PUST.CZ
 
 
Úvod
Co je tu? Víra? Náboženství?
Co je půst a co dieta 
Pro ty co se na necítí
Krok po kroku k půstu - startování 
Krok po kroku k Bohu
Kdo ano a kdo ne?? 
Na poušti je nejlépe 
40 denní půst v realitě
45 denní půst v realitě
50 denní půst v realitě
55 denní půst v realitě
60 denní půst v realitě
65 denní půst v realitě
70 denní půst v realitě
75 denní půst v realitě
80+ půst v realitě
365 v tvrdé realitě
Breatharián.eu
Marathon 2004
Pro učitele půstu
Pro žáky půstu
Zpět k jídlu
Názory druhých 
Komu uvěřit?
Poraďte se s 'odborníky'
Víra nebo příroda? 
Zdroje informací
Rychlý start
Video
Diskuze
Pyramidy
Je nás 1000
Žijeme na Zemi
Zázraky se nedějí
Energie zdarma
Smrt - Život - Smrt
Rakovina-devitalizace
Zem z pohledu Sluníčka
Breatharianství
T H E      H U G E     L I F E         E X P E R I E N C E

Pust.cz videt Statistika serveru www.pust.cz:
Dnešní datum: 08/07/2005
Založení serveru: 03.02.2002
Počet přístupů: 58 212
Počet diskutujících 1000

A je nás tu 1000 - co s tím??
Oslavit? Uvažovat? Radovat se z úspěchu a nebo plakat na zadubeností dlouhé  řady církevních a politických představitelů? Představitelů současných, ale i těch minulých,  kteří se podepsali na vymazání  zázraku zvaný "půst" z lidských duší = ze školních  učebnic ?? Raději nic, už se stalo a minulost je nezměnitelná. Pojďme tedy do současné reality. Raději z tohoto příspěvku udělám volnou tribunu a zodpovím nejčastěji kladené otázky  ze kterých jistě vyplynou další diskuzní témata ;)

Q: K čemu je půst?
A: Půst je cestou k Bohu do vesmíru, cestou do vlastního nitra. V našem těle - našich buňkách je otištěn vesmír. NIKOMU není zakázáno ve vlastním těle číst návod na život a řídit se podle něho. Půst nás tedy učí číst v učebnici, kterou představuje naše tělo. Učí vidění věcí, lidí a událostí v pravém světle.

Q: Zdá se, že půst nikdy nezvládnu - vidím to jako neuskutečnitelný úkol a přitom jiní zvládnou třeba 21 hned na poprvé.
A: Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil…uvěř a uvidíš...

Q: Co je lidský  život?
A: Časová úsečka mezi narozením a smrtí člověka na Zemi. Pozemská pouť vtělené duše, která se neudrží v astrálu, protože není schopná dodržet tvrdé zákony vesmíru. Pozemskou pouť člověk bude opakovat tak dlouho, dokud zákony vesmíru plně nepochopí.

Q: Co je největší brzdou v životě člověka?
A: Mozek naplněný špatnými a zbytečnými informacemi.  "Život je vítr a mozek brzdí vítr života" Zásobou špatných informací z minulosti (rodina škola společnost - dogmy)  a jejich aplikací  tvoří špatnou budoucnost. Klade do cesty životem člověku kameny, o které pak člověk v budoucnosti zakopává. Každá špatná negativní myšlenka teď, je kamenem hozeným do vlastní cesty. O ten na 100 % zakopnete ve chvíli, kdy se Vám to nejméně hodí. A naopak, každá pozitivní myšlenka je kytičkou zasazenou ve vlastní cestě. Tu na 100 % jednou na cestě uvidíte, potěší Vás svoji krásou a v dobré náladě půjdete dál k další květince..

Q: Jak mozek vyčistím a pak znovu naplním správnými informacemi?
A: Návratem zpět do dětství a pokračovat v životě zvědavého dítěte až do smrti.

Q: Kde vezmu duchovní sílu k návratu do dětství?
A: V každodenních činech, kde můžeme překonávat strach, pohodlnost, sobectví a vlastní omezenost.

Q: Jak poznám, že jsem znovu dítě?
A: Nebude Tě zajímat ani minulost se kterou už nic neuděláš a ani budoucnost kterou v této chvíli stejně nenaplánuješ tak, aby přesně odpovídala současné představě, protože zatím neznáš všechny vlivy na události budoucnosti působící. Budeš žít TEĎ v TÉTO CHVÍLI.

Q: Jak poznám, že žiju TEĎ ? Co to znamená?
A: Uvedu každodenní příklad: Každé ráno chodím běhat. Zdálo by se nudná záležitost. Opak je pravdou, protože žiju TEĎ a VIDÍM. Dívám se na lidi, které při běhu potkávám. Na co se DÍVÁM?  Jestli se na mě vůbec podívají a když tak, jestli se podívají a nebo PODÍVAJÍ. A jak to poznám? Už jsem tu několikrát napsal, že pokud člověk běhá, má běhat po špičkách, aby si neporušil páteř otřesy těla - absorbovat nárazy pružnými kotníky. Pak je logika jednoduchá - kdo si všimne  této "anomálie" v mém běhu, je IN TIME žije TEĎ a VIDÍ !! není zahlcen myšlenkami o minulosti ani o budoucnosti. Prostě JE a DÍVÁ se.  A realita? 99,9 % dospělých si nevšimne mého běhu a co hůř, někteří lidé jsou tak hluboko v minulosti či budoucnosti, že si ani nevšimnou někoho, kdo kolem nich proběhl ve vzdálenosti půl metru. A kdo vidí na 100 %? Jsou to děti - bezstarostné děti od 6 do 10 let věku. Tyto si mého běhu všimnou vždy a ještě se ohlédnou za předpokladu, že je někdo nebo něco neobtěžuje z  venku. Nejsou zahloubené v minulosti ani budoucnosti. Jsou TEĎ a TADY.  Žít TEĎ znamená zastavit proud myšlenek do minulosti a do budoucnosti a věnovat se dění v TÉTO chvíli. Jen tak dosáhneme skvělé a štastné budoucnosti a po čase můžeme konstatovat šťastnou minulost nad kterou nebude třeba  přemýšlet, ale pouze vzpomínat na vše hezké v ní..

Q: Kde na to vše mám vzít energii?
A: Sám v sobě - za pomoci půstu v pročištěném těle. Čisté tělo energii má a dá ji. Dá ji bez omezení a limitu kolik chceš.. Chce to jen dodržovat energetickou hygienu. Nejvíce energie člověku nevezme pohyb tělem ale pohyb myšlenkový - v minulosti a budoucnosti. Čím hlouběji člověk tápe, tím více energie ztrácí. Zkrocení myšlení je prvním krokem, zkrocení zmateného pohybu těla až druhým.  Smyslové orgány jsou otvory, cestami, jimiž unikají životní síly, a tudíž je třeba je hlídat a udržovat tyto životní síly na svém místě. Dalšími žrouty energie jsou bloky v proudění energie tělem - závady v čakrálním systému těla. Energie musí v těle proudit bez odporu v množství, které právě člověk potřebuje. Asi tak jako voda v zahradní hadici. Ohnete li jí, nebo na ni uděláte dokonce uzel, voda zpomalí a nebo přestane téct. V případě že čerpadlo čerpající vodu je slabé, hadice tlak vody sice vydrží ale voda zpomalí svůj tok nebo přestane téct úplně. V případě silného čerpadla hadice tlak nevydrží a praskne - dojde k jejímu poškození..

Q: Jaký je nejdůležitější orgán v lidském těle?
A: Morek kosti je základ těla. Je-li morek čistý a čerstvý, vyprodukuje nesmírné množství krvinek, jež pak dokonale odvedou svou práci. Celé vaše tělo bude zdravé a degenerace vašich orgánů se značně zpomalí. Půst je dokonalým nástroje k vyčistění těla až do morku kostí;)

Q: Existuje elixír života a dlouhověkosti?
A:  Elixír dlouhověkosti nebo dokonce osvícení najdete sami ve svém vlastním těle. Existuje mnoho cest vedoucích k posílení těla a ke zpomalení degenerace orgánů, což je klíč k dosažení dlouhého věku.
"Sto dvacet znamená umřít mladý" !! Srovnejte si život, není problém žít déle než 150 let. Důvodem současné  obrovské náročnosti  tréninkového procesu je dnešní hluboký úpadek člověka žijícího v slepotě a hloubokých omylech zadubené společnosti.  Vaše mysl musí být naprosto očištěná, abyste se mohli plně soustředit na fyzická, duševní a duchovní cvičení. Jestliže nežijete klidným a vyrovnaným životem, váš trénink nebude účinný. Nezáleží kde a v jaké pozici se necházíte teď. Je jedno zda jste na dně. Mimochodem, po pádu na tvrdé dno se z tvrdého dna lépe odráží;)

Q: A co sex? Někde je vyzdvihovaný jako sport (západ) jinde zas opovrhovaný jako destrukční záležitost pro muže (východ). Je mužský orgasmus a ejakulace ztrátou nebo ziskem energie?
A: Na Západě tedy i v ČR je obyčejná masturbace končící ukojením muže a ponecháním toužící ženy svému osudu honosně nazývána  sexuálním životem:(
Na Východě je za sexuální život považován mnohonásobný orgasmus ženy i muže pokud možno současně bez výronu semene u muže. Mylný je západní názor prohlašující orgasmus muže za výron semene. Orgasmus muže a výron semene není jedna ale DVĚ rozdílné věci. Pravda, jelikož následují okamžiky po sobě, jsou těžko oddělitelné a k ovládnutí sebekontroly a posílení  vůle musí muž  hodně a hodně trénovat a také samozřejmě disponovat hlubokými znalostmi jak o těle, tak o sobě samém. Tedy mužský výron semene (ne orgasmus) JE ztrátou jemné energie, kterou tělo používá k vlastnímu léčení a k pohonu smyslových orgánů. Jak již bylo zde uvedeno 1000x, tělo je vysoce inteligentní a samo si řekne, zda semeno přemění na energii o vysokých frekvencích nebo jej samo vypustí při hezkém snu o prsaté blondýně ;)  Abych se tu neopíral jen do nás chlapů: kolik pak je tu žen, které cosi tuší o  gymnastice vnitřních poševních svalů, monitorech (měřičích)  síly stažení  pochvy a dalších způsobech a praktikách ovlivňujících  zdraví,  výkonnost a odolnost  ženských pohlavních orgánů??

Q: Nechci se vzdát svého běžného života a stát se asketou.
A: Pak ani nechtěj jít rychle dál. Zůstat v prostředí, kde člověk vyrůstal  a přitom jít mílovými kroky ve svém vývoji je nemožné. Není však potřeba úplné askeze. Stačí pouze změnit adresu do takové míry, aby okolí nemělo šanci Vás obtěžovat každý den. Jinými slovy, staňte se pány nad svými návštěvami;) Dostatečná vzdálenost je také dostatečným důvodem pro každou nezvanou návštěvu, aby jen tak nezazvonila když se nudí a nerušila..  Život započal a vyrostl z kořenů klidu a míru - proto musíte nejprve dosáhnout klidu a míru ve svém okolí a ten pak pronikne i do Vás samotných až dosáhnete dokonalé harmonie s vesmírem. Tělo je jen dočasně použito jako žebřík k dosažení konečného cíle - duševního osvícení.  Studujte ho, pěstujte, trénujte a pak vystopujte své kořeny a původ. Poznáním  svého původu (nalezením bodu klidu a míru mezi sebou a vesmírem)  nakonec vypěstujete  nekonečný duševní život. Prostřednictvím tohoto zdokonalování dosáhnete astrální úrovně nesmrtelnosti a osvícení a navždy budete svěží a zdraví - šťastní v životě.

Q: Začínám nahlížet do věcí duševna a duchovna. Trápím se s čakrami a hledáním astrálu. Nevím kudy kam. Každý zdroj navádí na jiné postupy - doporučuje jiná astrální vozítka.
A: Každý začínající má stejná trápení. Tyto otázky trápí každého hledajícího. Návody na tréning čaker jsou vesměs správné - největším problémem je vytrvalost. Hledat astrál je nesmysl. V astrálu už žijeme všichni. Pouze omezené smysly v zašpiněných tělech nám jej nedovolí naplno pozorovat. Jedinou možností pozorvání je pro člověka s omezenými smysly spánek. Zapamatování snu je zapamatováním si atrální cesty. Nedokonalost zapamatování si cesty mozkem, dělá z cesty pouhý sen, na který rychle zapomínáme. Astrální vozítka jsou pomůckou volenou podle toho jak je člověk založen a kterou cestou se vydal. Lao-c žil v dokonalé harmonii s přírodou - v klidu. Vybral si dokonale: Jeho astrálním vozítkem se stal motýlek, kterým cestoval. Pozorujte motýlka v přírodě, neletí ani sem ani tam, nemá směr, jen tak si bezcílně a bezstarostně poletuje. Chová se jako lidské  vědomí ihned po prvním  vstupu do atrálu - neví honem kam by se podívala dřív. Mění směr, těká, nikde ani chvíli nevydrží. Indiánští šamané už měli cíl. Vozítko ve formě např. buvola dokázalo přihnat celé stádo potravy do blízkosti kmene. Zvíře vozítko, které stvořila lidská mysl vidí a nedokáže rozpoznat zda jde o materiál či jen astrální podobu a reaguje na něj jako na "živé" zvíře a nechá se jím klidně vést. Buddha měl jako vozítko kopii svého vlastního těla. Jak je vidět, forma vozítka není důležitá - je potřeba a možnost si vybrat dle svého gusta.

Q: Jaký máš názor na sebevraždu?
A: Sebevražda se nazývá v duchovní literatuře také "velkým útěkem". Falešné a ke zbabělosti navádějící  heslo "kdo uteče vyhraje", nefunguje na žádné úrovni života. Sebevražda, vražda ať už  kriminálním jedincem nebo oficiálně státem pro postrašení druhých, neřeší vůbec nic. Člověk se narodí znovu, po několika letech se dostane do úplně stejné situace jako kdysi v minulém životě a bude ji muset řešit. Sebevraždy a vraždy lidí byť jsou nesmyslné, jsou v porovnání se smýšlením politiků států, které  uznávají trest smrti, pochopitelné. Sebevrazi či vrazi jednají v drtivé většině případů v časovém presu a stresu. Státní aparát - justice má však opačné podmínky a nástroje k tomu, aby nepolepšitelného člověka - nebezpečného pro své okolí, dokázala uklidit do bezpečí tak, aby už nikdy neškodil. Justiční vraždy neřeší vůbec nic. Člověku, který na své cestě pochybil seberou pouhé fyzické tělo = ve skutečnosti ho nepotrestají, ale naopak, vysvobodí ho!!  Názor a argument států ve formě postrašení dalších delikventů je lichý. Delikventi ve strachu o svůj život pouze přitvrdí na brutalitě svých činů - nic víc. Smrt jako trest nebo jako pomůcka sobě samému, neřeší vůbec nic. Je to fenomén který neexistuje. To, že na pohřbech pozůstalí pláčou místo toho, aby se radovali z úspěchů na cestě zesnulého, je jen jednou z největších dogmat a omylů na Zemi všeobecně uznávaných.

Q: Jaký má půst, očisťování těla a tím prodlužování života vlastně smysl, když se stejně znovu narodím?
A: Jak výše řečeno, Zem je velkou školou poznávání zákonů vesmíru. V podstatě školy tak jak je známe na Zemi, i tak fungují ale v jiné časové relaci.
Probíhá to asi takto: Mladá duše se poprvé narodí na Zem a začne se s mnoha chybami probojovávat životem. Asi tak, jako prvňáček ve škole.  Její život je "školním rokem". Je jedno, zda trvá 50, 80 nebo 90 let. Pak přijde "smrt" a "odjezd na prázdniny". Ty  mohou trvat několik dní i několik  let. Pozemský čas opět nehraje žádnou roli. Prázdniny probíhají také podobně: Duše která opustila pozemské tělo, zrekapituluje celý svůj minulý život vesmírným či astrálním pohledem nebo také se říká pohledem Boha. Neegoisticky a v PRAVDĚ uvidí věci tak, jak se opravdu sehrály a vezme si z toho poučení. Pak probíhá odpočinek (ale nemusí) a duše je buď  vržena a nebo se sama rozhodne zpět do života na Zem. Žene ji k tomu princip vývoje fungující v celém vesmíru. Vše ve vesmíru i vesmír samotný, se vyvíjí od vzniku k zániku - lidské  duše nejsou žádnou vyjímkou. Tolik k celkovému principu, aby byl pochopen celek. V tomto životě má očišťování jeden jediný význam  a tím je snížit odpor k vlastnímu životu na takovou míru, aby se stal krásným, šťastným a spokojeným. Z toho plyne to, o čem se tu vlatně už 3 roky bavíme. Současný život na Zemi je materiální.  A co tu děláme? Snižujeme si zde odpor materiálního (hmotného těla) na takovou míru, aby nám nebránilo v pohybu, neotravovalo nemocema a nebránilo dokonalému užití všech smyslů, kterými vidíme, slyšíme a cítíme krásy života. A abych konečně odpověděl na původní otázku, prodlužování života má smysl u lidí, kteří jsou tak daleko, že si uvědomují časové ztráty, které jim způsobuje perioda mezi každým narozením a dospěním k bodu vývoje v minulém životě. Na Zemi existují společnosti, které tyto zákony dokonale ovládají, dokážou najít vyspělou duši (svého vůdce) ihned po narození  a ještě jako dospívajícímu dítěti ji pomohou překonat a co nejvíce zkrátit cestu a čas k hladině  vědomostí a schopností získané v minulém životě. Co tím sledují? Nic víc, než opět mít v čele vidomého vůdce, který celou jejich společnost  nepřivede do záhuby, ale naopak, ke klidu a štěstí v životě. Sumasumárum: Táhne-li Tě to dál, běž dál a hledej, jistě už jsi v minulosti ušel nějaký kus cesty. Jestliže jsi teď v klidu, spokojen a v životě šťasten, jsi asi na tomto serveru omylem a je velkým zázrakem, že jsi dočetl až sem na toto místo ;)
 

 Homepage

 
Pomůcky na cestu 

Kniha Pust.cz

ISBN
80-239-7782-2
EAN 978-80-239-7782-0
Kde koupit?

Domácí  destilátor

Kde koupit?

Makrobiotika
Zasvěcení do makrobiotiky
Více info

Aeroponie

Více info

Néti nástavec

Více info

Pyramida

Více info


 
Created C 2002