PUST.CZ
 
 
Úvod
Co je tu? Víra? Náboženství?
Co je půst a co dieta 
Pro ty co se na necítí
Krok po kroku k půstu - startování 
Krok po kroku k Bohu
Kdo ano a kdo ne?? 
Na poušti je nejlépe 
40 denní půst v realitě
45 denní půst v realitě
50 denní půst v realitě
55 denní půst v realitě
60 denní půst v realitě
65 denní půst v realitě
70 denní půst v realitě
75 denní půst v realitě
80+ půst v realitě
365 v tvrdé realitě
Breatharián.eu
Marathon 2004
Pro učitele půstu
Pro žáky půstu
Zpět k jídlu
Názory druhých 
Komu uvěřit?
Poraďte se s 'odborníky'
Víra nebo příroda? 
Zdroje informací
Rychlý start
Video
Diskuze
Pyramidy
Je nás 1000
Žijeme na Zemi
Zázraky se nedějí
Energie zdarma
Smrt - Život - Smrt
Rakovina-devitalizace
Zem z pohledu Sluníčka
Breatharianství
T H E      H U G E     L I F E         E X P E R I E N C E

Pust CZ 60 dni pust v roce 2006

60 dní půst 2006

Na tento půst jsem byl přímo nadržený. Proč? Jednoduchý důvod -  po deseti letech průběžných a dlouhodobých půstů jsem si řekl že rok 2005 bude rokem "normálního" člověka. Tedy člověka, který   jí všechno kdy chce a jak chce.  Udělal jsem pokus s cílem vidět, jak hluboko za rok bez půstů člověk upadne do bláta života.
Jubilejní  půst byl opět jak jinak ve znamení reorganizace okolí mého  JÁ, tedy  doma,  vztahů s okolím a práce. Ke konci roku jsem žil spíš laxním způsobem života a spal na budoucích vavřínech - házel jsem vše před halvu-za hlavu:)  ve vědomí blížících se 60 dní tvořivého  půstu ve vidině obrovského množství času který mi 60tka jistě poskytne. V další části si všiměte,  kolik jsem očekával a kolik jsem ve skutečnosti dostal !!

Největší problém který přede mnou stál, byl "pozůstatek" po rozchodu se Štěpánkou, naše bejbi jménem Nero.
Štěpánka to "zabalila" docela nechutně, ba přímo podrazem, ze vztahu mi  zůstalo mi naše společné "děťátko" maličký, sotva 3 měsíční. pudlík  Nero.

Tedy před začátkem půstu spokojenost, úkolů až nad hlavu, zlepšit provoz ve výrobě,  létání, pes a přestavba  "domácnosti" - v uvozovkách proto, že záměrem bylo udělat z mojí domácnosti útulné bydlení člověka milujícího lítání,  vrtulníčky a psa  Nera:)  A jak to vše dopadlo?? Poďme popořadě: Začneme mým tělem, žádná důležitá změna oproti letem minulým se nekonala, tak mě už jistě znáte. Z fotek vidět jistě úbytek hmotnosti  markantní, už jen pohledem na hlavu -  na počátku koule, po 60 dnech  řádná   šiška:)  Po kliknuti na fotku se možná ukáže i větši rozlišení:) Nic nového pod Sluncem:)
 

Výroba1 : Ve výrobě to byl uragán, často i 24 hodin v kuse strávených v dílně opravdu  dodalo dynamiku změnám a vyústilo to nabídkou najitele sousední dílny zda nechci další prostor. Zajásal jsem a foto opět mluví lépe než tisíc  slov  - strojovna kombinovaná s laminovnou se rozdělila na strojovnu a laminovnu. Ze dne na den jsem měl obrovský bezprašný prostor  pro počítače a strojní zařízení a hned vedle prostor skoro jako bílou laboratoř  pro výrobu kompozitových dílů pro letectví.

