Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:43 pm

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: Fri Jan 01, 2010 3:33 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Sep 25, 2006 4:55 am
Posts: 1323
Location: Zem
Začíná další půstovní rok jak pro začátečníky tak pro Vás učitele tady. K začátečníkům v podstatě už není co říci, kalendář a kniha se ruku v ruce bezpečně postarají o provedení začátečníka až ke 40tce. Jediným problémem, který překonávají asi všichni učitelé je lenost žáků knihu přečíst knihu od desek k deskám. Mnoho mailů které dostávám začíná úvodem knihu mám.. Ale po několika prvních úvodních otázkách které žáček má, musím Bohu žel odepsat: Tak si ji taky přečti! :!: Mít knihu je málo a jelikož jsem autorem, nesmíte se divit, že lehce poznám absenci Vašich znalostí z této knihy..

Několika učitelům už se podařilo otočení k zdánlivé profesionalitě - půstovat čtyřicítkou hned po Novém roce. Ačkoliv dost lidí tento krok považuje za důkaz profesionality, není to nic jiného, než důkladné vyčištění těla před nastávajícím rokem. Právě máme za sebou konec roku 2009 a také bilancování co jsme udělali, stihli, případně také pohnojili a chtěli bychom v roce 2010 napravit. Teď jistě každý vidí, že začít rok čtyřicítkou je tou nejlepší výzbrojí na cestu ke konci roku kdy opět budeme počítat osobní zisky, ztráty a budeme spřádat plány na rok 2011 :) Mám li to přirovnat k autu, je to takové pomyslné natankování nádrže před naší osobní celoroční poutí na Zemi :)

"Přetočení se" na tento finální systém ve většině případů není problém. Trošku horší podmínky mají lidé na vesnicích, kteří jsou vystaveni chladu po delší dobu a nízké teploty jim může průběh půstu komplikovat. Nicméně jde zas a opět o první zkušenost a podruhé už to jde bez problémů.

Akt "Přetočení se" se je pak také automatickým startem k breathariánství po kterém touží několik zkušených učitelů. Kudy jít už ví každý, nezbývá než výzva k opatrnosti a ujištění, že když se to nepodaří v jednom roce, v dalším se to podaří jistě.. Držím palce Vám všem, kteří jste se vydali k nejvyššímu vrcholu půstu..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group