Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 6:08 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Tehotenstvo & pôst
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 7:09 am 

V odbornej knihe o liečebnom hladovaní som sa dozvedela o jednej nemocnej žene, ktorá kurz hladovania absolvovala v prvom mesiaci tehotenstva.
Zatiaľ čo jej prvorodené dieťa pri narodení vážilo 3.3 kg, dievča, ktoré sa narodilo po hladovke vážilo 4.25 kg. Bolo pokojné, neplakalo. Tešilo sa výbornému zdraviu a vyznačovalo sa vynikajúcim intelektom.

Je to pochopiteľné: Organizmus matky bol zbavený všetkých škodlivých toxínov.

Má sa tehotná žena báť hladovať? A nemá mať strach dávať si chemické látky alebo živiť sa neprirodzenou stravou?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 7:58 am 

V minulé diskuzi již probíráno - v těhotenství je možné se postit pouze tak dlouho, jak dlouho se dotyčná postila před otěhotněním. Je nutné mít tělo již vyčištěno, harmonizováno.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jun 21, 2007 11:33 am 
ahojte. ja som v druhom mesiaci tehotenstva. neviem najst tu minulu diskusiu, kde sa preberal post v suvislosti s tehotenstvom. rada by som sa postila, ale nechcem poskodit dieta. zaroven citim, ze nemam vnutorne ciste telo, rada by som posilnila a ocistila seba - ved aj dietatu bude lepsie v zdravom tele. pred otehotnenim som sa nezvykla postit. naposledy pred troma styrmi rokma, sestdnovy post o vode a potom nejaka trojka, jednotka. prosim poradite mi? dakujem pekne.

Post subject:
PostPosted: Thu Jun 21, 2007 1:29 pm 

Ahoj, minulou diskusi už nenajdeš, jedině knížka pust.cz, je to škoda, ta knížka nepobrala všechno, ale i tak díky bohu za ni. Bylo by dobré, kdyby ti poradil někdo, kdo to probíral v minulé diskusi nebo a to by bylo možná nejlepší, snad Pavel. Chtělo by to možná co nejdřív, čas běží ... Tak zatím aspoň přeju hodně štěstí tobě a děťátku!!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jun 24, 2007 3:05 pm 

A Pavel neporadí a neporadí. Důvod je snad ten, že tento dotaz nezahlídl, nebo zaregistroval, ale nemá s půsty a těhotenstvím osobní zkušenost :lol: :lol: :lol: . Je to škoda, jeho názor bych uvítala. Jinak já mám děti tři, ale v těhoenství jsem nepůstovala. Riskla bych to podle rady Míly- kolik před, tolik během těhotenství, to se mi zdá rozumné.

Profile  

Post subject: Těhotenství v půstu.
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 11:35 am 
Site Admin

Těhotnej jsem ještě opravdu nebyl, byť mě každou chvíli nějaká znásilní, pořád je to bez následků :D Anyway děvčata a budoucí maminy, pokud nemáte s půsty zkušenosti a už dostatečně pročištěné tělo, nechte půst na pokoji. Dokud nemáte za sebou 21, nemáte jistou, že v těle nemáte látky , které půst uvolní a následně poškodí plod. Na druhou stranu ženy, které mají za sebou 21, si mohou v průběhu těhotenství půstem intenzivně pomáhat a tím překonávat jakékoliv problémy v průběhu těhotenství. Pomáhat si, neznamená držet bezcílné 7čky nebo 21čku, ale v případě problému ihned začít půstovat až do okamžiku, kdy problém úplně nezmizí. Tedy těm, co se chytře na těhotenství připravily a mají 21, doporučuji použít půst jako nástroj či pomůcku, v průběhu těhotenství. Těm co 21 nemají, říkám důrazně NE!

Profile  

Post subject: těhotenství a půst
PostPosted: Mon Apr 28, 2008 2:57 pm 
chtěla bych se ještě vrátit k tomuto tématu a zeptat se,zda není postačující držet 3 denní půsty jednou za měsíc. Nebo každý týden jeden den.Jestli někdo nemá zkušenosti... Prostě nějakou alternativu, když teda dlouhodobý půst v těhotenství zásadně ne.