Výroba2: (děvčata mohou klidně přeskočit na další odstavec:)  tady je  to pro technicky založené chlapy..:))
Ve výrobě jsem narážel každou chvilku na potřebu frézky řízené počítačem. Jednou cestou bylo koupit hotovou mašinku v ceně někde kolem 200 tisíc korun, druhou cestou bylo urob  si sám :)  První cesta zdánlivě jednoduchá, ale principy a ovládání bych se musel stejně složitě učit a studovat. Je to to samé jako koupit auto a neumět s ním jezdit. Rozhodl jsem se tedy briskně, že to nastuduju  od podlahy  výrobou CNC strojku a zkušenosti jak počítačem řízené výrobní stroje vůbec fungují, nasbírám cestou. Začátek jak to bývá vůbec nebyl jednoduchý, základní pojmy z CNC (Computer Numeric Controled-počítačem řízené) světa pro mě byly  španělskou vesnicí, bylo potřeba prostudovat desítky linků  obsahující stovky stránek, samože anglicky. Pak bylo potřeba najít lidi, kteří se stavbou a provozem mají vlastnoruční zkušenost. A tito lidé si uvědomují co umí a znají a jak jsou jejich znalosti těžce nabité a cenné , proto není jednoduché je získat ke spolupráci.
Nicméně půst má a dá sílu překonat jakoukoliv překážku, po pár nocích studia se začala rodit základní konstrukce CNC frézky.


Za týden dorazila poštou elektronika a motory a mohly se montovat pohony.Během desti dnů  se testovala nová mašinka

a padají z ní první výrobky

už jen dočistit, vyvrtat díry a může se prodávat:)  není co dodat, nebýt půstu, NIKDY bych se do projektu  nepustil, protože bych dopadl jako stovky dalších lidí kteří po CNC stroji dlouho touží a mjí jej rozestavěn doma i několik let. Není to jednoduchá věc.

Lítání: Dával jsem mu minimum, jen co bylo nejnutnější. Prohlídky, zkoušky , přezkoušení, několik letů s turisty a fotografovací lety. Všechen čas sebral vývoj CNC viz níže.
Ale poďme popřadě, jdem ke mě domů:) Vítejte;)

Doma 1:
Doma to bylo opravdu přestavba jako perestrojka v sovětskym imperiu :)   Počítač neodostačující mým požadavkům, harddisky plné "bordelu" navíc už malé. Takže nové střeva do PC, PIV 3,2 1GB RAM 200GB HD   agenda kolem mě v šanonech se na mě už skoro sypala - obrázky opět řeknou více.
Takhle to začalo a skončilo  - je to pohodička tvořit na dvou monitorech!! Kdo děláte více na PC, určitě si pořidte druhy monitor a ergo stůl, u kterého můžete sedět vzpřímeně při psaní.!! Konstrukci nového stolu dohlížel poctivě a přísně
Nero okupující moje PC křeslo :)
Začátek:
Výsledek:
Doma 2:
Doma to oproti plánům začátkem půstu  vše  pokračovalo na druhou, přišel na řadu druhý roh velkého obýváku - stála tam zbytečná polička plná zbytečností - šla do ložnice a je z ní knihovna. Místo ní vznikly  police a úložiště po moje milované  helinky:)  Ty se skládají z mnoha dílů, často hodinářská práce, ložiska, drahá elektronika.  Dílna je pro tyto věci špatné a prašné prostředí a není to po ruce. Muselo to domů, nic se nedalo dělat, ženská ruka v nedohlednu, nebo spíš žádná co by bránila, tedy hurá do toho..  Foto opět mluví jasně.
Začátek
Hotovo:
Doma 3
Ale jak to v půstu chodí, pokračovalo to i na třetí:) Splnil jsem si svůj  sen, koupil jsem si pravou, nefalšovanou, japonskou  futonovou postel.

Když přivezli matraci řidiči  ze zásilkové služby DHL na vozíku, divil jsem se, proč tak lehkou věc vezou na rudlíku. Strčili mi ji před dveře,  dali podepsat dodák a odjeli . Od dveří do ložnice má asi 5 metrů, než jem tam matraci dosoukal, trvalo mi to asi 20 minut!! Váží snad sto kilo!!   Číňani a Japonci říkají, že kdo nespal a nemiloval se na futonu, neví co je spánek a milování.  Kdo neví o čem mluvím, více info tady - http://futoncentre.cz/  Sumasumárum, je to bomba!!  Ale pozor, na futonu se tím pádem nedá dělat žádné meditační cvičení - hlavně začátečníci, protože relax a uvolnění těla probíhá tak rychle, že člověk přílevem relaxu rychle dojde přímo k blaženému uvolnění místo řízeného a prošvihne správný okamžík blízko transu a jednoduše usíná, Kdo je v meditaci  bez postřehu a pomalý, má smůlu - musí na kanape do obýváku:)  Vždy po sprše si jdu příjemně prohřáté tělo čakrama  dorovnat na spravné frekvence do postele - tak jsem udělal i po "inastalaci" futonu - byl to šok, co to se mnou dělalo:))  Bylo to pád do spánku jako skok do ze skály!!  Tedy nic pro začátečníky- na futonu se meditovat jen tak lehce  nedá, ale pro pokročilého je to naopak velký pomocník, protože neztrácí drahocený čas uvolňováním - v podstatě jen pozoruje, jak rychle probíhá bez námahy a přičinění..  Futon = uvolňovací droga těla  bez diskuze a  rizika pozdějších následků drogy. V návodu kladou na srdcem, že jednou za 14 dní jepotřeba furton ootčit.

Nero: tako to je ON:)) !! Dnes mého srdce šampion:)) !!

Musí být všude, musí všechno vidět, neskutečně rád se fotí. Když pojedu autem 500 km, tak mi klidně celou cestu bude spát na klíně. Z počátku to s ním nebylo lehké, psíčkařka tu byla Štěpánka, já tomu houby rozuměl, jen jsem si s ním šel zaběhat, pohrát a dělat blbiny. Situace zlá, pes si dělal se mnou co chtěl, ne já s ním. Musel jsem se zahloubat do teorie výcviku psa. Na Inetu jsem zjistil, že to není tak lehké, protože psovi než dojde, tak to rvá pár sekund  Malému psovi dojde povel do vědomí za jednu až dvě  sekundy, velkému psovi až za 5 sekund, než zareaguje.  Naštěstí Nerovi dochází nějak vyjímečně rychle, nebo to na inetu není pravda:)  Pokud bude zájem, natočíme videjko s obsahem copak všechno umí:) Půst mi dovolil věnovat Nerovi opravdu každou chvíli a vychovat  z něho psíka  poslouchajícího  na slovo:)   Jiná volba prostě nebyla, pes musí být pro radost sobě i majiteli - jinak to podle mě prostě nejde. U Nera to paltí extrovně, protože jak se mu povolí, je jak z divokejch vajec.  Příkazy a jejich plnění mu dělá radost:) mě jejich splnění samože také:)!!  Můžu s ním jít kamkoliv, ničeho se nebojí, poslouchá jako hodinky, nemusím se bát, že se splaší a někam vběhne třeba pod auto. Mám s ním už jen krásné chvilky, nejen když spolu chodíme ráno běhat, ale i v průběhu celého dne . Skáče jako gumový, jeho pohybový projev vyvolá úsměv na tváři i tomu nejsmutnějšímu člověku pod Sluncem:) Tedy bez Nera za zadkem ani ránu:)
Za zadkem je však  pouze  pořekadlem,  protiže tam nesmí, musí se držet v přední polosféře mého výhledu, jinak dostane vytaháno za kožich na krku jako od mámy:)
Do města, do dílny, do auta, všude se mnou. Stačí jak uslyší cinkot klíčů a už skáče po dveřích. Nechat ho doma si nedovedu představit. Nastudoval jsem toho o psejkách opravdu hodně po několik nocí a kdo chce s psejkem poradit, rád poradím s výchovou tak, aby pes poslouchal na slovo a byl šťasný a spokojený jako Nero. Některé super  infa o psech jsem dostal i zde z půstu od lidí, se kterými si píšu (že jo, díky  můhehe:)  Mimochodem, Nero od třech měsíců-od chvíle co ho mám, NIKDY nepil jinou vodu než destilku. Dostává jítst jednou denně asi hrst jídla - 100-150 gamů (2,5 kila jeho váha) a je happy. Když jdu do sprchy rychle utíká do ložnice a ohřívá postel, pak si mi lehne vedle halvičku mi strčí  pod paždí a usne. Rád se koupe, nerad fenuje a pak hraje hrdinu. Po vykoupání lehne mokrý  k sobě do košíku, ale pak začne klepatůra ze zimy a přijde so ohřát do klína a dát ofenovat :)  Jeho nejoblíbenější hrou je přinést  aportík (míček nebo provaz s uzlem) tak okolo  druhé až třetí hodiny ráno - to má nejvíce života, když celý den prochrněl. Druhá jeho sranda je   ráno mě oliozovat okolo osmé, když jsem šel na chvíli spát v sedm po celonoční práci:)   Ale  se rozepisuju, škoda, ale není to tu  o psech ale o půstu, napsal bych o Nerovi i sto stránek :)  Zážitky, které každý den dokáže přinést štěňátko poznávající své okolí, jsou moc krásné.

Moje okolí:  Jelikož jsem otevřená a sdílná povaha, dávám každému šanci, ať se projeví, než k němu zaujmu nějaký postoj.  A to jak reálně, tak virtuálně.

