Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Fri Jan 19, 2018 1:48 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: menzes
PostPosted: Fri Dec 15, 2006 10:13 pm 

Kamila wrote:
Asi jsem jen udělala chybu, že jsem se o tom svěřila své mamince :roll:
To pak hned bylo.. Ale Kamilko, to není normální, to není přirozené, s tím by jsi měla něco dělat.. Asi jsem ji zbytečně vyplašila :shock:
Když to právě nedokážu nějak logicky vysvětlit, setkávám se s nepochopením. Říct že se tělo nemá už potřebu se touto formou nějak čistit, koukaj na mě jak na blázna 8)
Jak to řešíte vy? Vědí o tom a schvalují to vaši partneři, vaše okolí? Bavíte se o tom?
V tomto případě bude pravděpodobně platit pravidlo.. mlčeti zlato 8) alespoň mezi nezasvěcenými :wink:

Kamilo, je jen na Tvem zvazeni, kam ostatni do sveho soukromi pustis. S oblibou uzivam vetu, ze o tom, jake sexualni praktiky delam, taky nikoho neinformuju, tak nechapu, proc bych mela nekomu povidat o tom, jak menstruuju nebo jak se stravuju nebo ze zrovna drzim pust.... Proste do meho soukromeho zivota nikomu nic neni. Prinejmensim, pokud nikoho mym zpusobem zivota neohrozuji ci jinak neomezuji. Nechapu, proc maji lide tendenci se neustale omlouvat druhym za to, jak ziji. Jinak, ja mam to stesti, ze mamce muzu rict uplne vsechno, myslim tim, UPLNE vsechno. Takze cokoliv si rekneme, tak se snazime probrat a usoudit, jak se asi veci maji. Nikdy ale z jeji strany neslysim ani znamku prikazu, zakazu, odsuzovani a tak.
Takze v Tvem pripade, to asi bude tak, jak rikas "mlceti zlato" 8)
Ja si tedy dobre vybiram, komu, co reknu. Nekdo na to hold zralej je, nekdo zase ne....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 02, 2007 7:01 pm 

Radko.. souhlasím s Tebou. Taky si někdy říkám, proč mám tu tendenci se za některé věci v mém životě stále omlouvat, i když vím že pro mne je to to "správné". Do tohoto nového roku mám tedy další přání.. abych, když už mluvím o sobě, říkala jen ty věci, které na sebe skutečně říct chci, a abych vycítila, komu to lze říct a komu ne :idea:

Každopádně mě ale docela rozesmála představa, že jdu ke své gynekoložce a na otázku, kdy jsem naposledy menstruovala, jí odpovím: "asi před rokem" :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 03, 2007 3:41 am 
Site Admin

a co je na té představě špatného? :D běžně říkám o Vánocích lidem že budu jíst až na jaře :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 03, 2007 5:58 am 

..tak to mě pobavilo ještě víc :lol:
asi jako když jsem v nějakých dřívějších příspěvcích vyčetla, jak by se asi tvářili cestující v letadle, kdyby věděli, že jejich pilot už několik týdnů nejedl :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 04, 2007 12:29 pm 

Ano, to se mi taky moc líbilo.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 04, 2007 7:33 pm 

Pavel wrote:
a co je na té představě špatného? :D běžně říkám o Vánocích lidem že budu jíst až na jaře :wink:

Ale jo, klidne muzes rict lidem, co chces. Ale to jen v pripade, ze jsi nad veci, a jsi na to pripraven. Taky mam takovy obdobi, ze neco reknu a vim, ze ten dotycny nevi, co si ma myslet. Ale to ode mne takova reakce (neco jako kdyz reknu jinou formou - ptas se na neco, do ceho Ti nic neni, tak se nediv, ze jsi mimo).
Ale to je o postoji. S tim muzes vyrukovat, kdyz necekas podporu, pochopeni a nemas potrebu to s nikym probrat. Proste to suse oznamis a a kdyz se Ti chce, tak pozorujes, jak se kdo s informaci vyrovna. Nekdy se i pobavis

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 2:14 pm 

Radko, píšeš to přesně.

Profile  

Post subject: Menzes při půstu
PostPosted: Tue Jan 16, 2007 7:37 pm 

Díky půstu mám nyní na menzes úplně jiný náhled.. musím říci, že mě ten poslední docela i těšil :) když teď vím, že i to je forma čištění..
Už jsem tady psala, že jsem to pár měsíců třebas taky nedostala vůbec. Když se na to podívám zpětně, tak to bylo skutečně v době, kdy jsem hodně dodržovala vitastravu. Na vánoce a koncem roku jsem si ale poněkud více užívala sladké a ochutnávala cukroví od každého, kdo co donesl :roll: no.. a tomu by odpovídalo, že se tělo opravdu potřebovalo pročistit..
Menzes jsem dostala v 7.den půstu (jinak asi po víc než 2 měsících) a měl jiný průběh, než jsem dřívě byla zvyklá.. Nejvíc mě asi překvapilo "množství".. Tentokrát jsem se rozhodla nepoužít tampóny a nechat vše samovolně vyplavit, byť mě představa vložky zezačátku docela děsila.. (že by půst ovlivnil i mé myšlení v této záležitosti? :) ) Ale mé překvapení :idea: Bylo toho tak málo, že to stačilo na tu úplně pidi vložku :D
Takže od příště.. když už to budu mít, tak se na to nebudu zlobit, ale naopak to vítat jako upozornění, že mé tělíčko potřebuje pročistit :) Mám ale pocit, že už to díky půstování a lepším a lepším způsobům ve stravování nebude tak často.. :wink: Jupííí

Profile  

Post subject: Re: Menzes při půstu
PostPosted: Tue Jan 16, 2007 8:51 pm 

Kamila wrote:
Díky půstu mám nyní na menzes úplně jiný náhled.. musím říci, že mě ten poslední docela i těšil :) když teď vím, že i to je forma čištění..
Už jsem tady psala, že jsem to pár měsíců třebas taky nedostala vůbec. Když se na to podívám zpětně, tak to bylo skutečně v době, kdy jsem hodně dodržovala vitastravu. Na vánoce a koncem roku jsem si ale poněkud více užívala sladké a ochutnávala cukroví od každého, kdo co donesl :roll: no.. a tomu by odpovídalo, že se tělo opravdu potřebovalo pročistit..
Menzes jsem dostala v 7.den půstu (jinak asi po víc než 2 měsících) a měl jiný průběh, než jsem dřívě byla zvyklá.. Nejvíc mě asi překvapilo "množství".. Tentokrát jsem se rozhodla nepoužít tampóny a nechat vše samovolně vyplavit, byť mě představa vložky zezačátku docela děsila.. (že by půst ovlivnil i mé myšlení v této záležitosti? :) ) Ale mé překvapení :idea: Bylo toho tak málo, že to stačilo na tu úplně pidi vložku :D
Takže od příště.. když už to budu mít, tak se na to nebudu zlobit, ale naopak to vítat jako upozornění, že mé tělíčko potřebuje pročistit :) Mám ale pocit, že už to díky půstování a lepším a lepším způsobům ve stravování nebude tak často.. :wink: Jupííí

Super postreh :P . Pekne napsano 8)

Profile  

Post subject: Re: Menzes při půstu
PostPosted: Tue Mar 20, 2007 7:30 pm 

Kamila wrote:

Presne takhle to vnimam taky a zejmena, kdyz nekdy vita stravu porusuji, jsem za pravidelne mesicky vdecna. Vnimam ten ocistny proces jako obrovskou vnitrni ulevu.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC