PUST.CZ
 
 
Úvod
Co je tu? Víra? Náboženství?
Co je půst a co dieta 
Pro ty co se na necítí
Krok po kroku k půstu - startování 
Krok po kroku k Bohu
Kdo ano a kdo ne?? 
Na poušti je nejlépe 
40 denní půst v realitě
45 denní půst v realitě
50 denní půst v realitě
55 denní půst v realitě
60 denní půst v realitě
65 denní půst v realitě
70 denní půst v realitě
75 denní půst v realitě
80+ půst v realitě
365 v tvrdé realitě
Breatharián.eu
Marathon 2004
Pro učitele půstu
Pro žáky půstu
Zpět k jídlu
Názory druhých 
Komu uvěřit?
Poraďte se s 'odborníky'
Víra nebo příroda? 
Zdroje informací
Rychlý start
Video
Diskuze
Pyramidy
Je nás 1000
Žijeme na Zemi
Zázraky se nedějí
Energie zdarma
Smrt - Život - Smrt
Rakovina-devitalizace
Zem z pohledu Sluníčka
Breatharianství
T H E      H U G E     L I F E         E X P E R I E N C E

Pust.cz zijeme_na_Zemi  
Žijeme na Zemi, planetě ve sluneční soustavě která je donalou školou  života. Staré civilizace dokázaly žít na Zemi tisíce let a nezničili ji tak, jak to dokázal moderní člověk za posledních 100 let svojí sobeckostí a honbou za ziskem. Logika říká, že pokud chceme Zemi pomoci, musíme činnost lidí kteří Zem poškozují, eliminovat opačnými procesy. Cílenou obnovou přírody jako je vysazování nových lesů a používání alternativních zdrojů energie. Jelikož zaměření našeho serveru je na zdravém prostředí a jeho produktech přímo stavěno, sešlo se kolem něho několik šikovných lidí, co o alternativních zdrojích mnoho vědí. Samože toto téma  logixky zajímá i mě a mám v tomto oboru také nějaké zkušenosti. Postavil jsem si parní stroj a několik dalších udělátek, které na této stránce postupně představím. První z nich je parní stroj jako část systému velmi levného a ekologického vytápění rodinného domu párou. Zde je foto a video Zároveň je tato stránka jakýmsi směrovým ukazatelem studentům, kteří se mě často ptají kam mají zamířit po skončení školy tak, aby nebyli svou čiností na škodu svému okolí a tedy i své karmě.

Zde jsou náměty na zamyšlení které se několika následujících dnech promění v linky s více informacema  - kdo se chce podílet, rád informace přidám..

Spotřeba energie na Zemi  je dnes asi 13 TW. Slunce dává Zemi zadarmo neustále 180 000 TW čisté, nevyčerpatelné, a nejkvalitnější energie Dává spravedlivě hojnost energie všem lidem bez rozdílu a všemu živému na planetě Zemi vůbec.. více info
Ročně Slunce pošle k Zemi 900 biliard KWhodin - zasypává Zemi energií !! Je to 10 000 x více než dnes člověk spotřebuje. Množství sluneěcní energie dopadající na ČR je 200x větší než spotřebuje celá ČR za rok. Obrazem: Jenda kilowathodina je 1000 watů tede jedna 100 watová žárovka ne 1KWh bude svítit 10 hodin.
V CZ dopadá na 1m*2 1000-1250 KWh/rok tedy z plochy 10m*2 je možno pokrýt spotřebu domácnosti za rok.
Na území České republiky jsou poměrně dobré podmínky pro využití solární energie. Celková doba slunečního svitu (bez oblačnosti) se v našich podmínkách pohybuje v rozmezí 1400 – 1700 h/rok. V některých oblastech, jako například v nížinách na jižní Moravě je udávaná doba slunečního svitu dokonce až 2000 h/rok. Na plochu jednoho čtverečního metru přitom dopadá ročně cca do 1100 kWh solární energie. Na základě těchto čísel je možné konstatovat, že při dobré účinnosti solárního systému lze z poměrně malé plochy (podstatně menší než je střecha rodinného domku) získat poměrně velký výkon.
Ve většině státech na Zemi by stačilo pokrýt snímačí záření necelé jedno procento plochy - střechy, jižní stěny budov atd....
Průměrná spotřeba ropy 1,8 tuny na obyvatele Země /rok  v roce 1992 ve vyspělých zemích je to 6x více než v rozvojových.