Realita - Můj dům byl domem otevřených dveří pro celé okolí  - kamarádi a známí si ke mě mohli přijít dělat na Inetu, dělaly se párty, na návštěvu mohl přijít kdo chtěl. V průběhu podzimu se však začaly dít divné věci, lidé začali moji otevřenost zneužívat, což nemělo za následek nic jiného, než vytvoření atmosféry nedůvěry, obsahující dezinformace, dohady, pomluvy a vymyšlené závěry a rozsudky nad mnou i lidmi okolo mě.   Vyvrcholilo to příjezdem svobodné maminy které jsem se zbavil jen s vypětím sil, aby mi tu nezůstala na krku. Malej synek  byl zlaťoučkej, toho bych si tu klidně nechal všemi deseti, ale mamina hrůza! :)   Nakonec jsem musel posbírat klíče od mého bytu  od všech co je měli a zavést tvrdý režim = pokuch chceš na návštěvu, ohlas se  na druhý den - na zvonek neotvírám, a rázem byl klid, jako jak když švihne proutkem :)  Každý si jde svou cestou, já ignoruju okolí, okolí ignoruje mě. Čiže sumasumárum, půst 2006 proběhl jako v poustevně, pouze ve společnosti Nera a bylo to užasně  krásné!!  Jít spát kdy chci, dělat jak dlouho chci a kdy chci.. No limit energie, je jedno zda je den nebo noc..! Prostě úžas life:)

Virtualita - náš server se krásně rozrostl, je tu k dnešnímu dni 1450 lidí, kteří jen potvrzují, že síla půstu jako komplexní metody léčení celého člověka funguje a je neomezená. Bohu žel, situace se poněkud "překlopila", někteří lidé moji snahu pojali zcela jinak,  nepochybují ani trošku o mých zkušenostech, 100% mi věří, ba přímo mají jistotu a vrahají mi do náručí celé svoje rodiny a to někdy az násilným stylem - "ty víš jak to je, ty nám MUSÍŠ  pomoci". Logicky nenásleduje nic jiného než tvrdá "kopačka " zpět do vlastní reality.  Čiže těmto lidem co to zkouší touto cestou moho vzkázat: Nemusím NIC. Jsem svobodný člověk a svou svobodu si užívám a vážím si jí, protože sem se k ní těžce a přes velké překážky dopracoval a trvalo mi to desítku let.  Vymanit se z předsudků a vazeb  společnosti, není sranda a kdo to jednou zkusí, dá mi jistě za pravdu. Za tu námahu to však opravdu stojí.  Po mojí reakci tito lidé obvykle stahnou "ocas mezi nohy"  zkusí to někde jinde, ale je mi jasné, že se za několk dní max týdnů znovu ozvou v  trochu lepší tónině :)  To už se pak dá i něco vymyslet a dosáhnout nějakkého cíle.  Čiže až mi budete psát rád poradím, ale nenuťte mě k ničemu a nedávejte mi termíny. Nejsem příčinou Vašich problémů, nezpůsobil jsem Vám je, můžete si za svou špatnou situaci sami a je jen na mě, či se rozhodnu zatížit si svou karmu tím, že Vám vyřeším část Vašich problémů = převezmu část Vaší zodpovědnosti za Vaše činy na sebe.

Dalším problémem je "skupinkování se" s lidmi na různé úrovni. V žádném případě proti němu nic nemám z osobní úrovně. Každý je tu svobodný člověk a může se stýkat s kým chce, kde chce a jak chce a dělat si s ním co chce:))  Každého problém a ne moje starost. Z hlediska půstu to však starost a problém je, jelikož někteří aktivní jedinci  po několika denních zkušenostech kontaktují lidi z diskuze a organizují různá setkání či několikadenní pobyty v přírodě, nebo v pronajatých objektech. Na tom by  opět nebylo nic špatného, pokud by tito lidé vědomě!!  nepředávali informace o průběhu půstu, které sami nemají vyzkoušené a které si sami neosahali. Pak dochází k situacím, kdy mi lidé píší že paní XY povídala, že je to tak a Ty nám tu veřejně tvrdíš, že je to naopak a kumuže to máme teď věřit. Čiže pozor na grupování se, lidí kteří dosáhli 21 je ještě poměrně málo a ještě méně těch, co mají za sebou 40tku. Pokud dostanete mailem pozvání na setkání, buďte VELMI opatrní na inforace, jakých se Vám tam dostane.

