocit. Dnes 9.den.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 1:50 pm 

Chtela jsem se vsech zucastnenych zeptat na nazor. Vim, ze mam borelie v tele. Kdyz pustuju, nemuze se stat, ze jim spis dam prostor k tomu, aby me zevnitr nicily? Preci jenom nejde o nemoc, ale o napadeni tela. Myslite, ze je nadeje vylozene borelie pustem znicit, dostat z tela? Vim, jak to je u klasickych nemoci, ale u LB si nejsem jista.

Profile  

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 7:38 am 
Site Admin

Quote:
Od leta jsem se snazila najet na pust, ale nedarilo se, moje psychika byla natolik podlomena, ze to neslo.
Odpovídáš si na diagnozu sama. Udělej 21 a 100% návratovku a uvidíš.. A pak napiš.

Profile  

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 8:43 am 

Pavel wrote:
Quote:
Od leta jsem se snazila najet na pust, ale nedarilo se, moje psychika byla natolik podlomena, ze to neslo.
Odpovídáš si na diagnozu sama. Udělej 21 a 100% návratovku a uvidíš.. A pak napiš.

Udelam a napisu :P . Jen doufam, ze to na ty potvory bude stacit! Udajne jsou hodne zakerny a dokazou oklamat telo. Dekuju za reakci

Profile  

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 1:19 pm 
Site Admin

Zákeřný jsou a jejich zákeřnost spočívá ve schopnosti sebe samé uspat na dobu, než nastanou příhodné podmínky k dalšímu životu a to na neomezenou dobu. LB se v podstatě chová jako houbové spory - nevadí jí ani největší mráz, v podstatě je schopna cestovat kosmem stejně jako spory. Půstem zlikviduješ ty živé, jak vymeteš ty "mrtvé" - spící, Ti řeknu po zvládnuté 21;) Drž se, buď v návratovce poctivá sama k sobě, vše závisí jen na Tobě :)

Profile  

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 1:34 pm 

Pavel wrote:
Zákeřný jsou a jejich zákeřnost spočívá ve schopnosti sebe samé uspat na dobu, než nastanou příhodné podmínky k dalšímu životu a to na neomezenou dobu. LB se v podstatě chová jako houbové spory - nevadí jí ani největší mráz, v podstatě je schopna cestovat kosmem stejně jako spory. Půstem zlikviduješ ty živé, jak vymeteš ty "mrtvé" - spící, Ti řeknu po zvládnuté 21;) Drž se, buď v návratovce poctivá sama k sobě, vše závisí jen na Tobě :)

Tak to jsi zlatej :P ! Udelal jsi mi velkou radost, prvni nejaka pozitivni informace, ktere verim ohledne moji LB. Neboj, moje navratovka bude zvladnuta dobre, uz se zase citim silna. Vim proc to delam. Dekuji, po navratovce se ozvu.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 9:12 pm 

Jsem moc rada, ze jsi se rozhodla pro pust. Bud prikladem moji dceri a hodne stesti !!!!!!
Muj manzel umira na rakovinu a vubec to tak nemuselo byt. Stacilo tak malo....

Profile  

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 1:28 pm 

bedrunka wrote:
Jsem moc rada, ze jsi se rozhodla pro pust. Bud prikladem moji dceri a hodne stesti !!!!!!
Muj manzel umira na rakovinu a vubec to tak nemuselo byt. Stacilo tak malo....

Tak to me mrzi, bedrunko ..., jako by toho nebylo malo... hodne sil!

Profile  

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 1:53 pm 

Ahoj Pavle, dnes jsem na 16-tem dni pustu. Je to tak 3 dny, kdy se objevila velka slabost. Snazim se s tim bojovat, ale je to horsi a horsi. Uz se zadychavam uplne pri vsem. Snazim se denne delat prochazky alespon 45 minut, ale dnesek byl katastrofa. Myslim, ze zitra uz nevstanu. Uz nemam silu na nic. Myslis, ze mam jit do 21 i za cenu, ze zbytek dnu prolezim?
Dekuji.

A jen informativne:
Mam 165cm a zacala jsem na nejakych 52 kg. Uz hodne dni mi jde co den, to pul kila dolu. Dnes 43,8kg.

Profile  

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 2:37 pm 
Site Admin

Chovej se uplně logicky, pokud je 45 minut dlouho, procházej se třeba jen 10 nebo vůbec. Základním úkolem půstu je naučit Tě rozumět řeči těla a podle toho se chovat. To také znamená, zapomenout na nějaké kýmsi neznámým stanovené poučky. Zůstat poslední dny doma a cítit se OK je v pohodě. Avšak pokud se Ti podlamují nohy a při prudším pohybu ztrácíš vědomí, znamená to, že čakry Ti nedávají žádnou energii, proto se na to vykašli a zkusíš příště až mezičasem posílíš a čakrální systém procvičíš. Špatné funkci čaker odpovídá i stále rychle padající hmotnost. Nic nelze dělat na sílu a lámat přes koleno.

Profile  

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 2:55 pm 

Pavel wrote:
Chovej se uplně logicky, pokud je 45 minut dlouho, procházej se třeba jen 10 nebo vůbec. Základním úkolem půstu je naučit Tě rozumět řeči těla a podle toho se chovat. To také znamená, zapomenout na nějaké kýmsi neznámým stanovené poučky. Zůstat poslední dny doma a cítit se OK je v pohodě. Avšak pokud se Ti podlamují nohy a při prudším pohybu ztrácíš vědomí, znamená to, že čakry Ti nedávají žádnou energii, proto se na to vykašli a zkusíš příště až mezičasem posílíš a čakrální systém procvičíš. Špatné funkci čaker odpovídá i stále rychle padající hmotnost. Nic nelze dělat na sílu a lámat přes koleno.

Mam strach, aby to stacilo na ty borelie... nohy se opravdu podlamuji, ale vedomi neztracim. Uvidim, jak na tom budu zitra. Dekuju za odpoved!

Profile  

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 4:22 pm 

Držím Ti palce a všecky pěsti co mám a bedrunce rovněž přeju hodně sil !

Profile  

PostPosted: Thu Feb 04, 2010 5:35 am 

Radko, taky Ti držím moc palce a kdybys třeba nevydržela kvůli slabosti, nic si nevyčítej, jsi na správné cestě a můžeš kdykoli začít znovu a určitě se Ti to podaří. Ty potvůrky borelky Ti dají další sílu s nimi bojovat a vyhrát!!! ať už tento nebo příští nebo i ten další půst. Věřím, že to dokážeš. Zdraví Tě Pavla.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC