PUST.CZ
 
 
Úvod
Co je tu? Víra? Náboženství?
Co je půst a co dieta 
Pro ty co se na necítí
Krok po kroku k půstu - startování 
Krok po kroku k Bohu
Kdo ano a kdo ne?? 
Na poušti je nejlépe 
40 denní půst v realitě
45 denní půst v realitě
50 denní půst v realitě
55 denní půst v realitě
60 denní půst v realitě
65 denní půst v realitě
70 denní půst v realitě
75 denní půst v realitě
80+ půst v realitě
365 v tvrdé realitě
Breatharián.eu
Marathon 2004
Pro učitele půstu
Pro žáky půstu
Zpět k jídlu
Názory druhých 
Komu uvěřit?
Poraďte se s 'odborníky'
Víra nebo příroda? 
Zdroje informací
Rychlý start
Video
Diskuze
Pyramidy
Je nás 1000
Žijeme na Zemi
Zázraky se nedějí
Energie zdarma
Smrt - Život - Smrt
Rakovina-devitalizace
Zem z pohledu Sluníčka
Breatharianství
T H E      H U G E     L I F E         E X P E R I E N C E

Pavel Mácha 2010 Pust.cz

365-2010
Devátý společný rok máme za sebou. Co  o něm říci? Hlavně zpočátku byl bouřlivý a to díky lidem, kteří zpropagovali půst více, než bylo v daný okamžik zdrávo.

Lidé, kteří propaguji půst v žumpě, jsou půstu velkým nebezpečím a proto  je potřeba s nimi ihned ukončit komunikaci, po zbytek jejich života  se jim a jejich okolí zdaleka vyhnout a neukazovat jim více. Půst je tisíce let stará metoda, která byla vždy držena v pozadí a každé jeji vytažení na přímé světlo, znamenalo jeji okamžitou likvidaci. Nezbývá, než znovu zopakovat, že půst je branou do duchovního světa, branou  k vlastnímu sebepoznání, k poznání vlastního hradu uvnitř sebe.

Následkem přílišné reklamy,  skončilo několik lidí v nemocnici. Ne následkem půstu, ale následkem nezvládnuté návratovky. Tito lidé byli zařazeni v nemocnici mezi bláznivé bulimisty a potrhlé lidi, kteří zkoušejí neověřené diety. Pro půst to tedy nemělo zatím  žádný následek.  Někteří z těch, kteří překonali svoje ego a napsali si o pomoc, půstují dnes dále přesně tak, jak to má být- pomalu, opatrně,  podle kalendáře. Jiní, kteří se přes svoje ego nedokáží přenést, hledají na Internetu pasáže a útržky z různých lékařských publikací,  tvrdí svému okolí a hlavně sami sobě, že to je určitě to ono co jim chybí a co je jejich diagnoza. Jaká je skutečná diagnoza, tu raději nebudem psát, abych jejich ego moc nepopudili:))

Z výše uvedeného  plyne další téma: Dostávám, stále lukrativnějsi nabídky na vedení nějakého půstovacího zařizeni doma či  v zahraničí. Ať by byla nabídka sebelepší a zlatem vyvážená, nikdy ji nepřijmu!  Toto zařízení by se stala vele-berličkou, která  by lidem jen ničila životy jak z hlediska karmického, tak z hlediska fyzického. Ten, kdo začne léčit půsty hromadně, se proviní jak na duchovní, tak na fyzické úrovni. Každá nemoc je trest za nedodržení Zákona, který se projeví nemocí. Nikdo nemá právo nemoce a karmickou zátěž z jiných lidí snímat. Pokud tak činí, tato zátěž přechází automaticky na něj. Na fyzické úrovni je to navlas stejné. Léčením lidí poškozujete zájmy korporací vyrábějících léky. Aplikací půstu na větší skupinu lidí mimo jiné vyvoláte nenávist organizací, proti kterým nemáte šanci obstát.. Nedávná kampaň proti MMS byla velice názornou ukázkou toho, co se stane s něčím, co dobře funguje a léčí levně nebo dokonce zdarma.Věřím, že varování  podnikavcům, kteří mají chuť na půstu jednoduše vydělávat velké peníze, je dostatečné.

Pro lidi na druhé straně, kteří o půstovním zařízení přemýšlejí protože to nedokážou sami: Půst mimo jiné  naučí  člověka  udělat si okolo sebe pořádek a hlavně  místo pro svoje vlastní rozhodování, čili  poušť- ostrůvek v životě, kde jsou sebou samými, zpočátku se svým velkým JÁ.   Pokud to tito lidé nedokážou, nemohou se postit. Pokud jim  tuto základní chybějící schopnost -  zmanažerovat si svoje okolí,  nahradí klinika, už nikdy se bez této berličky nebudou sami moc obejit a budou se do ní muset stále vracet . S touto neschopnosti některých lidi právě počítají a kalkuluji rádoby-zakladatelé půstovních  klinik - podnikavci s lidskou neschopnosti, netrpělivostí  a hloupostí -je to velmi jednoduché.. Kdo sám udělá 40, nikdy kliniku nezaloží. Kdo ji neudělá, nemá morální právo učit druhého člověka něčemu, co sám neumí a čím si sám neprošel.

Kdo výše uvedené  pochopil,  vyhrál!!

Že už několik lidi pochopilo, je vidět z následujécí zprávy: S radosti celé  půstařské komunitě oznamuji, ze několik žáků  nezávisle na sobě v roce 2010 dosáhlo poznání rychlostartovaciho jídla na základě svého vlastniho vývoje dle postupných návodů zde na serveru pust.cz  Je to obrovska sartisfakce za dobu fungování tohoto serveru, kterému bude 03.02.2011 devět  let.  Opět  se potvrdilo zlaté pravidlo sedmi let. První lidé dosáhli čtyřicítek po dvouletém fungováni serveru. Dalšich sedm let trval jejich duševní přerod... Sedmička, je prostě v lidském životě sedmičkou:))
 

Tolik všeobecně, poďme k mému životu, který mnoho lidí pečlivě sleduje. Poslední rok byl rokem pokusů,  zkoumání a pokorného učení se od půstu. Jak by se z nadpisu mohlo zdát, nebyl to rok breathariánský bez jediného sousta, avšak přesto byl půstem. Pojďme však popořádku. Na jednom novém serveru, kde se rozjela i slušná diskuze o půstu - zdravi-az.cz  jsem se dověděl, že jsem svých výkonů dosáhl tvrdou askezí, jaké jen tak někdo nedokáže. Ops!! Ops!!  To je ale mylný názor, tady si musíme vysvětlit, kdo je tu skutečným asketou:) Jak se mají věci s askezí ve skutečnosti? Pojďme si zafilozofovat:)

1) Člověk žumpoidní, který spořádaně několikrát denně papá, začíná snídaní. Kolotoč dne je asi následující:
- toaleta, nákup potravin  příprava snídaně umytí nádobí
- toaleta, nákup potravin  příprava oběda umytí nádobí
- toaleta, nákup potravin  příprava večeře  umytí nádobí
Sečteno a potvrzeno, člověk který papá, nakupuje z jedné strany jídlo, z druhé strany toaletní papír:)) Mezi to platí energie za vodu, její ohřev, a třeba za plyn či elektrický sporák. mezitím musí  do práce, kde musí několik hodin pracovat, aby měl co jíst :)

2) Člověk půstovní, který nepapá. Kolotoč dne je následující:
Nebudem to rozvádět, je to nám známý kříž :) Učení, práce-zábava, odpočinek, občas spánek:)

Tak to bychom měli půdu připravenou na zodpovězení otázky: Kdo že je tady asketa?? Kde jsou jaké nadlidské výkony? Je trápícím se asketou ten, kdo celý rok slouží svému žaludku, nebo ten, který jíst nepotřebuje, na vše má spostu času a žije poklidným životem v dobré náladě???? Kdo pochopil vítězí :))

Susmasumárum, výše uvedeného, nejsem žádným asketou, nenazývejte mě tak prosím :))

Práce: Stalo se přesně to, co jsem již několikrát naznačil v minulosti. Až přijde na delší postění, jako pilot budu mít v práci problémy. Důvod jednoduchý - nějaký chytrák mě za tepla bonzne že nejím a fotky pošle tam, kde létám. Stalo se, jak bylo plánováno, práskli mě :))  Jelikož letečté lékaři jsou samozřejmě přísně žumpoidní, pilot který prokazatelně nejí, skončí místo v kabině letadla na nejbližší psychiatri jako bulímik, bláznivý dietář, či s jinou nějakou sofistikovanější diagnozou:) Otázka tedy zněla, jak jíst aby viděli a zároveň jak jíst abych nejedl, nemusel startnout trávicí systém a tím pádem začít nakupovat toaletní papír:) Bůh má řešení na vše, řešení se našlo. Nebudu uvádět detaily, z následujícího povrchního popisu jistě každý učitel lehce pochopí:
1)
- máte žáky, kteří si stěžují, že mezi prvním a dalším jídlem musejí čekat na hlad třeba 2-3 dni a s následnou stolicí až po několikátém jídle, třeba až po týdnu.
- naproti tomu máte žáky, kteří utíkají na toaletu hned po prvním jídle a vzápětí mají hlad..
2)
- máte lidi, kteří ať se cpou jakkoliv, nikdy nepřiberou
- máte lidi, kteří přiberou kilo na hmotnosti i po jednom rohlíku

V bodě 1a2 je pes triku zakopaný:) To je odpověď na otázku, jak jíst, aby druzí viděli  a zároveň nejíst, aby nenastala mozková mlha a spotřební povinnosti ;)
Prosím učitele, kterým je věc jasná, aby návod nepropagovali a nepodporovali diskuze okolo něj. Je to věc mnohaletého zkoumání. Je to vnitřní věc každého člověka, protože hodnoty, na které musí každý člověk přijít sám u sebe, jsou u každého jiné, podobně jako otisky prstů nebo DNA.. Odhalení a zvládnutí tohoto principu je skutečným vrcholem půstu a zároveň důkazem, že člověk je schopen dokonale ovládat svoje tělo, duši i ducha-svou mysl. To je ta pravá maturita půstu, přípravkou na tento krok jsou dobře zvládnuté návratovky. Maturitou není brethariánství, které se dá naučit a okusit za necelý měsíc http://nourriture.pranique.free.fr/. navíc naučit se s touto schopností opravdu žít, trvá dlouhá léta. Dosáhnout na vnější výživu přes půst je mnohem cennější a pro život použitelnější metoda a hodnota, než mít něco, co jsem si sám nevybudoval a nevím jak jsem k tomu vlastně přišel. O karmických následcích raději nemluvit..
.
Výzkum:
Ačkoliv jsem měl v minulém roce dost  práce se školou, podařilo se mi také naučit se od půstu jednu velice zajímavou věc. Několik žáků reportovalo buď postupné, nebo skokové vyléčení nepříjemného pískání  v uších - nemoci odborně zvané Tinitus. To je jedna z mála nemocí, na kterou mají lékaři stejný názor - neléčitelné, ještě nikdo nikdy tinitus nedokázal vyléčit. Přesto to půst dokáže! Proč to nedokážou lékaři i přesto, že do léčby věnovali již obrovské prostředky? Protože čím více bádají, tím více příčin nacházejí. Ano, tinitus je nemocí, která má stovky příčin a je jej potřeba léčit celostně. V oboru celostní medicíny existuje pouze jediná kniha, která míří v oblasti výzkumu titnitusu do černého. Dá se opět říci, že co člověk, to jiná příčina nebo dokonce souhrn příčin pištění v uších. Tolik teorie, poďme k výzkumu tinitusu půstem.

Podíváme li se na člověka jako celek, můžeme vyloučit ruce a nohy, tedy končetiny. Zůstane nám tzv osový - axiální skelet což je souhrnné označení pro páteř a kostru hrudníku, tzn. hrudní kost a žebra. Často se přidává také lebka, nicméně ta je z hlediska vývojového i funkčního svou strukturou  poněkud odlišná, ale pro naše účely ji musíme započítat.

Osová kostra představuje osu těla, jejím úkolem je zajišťovat pevný bod pro pohyb končetin, tvoří také významnou mechanickou ochranu zranitelných vnitřních orgánů. U člověka je tvořena 80ti  kostmi (vč. lebky). Kostra je zároveň jakýmsi trezorem chránícím vnitřní orgány. Tedy máme tvrdý vnějšek a měkké tkáně vnitřku. Příčiny titnitusu mohou být jak v tvrdém,  měkkém, plném i dutém orgánu, často  i v několika  najednou.

Začneme kostrou. Proč kostrou, opět jistě dokáže okamžitě zdůvodnit každý učitel půstu, není třeba rozebírat.  K posouzení kostry nám stačí velice jednoduchý krok. Poslat půstaře který se snaží vyléčit, vyfotit se  na rentgen a nechat si napsat diagnozu.

Když se vrátí a pošle Vám diagnozu v níž jsou slovíčka jako  chondrosa disku, dorzálními osteofyty,.ventrální spondylosa, unkovert.pseudoarthrosa, laterodorzální osteofyty s prominencí  do intervert.otvorů a mezi tím nějaká čísílka  C5/6 a podobná, má pacient docela malou šanci na uzdravení.

Slovíčka neznamenají nic jiného, než postižené ploténky, výrůstky na obratlech, poškozená chrupavka, degenerativní změny. To neznamená nic jiného, než že se pacient blíží ke stavu zvanému artroza.  Artroza už patří do mechanickych onemocnění, kde už pomůže jen chirurg s dobrym sekáčem,dlátem a kladivem, který výrůstky a srůsty  oseká jeko ledové rampouchy :)

A světe div se, u kostry člověka, který nemá degenerativní poškození páteře, problém tinitusu také z velké části mnoha případů končí. Na ukázce půstu jsem vypozoroval, že u lidí  mladších 30 let jde většinou o nesprávnou polohu některého z bederních obratlů. Tuto polohu půst opraví zcela sám, tím, že odstraní často i 30kilovou kouli z dutin břicha, která vytlačuje či natáčí obratle páteře do nepřirozené polohy. Následek, či průvodní jev špatné pozice obratlů bývá právě a zrovna tinitus :)

Samozřejmě, že obratlu se dá do správné polohy pomoci a to opět simulací-zopakováním toho, jak nás to naučí půst. To znamená uvolnění obratle tak, aby se s ním dalo manipulovat, jeho rozhýbáním a nakonec zamáčknutím do správné polohy potom, co se postižený řádně nadechne, čímž vytvoří mezi jednotlivými obratly páteře větší mezery do nichž je možno obratel lehkým tlakem zacvaknout zpět do jeho správné polohy.  Tady však nastane další problém, jelikož vyosený obratel už si udělal místo ve svalové hmotě okolo páteře, je z jedné strany právě vyoseným svalem vytlačován zpět do původní špatné polohy. Z tohto důvodu je potřeba zatlačit obratel do správné polohy několikrát za sebou v průběhu několika dní. Ale proč vyhánět housera složitě, když ho půst vyžene sám, stačí jen chvilku  počkat :)

Tolik maličká ukázka pro Vás učitele z toho, co vše se dá od půstu okoukat.. Popis je úmyslně velice povrchní, kdo se touto věcí chce zabývat, má kopu prostoru k vlastnímu sebevzdělávání ;)
.
Dále je nutné zopakovat opět  velmi důležité upozornění!
V této chvíli probíhá hon na další sektu, které naletělo mnoho lidí. Obligátní vařenou nudlí, na které se nechali věřící utáhnout, je opět ezoterično, duchovno, duševno viz zde  Zájemcům o půst je neustále potřeba opakovat nutnost znát teorii, přečíst co nejširší spektrum knih, než se člověk do půstu pustí.. Nechat se zlákat  podiovým vystoupením a hned vše zkoušet, je tou nejrychlejší cestou k problémům. V neposlední řadě je potřeba oět zdůraznit, že učitel musí sám dělat to, co říká. Od z 3/4 holohlavého 30letého pajdavého mladíka se toho moc nenanučíte :)

Pyramidy a destilovaná voda
Stále více žáků si staví pyramidy. Buď pro sebe, nebo na obnovení mřížky v destilce. Některým to nefunguje, nebo zjistí, že na ní nemají trvalé místo. V případě vody si lze lehce pomoci mrazákem. Vydestilovanou vodu necháte zmrznout a mřížka se obnoví. Po prvním zmrznutí je obnovena z 90 procent. Dokonalou vodu se 100% obsahem mřížky získáte po devíti mrazících cyklech. Pro účely půstu bohatě stačí jeden cyklus. Vodu nechávejte v ledničče, nikdy ji nevyndavejte. Dosáhnete tím "studánkový efekt". To není nic jiného, než velice účinná prevence proti chřipce z podchlazení dýchacích cest. Když budete pít vodu z ledničky po celý rok včetně doby půstu, tepelné šoky dýchacích cest, které jsou častou příčinou chřipky nebudou mít šanci a ještě zároveň potrénujete pozornost a pružnost termoregulačního systému těla. To je další zavřená brána pro chřipku či angínu.

Na konci jak jinak, než statistika těla, které v této chvíli obývám :)
Přeji všem učitelům co nejvíce nadaných žáků!! Všem žákům hodně dobrých učitelů:)
 

2007 2010

 
 


 


 
 

 Homepage

 
Pomůcky na cestu 

Kniha Pust.cz

ISBN
80-239-7782-2
EAN 978-80-239-7782-0
Kde koupit?

Domácí  destilátor

Kde koupit?

Makrobiotika
Zasvěcení do makrobiotiky
Více info

Aeroponie

Více info

Néti nástavec

Více info

Pyramida

Více info


 
Created C 2002