Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 4:06 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Menzes
PostPosted: Tue Oct 31, 2006 2:00 pm 

Dámy,

vyliečila si niektorá z vas pôstom nepravidelny menzes? Resp. po pôste "nadskočil" - napriek tomu, že sa vám dlhý čas vyhýbal?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 06, 2006 9:09 am 

Jasně. Tělo se vyčistí, harmonizuje a šlape líp jak hodinky a navíc úplně bez křečí, bolestí. Prostě pohoda.

Po delším půstu je samozřejmě delší prodleva, tělo musí nabrat určitou váhu. Ale pak je to s přesností na den.

Profile  

Post subject: 5. deň
PostPosted: Mon Nov 06, 2006 12:18 pm 

Menzes ma za posledné roky dosť dlho obiehal :roll: Sem tam ma prišiel "navštíviť" a hneď sa so mnou rozlúčil ...

Ale: Na 5. deň pôstu sa dostavil :shock: !!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 06, 2006 12:58 pm 

Hm, to vypadá dost rozhozeně. Srovnej se - pravidelně půstuj a dělej správné návratovky. Zapisuj a uvidíš, že bude líp a líp.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 10, 2006 1:49 pm 

tak děvčata u mne je to trochu jinak. menzes jsem měla celkem pravidelně, až ted v září jsem si dala 7 dní půstu a i když jsem týden před tím zkončila, začala jsem krvácet znovu, celkem dlouho, celou návratovku a až několikátý den normální stravy byla pauza. říjen normál, ted mám 6 den půstu a dna dny již opět menstruuji. před týdnem jsem zkončila. beru to, že se tělo čistí, ale celkem mne to nebaví, obtěžuje to. už se někdo z vás setkal i s tímto?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 11, 2006 6:55 am 

Ahoj Mirko. Že bych začala krvácet znovu to ne, ale po počátečních půstech přišla menstruace vždy velmi, ale velmi silná a dlouhá třeba i 16-ti denní, ale asi Ti tím moc nepomůžu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 11, 2006 8:26 pm 

taky ji ted při půstech mívám hodně silnou. snad je to fakt jen čištění. pravdou je, že jsem trpívala na cysty, operaci mám taky za sebou a po posledním porodu mi objevily myom, s tím na kontroly nechodím a třeba mi tímto způsobem na tom pracuje půst.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 11, 2006 9:58 pm 

Holky, nechte to pročistit, důsledně dodržujte návratovky a buďte rády, že to jde pryč....

Profile  

PostPosted: Sun Dec 10, 2006 9:00 pm 

Ahojky,
ráda bych se zeptala, jestli někdo nemá podobný problém s menzes jako já, nebo by mi mohl poradit.
Menzes jsem dřív měla vcelku pravidelný, ale asi tak od března tohoto roku, kdy jsem přešla hodně na živou stravu a asi tak od srpna opět začala držet krátkodobé půsty, tak to mám dost nepravidelně.
Konkrétní menstruace od půlky tohoto roku: 11.7., 11.8., pak až 5.11. a od té doby zase nic.
Půstovala jsem tak 2x do měsíce 1 den, jinak jsem si 2x dala po 3 dnech. Mohlo by to s půstem nějak souviset, že to "vůbec" nedostávám?
Žádnými zdravotními potížemi jinak totiž netrpím.

Profile  

Post subject: Info z druhe ruky
PostPosted: Mon Dec 11, 2006 1:57 pm 

Ahoj devcata,
pred lety na jedne ze schuzek vitarianu v Mnichove mela Irene prednasku o vlivu vitarianstvi na cinnost tela.
Jedna ze zmen v zivote zen pri konzumaci zive stravy je ztrata mesicniho krvaceni.
Plodnost zustava zachovana, ovulace se musi merit teplomerem.
Podotkla, ze kdyby to byvala vedela v 18, zacala by s vitarianstvim uz tenkrat. :D
Kdo z Vás umi nemecky, muze se na téma od Irene treba telefonicky nebo e-mailem dozvedet vice.
Jeste s ní promluvím, jestli muzu dat jeji telefon a @ adresu. Pres "soukromé zprávy".

