PUST.CZ
 
 
Úvod
Co je tu? Víra? Náboženství?
Co je půst a co dieta 
Pro ty co se na necítí
Krok po kroku k půstu - startování 
Krok po kroku k Bohu
Kdo ano a kdo ne?? 
Na poušti je nejlépe 
40 denní půst v realitě
45 denní půst v realitě
50 denní půst v realitě
55 denní půst v realitě
60 denní půst v realitě
65 denní půst v realitě
70 denní půst v realitě
75 denní půst v realitě
80+ půst v realitě
365 v tvrdé realitě
Breatharián.eu
Marathon 2004
Pro učitele půstu
Pro žáky půstu
Zpět k jídlu
Názory druhých 
Komu uvěřit?
Poraďte se s 'odborníky'
Víra nebo příroda? 
Zdroje informací
Rychlý start
Video
Diskuze
Pyramidy
Je nás 1000
Žijeme na Zemi
Zázraky se nedějí
Energie zdarma
Smrt - Život - Smrt
Rakovina-devitalizace
Zem z pohledu Sluníčka
Breatharianství
T H E      H U G E     L I F E         E X P E R I E N C E

situace  

Tato stránka vznikla na objednávku těch, kteří si uvědomují že jsou na tom velmi špatně a netroufnou si hned začít s půstem. Hledají jakési přípravné období ve kterém by se alespoň trochu nejdříve pročistili a také zjistili, copak je to vlastně to tělo, ve kterém žijí. Většinou jsou to starší lidé, kteří si z nějakého důvodu uvědomí, že tělo celý život zanedbávali jako by ani nebylo jejich a najednou jim při nějakém problému svitne, a nebo  už je to tak špatné že ani lékaři nepomohou. A jak tedy začít s čištěním organizmu když nemám odvahu na půst?  Jednoznačně lze říci, že vyčištěním a uvolněním trávicího traktu od letitých  nánosů. Copak se skrývá pupkatému strýčkovi či kurpulentní dámě umě skrývající svoje 'barumky' pod šikovně ušitými šaty si můžete prohlédnout na obrázku.
Takhle vypadá situce  v zanesených střevech. Na obrázku je jasně vidět, že strava takto zaneseným střevem pouze a jen prochází a k jejímu zpracování dochází jen v místech, kde se občas nános proruší,  strava se pak dostane ke stěnám střev a tam předá živiny do krevního oběhu.  Takovéto prostředí je je přímo  rájem pro velkou plejádu cizopasných živočichů, bakterií a v nejhorších případech (Bohu žel,stále častějších) je toto prostředí podhoubím rakoviny.  A jak takovou špínu dostat ze střev ven? Jednoznačně vedoucí pozici zde má půst, protože půst to bere pěkně "spolkem" - čistí nejen střeva ale i všechny orgány - celé tělo. Jak již výše uvedeno, tato část serveru se zabývá jakousi alternativitou půstu zaměřenou na vyčištění trávicího traktu. K tomuto účelu já osobně znám a mám vyzkoušené mimo půstu ještě další dva nástroje. Jsou jimi klystýr a rýže. Začnu klystírem, jako nejmladší metodou kterou jsem zkusil na základě   komentářů v naší dikuzi kde, jeden ze čtenářů popsal stejné okolnosti, které jsem zjistil z mnoha dalších pramenů. Ačkoliv jsem byl vždy proti jakémukoliv zásahu do těla zvenku, klystýr se zdá celkem šikovnou pomocí pro lidi začínající s půstem. A co to je? Jde o vymytí střev vodou za pomoci jednoduchého nástroje - klystýru. Klystýr je obyčejný sáček který se zavěsí na stěnu a ze kterého vede umělá hadička  na jejímž konci je otočný ventilek. Na hrdlo ventilku se pak nasadí koncovka kterou si člověk aplikující klystýr zavede co nejhlouběji do střeva a pak otevře ventilek. Voda smospádem proudí do střeva, to se nafukuje a zvětšuje svůj objem. Tato akce nezpůsobuje nioc jiného, než odlepování usazenin ze stěn střev a jejich následné vyplavení zředěnou stolicí. Návod napsal člověk pod nickem Gacve  v diskuzi takže jej použiji:Klystýr, to je pohoda. Než jsem k němu přistoupil před lety, tak jsem si pročetl několikrát cingrošův literární výtvor ,, Sám sobě doktorem,, , který rád doporučuju. To byl katalyzátor mých zdravotních pokusů s  vlastním tělem. Do té doby jsem na sbe úplně kašlal. Byl jsem sice zdfravej a mladej a silnej, ale proč nebýt
              ještě zdravější? A jako správného vodnáře mne hnala zvědavost vpřed.Jednoduše jsem obšlehnul návod Cingrošův ( kniha je běžně k sehnání ), koupil jsem si ve zdrav potřebách tzv  klistýrku ( před 5 lety to stálo do 2 stovek) pustil se do díla.

              1.Někam poblíž vany zatlučte hřebík do výšky očí.
              2.Nenechte se rušit . Nej bude, budete li sami doma.
              3.Připravte si stolní olej a teploměr
              4.Nalijte do klistýrky ( nádoba, ktzerou jste před aktem dobře vymyly) 1-2 l. vody.
              5.Voda má mít teplotuasi jako lids tělo. Nemá pálit ani být studená. Ve střevech je to cítit.
              6.Chcete li nálev desinfekční, přidejte do něj heřmánek, citron, ocet...ono je to celkem jedno. Střeva jsou
              strašně odolná a vydrží...
              7.Namažte rektální trubičku ( 30 cm) olejem
              8.Olej si naneste bohatě i na konečník.
              9.V dřepu si zavedte trubičku ( 15 - 30 cm hluboko, jak kdo zvládne... nemělo by to bolet)
              10.Zvolte polohu ve vaně ( já volil ležmo na zádech )
              11. Otevřete kohoutek přívodní trubičky
              12. Voda natéká.
              13.Může to být slyšet - neznepokojujte se.
              14.Být v poho a rukou provádět lehkou masáž břicha.
              15..nemělo by to tlačit. Pokud voda tlačí ( střeva jsou plná ), zastavte přívod a čekejte. po chvíli můžete
              pokračovat
              16.Na poprvé do sebe dostanete max. 1 l vody.
              17.Obsah střv podržte pokud možno co nejdéle. Já si jinak nedělám násilí. Po 10 minutách to pouštím.
              18. Výsledek je přeqapující a okamžitý.
              Tak se mějte a další dotazy zodpovím.  milan.gavenciak@ridea.czMilanovo a příspěvky dalších čtenářů mě přesvědčili abych to zkusil také. Výsledek byl takový, jaký jsme předpokládal - klystýr "utrhne" trávicí řetězen přesně z opačné strany než to udělá půst.  Jelikož se postím poměrně často, mám trávicí trakt čistý a výsledkem klystýru byla pouze zředěná stolice a následný pocit půstujícího člověka ve druhém a třetím dnu, kdy dochází k zastavení vnějšího metabolismu. To je psychický klid, pohoda a fyzický  pocit prázdnoty v břiše. Zabředl jsem však do literatury, kontaktoval známé co se vyznají a sehnal trochu matriálu. O materiálu se dá říci, že je minimálně přesvědčivý!! Podívejte se na níže uvedené obrázky. Najdete tam různé podoby konzistencí padajících z lidských těl po aplikaci pětidení klystýrové kůry. Někdy jksou to spečené kusy které cinkají o dno toaletní mísy, jindy zas přímo "plastikové" provazy odtržené se střevních stěn. To záleží jen na tom, jakými pochutinami člověk dlouhá léta svoje tělo obdarovával...  A teď už se dívejte, omlouvám se za zdvižený žaludek těm co jsou právě po dobrém nášupu:-))


Nesporně zajímavě že? Tolik k otázce klystýru. Další metodou, jak dostat podobný humus ze střev, je stará čínská  metoda - čínská rýže. Vezmete hrnek vody,  nasypete do něj rýži a postavíte v kuchyni na linku. Druhý den ráno vodu vylijete a dáte novou vodu.  Zároveň však přidáte jeden hrnek a do něj čerstvou rýži a tu také zalijete vodou. Takto se chováte každé další ráno až do pátého dne, kdy na lince máte pět hrnků a v tom nejstarším pětidení  - už pěkně vzklíčenou rýži. Tu nejstarší vzklíčenou rýži uvaříte a na lačno sníte. 6 hodin pak nesmíte jíst nic jiného a pít pouze vodu - nejlépe destilku. Do vyprázdněného hrnku od nejstarší rýže nasypete novou rýži a hrnek postavíte na nejmladší místo na začátek řady před starší hrnky. Takovéto kolečko musíte udržovat po dobu jednoho měsíce a zaručeným výsledkem bude čistý trávicí trakt.  A teď už  si můžeme seřadit čistící metody podle síly: půst, klystýr, rýže......... Klystýr a rýži doporučuje mnoho půstařů těm lidem, kteří kvůli bolestem hlavy v počátcích půstu nedokáží překonat první dny půstu. Jak výše uvedeno, bolesti hlavy způsobují toxiny svými zplodinami uvolňované z dlouhodobě tvořených ložisek v těle. Já už to na sobě nevyzkouším, jelikož v dobách, kdy jsem měl zanesené svoje tělo usazeninami, jsem o těchto  pomůckách zdaleka neměl ani tušení. Avšak uznávám je, jelikož jsou postaveny na logickém základě - vyzkoušel jsem později všechny, fungují  a žiju:-)

 

 Homepage

 
Pomůcky na cestu 

Kniha Pust.cz

ISBN
80-239-7782-2
EAN 978-80-239-7782-0
Kde koupit?

Domácí  destilátor

Kde koupit?

Makrobiotika
Zasvěcení do makrobiotiky
Více info

Aeroponie

Více info

Néti nástavec

Více info

Pyramida

Více info


 
Created C 2002