Třetím problémem, který Bohu žel graduje přímo úměrně s narůstajícím počtem rgistrovaných uživatelů na serveru, je spam na Vaše  maily počínaje  firmami prodávajícími různé léky či přírodní léčivé prostředky,  až po vydavatele knih na podobná témata, kteří se snaží prodat svoji  knihu všemi možnými cestami v zájmu dosažení co nejvyššího zisku. Pokouším se s tím něco dělat, snad Vás není mnoho, co dostáváte spamy.  Vám, kteří jste dostali, se za obtěžování omlouvám.

Sumasumárum - závěrem:  Půst 2006 byl přímo předpisově ukázkový a velmi štědrý, dal mi mnohokrát více, než jsem očekával a to i přes desetileté zkušenosti, kde byl předpoklad, co asi mohu očekávat.  . Minulý  rok prožitý životem bez krátkých půstů přesně ukázal, jak hluboko a kam až se může člověk propadnout na běžné stravě po celý rok bez půstu. A to jsem  každý den sportoval a jedl pouze jednou denně tehdy, když jsem měl  všechnu práci hotovou. Nevyhýbal jsem se alkoholu a jakémukoliv jídlu včetně svíčkové, masa, majonézy, cukru, soli řízků atd.. Anyway, tělo sevřením, či dokonce zvednutím žaludku stejně odmítne jídla, ze kterých doslova kape humus ve formě omastku nabo z něko opadává sůl či cukr. Do takových extrémů už člověk jaksi nejde sám podvědomě, protože jasně ví, jaké pocity a prožitky ho čekají po pozření takového humusu v následujících hodinách.  Ke konci roku jsem se cítil relativně velmi špatně, mozek bral a ukládal nová infa velmi ztěží, schopnost a síla  imaginace pokulhávala  za běžnou hladinou na kterou jsem byl po léta zvyklý. Na 1. leden 2006 jsem se těšil jako malý kluk - jako NIKDY. Jednoduše řečeno, už nikdy zpět. Fyzické tělo se dá  srazit a ubít velmi lehce a duševnímu tělu,které už jednou lehkost po půstu poznalo,  způsobí velké problémy. O úpadku  duchovního těla raději ani nemluvě.  Viz lidé, kteří popisují zkažené návratovky v diskuzi. Na druhé straně je krásné půstovat - přihlížet co tělo dělá a po desetiletých zkušenostech s dlouhodobými půsty mít jistotu že to co dělám, je JISTOTA. Je to jako drcení skály s obrovsky silnou sbíječkou s jistotou, že nástroj co máte v ruce, rozdrtí i tu nejtvrdší žulu!!  To, co ze mě vycházelo močí i po 14 dnech bylo neuvěřitelné - tělo se čistilo plnou silou a ještě v po 21 dnu jsem měl velmi tmavou moč a vyrážky na kůži - ledviny nestíhaly.

Plán na tento rok:   Úplně normální život ve formátu normálního křesťana předkomunistické éry, tedy éry našich babiček. Jíst do polosyta, pít do polopita, postit se každý pátek. Babičky to prostě mely zmáknuté a věděly, jak se k životu postavit. :) Kdy a kolik jíst, že práce šlechtí člověka a že modlitba (nějaká forma meditace)  je pro život člověka nutností.
To tedy  přesněji znamená opět jíst jednou denně když mám chuť a hlavně čas, abych mohl jíst v klidu dobré jídlo v množství jedné hrsti. Pátky věnovat pravidelné očistě těla zevnitř =  shora sanka, zdola  klystýr a celý den půst o destilce = vymytí těla zevnitř.  To je závěr a představa o běžném životě,  která vyplynula  z bádání po deseti letech půstování a hledání v desítkách životních cest ať na úrovni jednotlivců, skupin, sekt nebo velkých a starých náboženství. . Měla by přinést stěstí a spokojenost po celý další rok. Za rok si zas povíme jak to bylo ;) Na druhou stranu jsem rád že půst už skončil protže už mě napadaly šílený nápady jako sundat hlavu z auta přefrézovat dokud to pude a snížit jí co nejvíce, aby se zvýšil kompresní poměr a co nejvíc to jelo:)) -  kompletní přestavba nábytku doma na futuristický trubko-skleněno- poličkový  a podobné krávoviny v tuto chvíli.neptřebné pro život:)
 
 
 

 Homepage

 
Pomůcky na cestu 

Kniha Pust.cz

ISBN
80-239-7782-2
EAN 978-80-239-7782-0
Kde koupit?

Domácí  destilátor

Kde koupit?

Makrobiotika
Zasvěcení do makrobiotiky
Více info

Aeroponie

Více info

Néti nástavec

Více info

Pyramida

Více info


 
Created C 2002