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 28, 2008 7:22 pm 
Site Admin

Neriskuj více jak s 3kou pro uvolnění traktu. V dalších dnech dojde k uvolnění starých usazenin které by človíčkovi uvnitř mohly škodit.

Profile  

Post subject: Re: Tehotenstvo & pôst
PostPosted: Thu Jun 19, 2008 8:57 pm 

almond wrote:
V odbornej knihe o liečebnom hladovaní som sa dozvedela o jednej nemocnej žene, ktorá kurz hladovania absolvovala v prvom mesiaci tehotenstva.
Zatiaľ čo jej prvorodené dieťa pri narodení vážilo 3.3 kg, dievča, ktoré sa narodilo po hladovke vážilo 4.25 kg. Bolo pokojné, neplakalo. Tešilo sa výbornému zdraviu a vyznačovalo sa vynikajúcim intelektom.

Je to pochopiteľné: Organizmus matky bol zbavený všetkých škodlivých toxínov.

Má sa tehotná žena báť hladovať? A nemá mať strach dávať si chemické látky alebo živiť sa neprirodzenou stravou?

Pustovala jsem v prvnim mesici tehu 18 dni. Nevedela jsem, ze jsem byla "v tom", na to jsem prisla az diky pustu:-D Lepsi nez tehu test - klasicky vse ubyvalo, jen kupodivu prsa rostly (pricemz pri klasickem pustu jdou dolu "kozy" jako prvni :-D)
Nekolik jedenadvacitek jsem za sebou pred tehu jiz absolvovala, ale vzhledem k memu "divokemu" stylu zivota plneho radosti, veseli, vina, piva a pochuti s nimi spjatymi jsem v pustovani v tehu nepokracovala na radu profika ucitele ;-) I presto - tehu naprosto vpoho, nezvracela jsem, zadne zmenene chute, jedine priznaky byly u mne narustajici vaha a pupik, ktery nebyl temer videt az do sesteho mesice. Muj lekar byl pri kazde kontrole naprosto nadseny a jedine jeho poznamky pri vysetreni moci atd byly: "dokonale, dokonale".
Mimco se narodilo spokojene, zdrave (vsechny nejvyssi hodnoty - tzv Apgar score). Od druheho dne se smala (lekari tvrdi, ze toto nelze, ze smat se zacinaji az po tydnu ci po trech tydnech). Nevime jak vypada novorezenecka zloutenka.
Prirozeny vahovy ubytek u novorozenat se nabira zpatky min. tyden a vice. Mala ho mela zpet za den a pul (po narozeni 55 cm a 4 kg, ubytek 250 gramu). Lekari zirali a ziraji pokazde, kdyz jdeme na kontrolu ("A to je opravdu jen plne kojena?") - takze dle meho - v prvnim mesici rozhodne pust nevadi. Dokud neni prcek vyzivovan z placenty a neni zavisly na tele matky, nemusi pust vadit ani nezkusenym maminam, ale to je jen muj nazor.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jun 25, 2008 6:13 pm 

Dášo, gartuluju, říkala jsem si kam jsi se ztratila :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 28, 2008 7:56 pm 

Pavlína wrote:
Dášo, gartuluju, říkala jsem si kam jsi se ztratila :)

Ahojky Pavli - neboj, nikam jsem se neztratila, jen se mi drobatko na chvili preklopily priority:) Mas se? Jak pokracujes ve svem boji s lymfou (jestli se zpravne pamatuji)? Drzim palce a jeste jednou zdravim!

Dasa :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jun 30, 2008 9:10 am 

Pamatuješ si dobře, pokračuju sice pomalu, ale jistě vpřed. Zmenšuju boule čím dál víc, už to dávno nejsem já ta napuchlá hrbolatá - a cvičím a cvičím a je mi moc dobře. Vůbec bych bývala nevěřila jak dlouho bude trvat než všechno ze sebe dostanu.
Pa Pavla.

P.S. Máš kluka nebo holčičku?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 01, 2008 8:21 am 

Dasi, taky gratuluju k detatku.

Pavli, to moc rada ctu a moc ti to preju. Udelalas velky pokrok , podle prispevku z knizky .

Vsechny zdravim, Dasa.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 

All times are UTC