Generátor proudu http://www.lceproject.org/
Parní topení s elektro centrálou http://www.komo.cz/popis-cinnosti.phpOdvaděče kondenzátu   a druhý odvaděč
Řešení paro stanic http://www.tlakinfo.cz/t.py?t=2&i=444  http://www.armat.cz/prospekt_143_144_1.htm http://www.racioterm.cz/?ref=3&id=26
Sluneční kolektory  difuzního světlo difuzní kolektory účinnost 70-90 %
Sluneční destilátory
Sluneční elektrárny
Absorbční a ledničkové destilátory foto1foto2
Nezávislé domy na vnějších zdrojích
Pasivní domy
Obnovujememe Zem pro naše děti
Silikonové absorbéry
Fotovoltanická energie  Nabíječ mobilu
http://server.solartec.cz/clanek.php?CLANEK=21
http://server.solartec.cz/clanek.php?CLANEK=11
http://server.solartec.cz/clanek.php?CLANEK=68
Solární moduly, elektronika, lampy hračky

http://www.bio-solar-haus.cz/uvod/default.asp

Ekologická strava a její pěstování
LCE motory  V česku se nachází  ropa budoucnosti - technická inteligence.
Obchod s ekologickým zařízením - solární a topné systémy. http://www.ecoshop.cz/

Velké solární elektrárny

Jaké máme v současnosti možnosti vytápění (a ohřevu TUV):
1)Zemní plyn. Ekologie-výborná. Zásoby (ložiska) ve světě prozatím dostatečné. Problém je absolutní závislost na nestabilním trhu a stoupající cena.
2)Propan-butan, topné oleje. Ekologické. Vysoká cena, poměrně nízké světové zásoby. Ropa by se měla šetřit jako surovina pro chemický průmysl, případně pro pohon vozidel.
3)Spalování uhlí mimo elektrárny. Ekologické dopady značné. Domácí zásoby ještě na dlouhou dobu. Cenově dostupné. Lze použít, jestliže v dosahu není plyn. Pro snížení dopadů možno použít i v rod. domcích moderní kotle s optimalizovaným spalováním (automaty).
4)Elektřina. Vzhledem k nízké účinnosti (ke spotřebiteli 30%) a k tomu, že se vyrábí převážně spalováním uhlí nejhorší ek. dopady. Proti spalování v místě spotřeby výhoda v odsíření a odprášení. Pořád se ale spotřebuje cca 2,8 krát více uhlí, než v moderním kotli u spotřebitele.
Tepelná čerpadla poháněná el. energií. V důsledku to z ekologického hlediska není o moc lepší, než přímé spalování uhlí v moderním automatu o účinnosti přes 80%.
5)Biomasa. Nejčastěji přímé spalování. Ekologické. Za podmínky vysazování jediný obnovitelný zdroj z jmenovaných. U spalování bývá problém s vlhkostí.
Další možné zdroje neuvádím z důvodu nízkého dostupného množství, obtížné realizace apod.

Chtěl bych upozornit (a začít debatu) na možnost využití olejnatých rostlin. Zcela ekologický, technicky proveditelný a ekonomicky zajímavý model si představuji takto:

1)Pěstování olejniny (nejspíše řepky) běžným způsobem. Využití půdy, zaměstnanost, nezávislost.
2)Lisování oleje v malých decentralizovaných provozech (omezení dopravy suroviny i produktů) na jednoduchých zařízeních. Nižší výtěžnost oleje není na závadu.
3)Spalování zbytku po lisování v místě pro energetické potřeby nejbližšího okolí.
4)Distribuce oleje pro vzdálenější okolí. Spalování v kotlích podobných, jako pro LTO, nebo lépe pohon tepelných čerpadel upraveným dieslovým motorem.

Výhody:
Při použití oleje se elegantně obejde problém s vlhkostí při příměm spalování biomasy.
Na rozdíl od dřevin rychlý cyklus růstu.
Energetický obsah řepkového oleje (výhřevnost) se uvádí 37 MJ/kg = 10,3 kWh/kg. Uvažujeme-li cenu 20 kč/kg (a ta je nadsazená) potom vyjde 1kWh po spálení v kotli ( přes 90% účinnosti) asi na 2 kč. To už začíná být ekonomicky zajímavé.
Domácí a obnovitelný zdroj, uzavřený cyklus CO2

 Homepage

 
Pomůcky na cestu 

Kniha Pust.cz

ISBN
80-239-7782-2
EAN 978-80-239-7782-0
Kde koupit?

Domácí  destilátor

Kde koupit?

Makrobiotika
Zasvěcení do makrobiotiky
Více info

Aeroponie

Více info

Néti nástavec

Více info

Pyramida

Více info


 
Created C 2002