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 13, 2006 8:15 pm 

Mito, děkuji za reakci. Intuitivně to tak nějak taky cítím, že se snad není čeho strachovat, navíc mi tato "ztráta" opravdu nechybí :) ale přeci jen bych byla ráda, kdyby mi to někdo dokázal vysvětlit, co se tedy vlastně v ženském těle děje, proč to tedy takto je. Německy bohužel neumím, proto kdyby bylo možné zprostředkovat nějaké odpovědi, nebo kdyby někdo znal nějaké odkazy na toto téma, byla bych moc vděčna.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 14, 2006 1:57 pm 

Kamila wrote:
Mito, děkuji za reakci. Intuitivně to tak nějak taky cítím, že se snad není čeho strachovat, navíc mi tato "ztráta" opravdu nechybí :) ale přeci jen bych byla ráda, kdyby mi to někdo dokázal vysvětlit, co se tedy vlastně v ženském těle děje, proč to tedy takto je. Německy bohužel neumím, proto kdyby bylo možné zprostředkovat nějaké odpovědi, nebo kdyby někdo znal nějaké odkazy na toto téma, byla bych moc vděčna.

Tak ja nevim, co presne se deje. Ale vypozorovala jsem, ze cim hur jim (nebo cim horsi psychika), tim horsi je prubeh a sila menstruace. Dnes jsem vitarianka, takze posuzovat mam z ceho, jelikoz jsem si prosla ruznymi obdobimi mezi tim, kdyz jsem jedla vsechno az do dnesni doby.
Pri vitarianstvi si menzesu skoro nevsimnes. Vetsinou se ta troska drzi ve me a ven odejde treba tehdy, kdyz jdu na malou. Takze vlozky temer nepotrebuji. O bolesti uz nemuze byt vubec rec, zadny krece, jako pri "normalni strave". Navic je daleko kratsi nez driv.

Z toho usuzuju, ze cim vice se telo musi z neceho cistit, tim horsi je menzes.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 14, 2006 5:18 pm 

taky to tak stále více cítím

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 15, 2006 9:48 pm 

Asi jsem jen udělala chybu, že jsem se o tom svěřila své mamince :roll:
To pak hned bylo.. Ale Kamilko, to není normální, to není přirozené, s tím by jsi měla něco dělat.. Asi jsem ji zbytečně vyplašila :shock:
Když to právě nedokážu nějak logicky vysvětlit, setkávám se s nepochopením. Říct že se tělo nemá už potřebu se touto formou nějak čistit, koukaj na mě jak na blázna 8)
Jak to řešíte vy? Vědí o tom a schvalují to vaši partneři, vaše okolí? Bavíte se o tom?
V tomto případě bude pravděpodobně platit pravidlo.. mlčeti zlato 8) alespoň mezi nezasvěcenými :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 15, 2006 10:12 pm 

Kamila wrote:
Asi jsem jen udělala chybu, že jsem se o tom svěřila své mamince :roll:
To pak hned bylo.. Ale Kamilko, to není normální, to není přirozené, s tím by jsi měla něco dělat.. Asi jsem ji zbytečně vyplašila :shock:
Když to právě nedokážu nějak logicky vysvětlit, setkávám se s nepochopením. Říct že se tělo nemá už potřebu se touto formou nějak čistit, koukaj na mě jak na blázna 8)
Jak to řešíte vy? Vědí o tom a schvalují to vaši partneři, vaše okolí? Bavíte se o tom?
V tomto případě bude pravděpodobně platit pravidlo.. mlčeti zlato 8) alespoň mezi nezasvěcenými :wink:

Kamilo, je jen na Tvem zvazeni, kam ostatni do sveho soukromi pustis. S oblibou uzivam vetu, ze o tom, jake sexualni praktiky delam, taky nikoho neinformuju, tak nechapu, proc bych mela nekomu povidat o tom, jak menstruuju nebo jak se stravuju nebo ze zrovna drzim pust.... Proste do meho soukromeho zivota nikomu nic neni. Prinejmensim, pokud nikoho mym zpusobem zivota neohrozuji ci jinak neomezuji. Nechapu, proc maji lide tendenci se neustale omlouvat druhym za to, jak ziji. Jinak, ja mam to stesti, ze mamce muzu rict uplne vsechno, myslim tim, UPLNE vsechno. Takze cokoliv si rekneme, tak se snazime probrat a usoudit, jak se asi veci maji. Nikdy ale z jeji strany neslysim ani znamku prikazu, zakazu, odsuzovani a tak.
Takze v Tvem pripade, to asi bude tak, jak rikas "mlceti zlato" 8)
Ja si tedy dobre vybiram, komu, co reknu. Nekdo na to hold zralej je, nekdo zase ne....

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC